www.tvfreak.cz
>
>

IKEA a Sonos schovají reproduktor do obrazu. Chybět nebude AirPlay 2

IKEA a Sonos schovají reproduktor do obrazu. Chybět nebude AirPlay 2
, , aktualita
Spolupráce firem IKEA a Sonos brzy přinese další ovoce. Na internet unikly informace o připravovaném reproduktoru řady Symfonisk, který bude tentokrát integrován do obrazu. Fungovat bude bezdrátově.
K oblíbeným
reklama
V roce 2019 byly poprvé představeny reproduktory, které vznikly díky spolupráci švédského nábytkářského řetězce IKEA s americkým výrobcem audio techniky Sonos. Série Symfonisk obsahuje modely, které vypadají jako lampička na noční stolek nebo police k upevnění na stěnu. I připravovaná novinka se místo extravagantních tvarů snaží co nejlépe zapadnout do interiéru. Jedná se totiž o reproduktor integrovaný v obrazu. Zmínky o novém produktu se poprvé objevily před pár týdny a nyní byly potvrzeny, když se na stránky amerického zastoupení IKEA nedopatřením dostala stránka s detaily produktu. Ačkoliv již byla odstraněna, informace už z internetu nikdo nevymaže.
 
 
Nový reproduktor se snaží tvářit jako umělecké dílo, které si pověsíte na stěnu stejně jako běžný obraz. Reproduktor bude ukrytý v rámu potaženým akustickou tkaninou. Samotný rám bude údajně k dispozici v černé nebo bílé barvě. V případě přední strany potom bude na výběr několik barev a vzorů. Díky tomu, že tato část bude vyměnitelná, půjde upravovat design reproduktoru a oživit tak interiér něčím novým. Obraz měří 55 cm na výšku a 40 cm na šířku. Hloubka 5 cm je na poměry obrazů docela vysoká, ale nezbytné komponenty se musely někam vejít. IKEA v popisu tvrdila, že kromě pověšení na stěnu lze reproduktor položit na zem nebo opřít o zeď.
 
 
Reproduktor bude fungovat bezdrátově přes Wi-Fi, čímž je minimalizován počet kabelů. Potřebovat budete pouze jeden, a to pro napájení z elektrické sítě. Majitelé iPhonů a jiných zařízení od Applu ocení funkci AirPlay 2 pro snadné streamování hudby. Také bude možné bezdrátově propojit více reproduktorů najednou včetně soundbarů Sonos Arc nebo Sonos Beam. Vytvořený systém potom bude možné ovládat pomocí mobilní aplikace Sonos. K zastavení přehrávání nebo změně hlasitosti bude možné používat i ovládací tlačítka na boku rámu.
 
Nový reproduktor ze série Symfonisk by měl být oficiálně představen 14. června. Očekávaná cena činí 199 dolarů, v přepočtu 4 200 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala