www.tvfreak.cz
>
>

IKEA a Sonos schovají reproduktor do obrazu. Chybět nebude AirPlay 2

IKEA a Sonos schovají reproduktor do obrazu. Chybět nebude AirPlay 2
, , aktualita
Spolupráce firem IKEA a Sonos brzy přinese další ovoce. Na internet unikly informace o připravovaném reproduktoru řady Symfonisk, který bude tentokrát integrován do obrazu. Fungovat bude bezdrátově.
K oblíbeným
reklama
V roce 2019 byly poprvé představeny reproduktory, které vznikly díky spolupráci švédského nábytkářského řetězce IKEA s americkým výrobcem audio techniky Sonos. Série Symfonisk obsahuje modely, které vypadají jako lampička na noční stolek nebo police k upevnění na stěnu. I připravovaná novinka se místo extravagantních tvarů snaží co nejlépe zapadnout do interiéru. Jedná se totiž o reproduktor integrovaný v obrazu. Zmínky o novém produktu se poprvé objevily před pár týdny a nyní byly potvrzeny, když se na stránky amerického zastoupení IKEA nedopatřením dostala stránka s detaily produktu. Ačkoliv již byla odstraněna, informace už z internetu nikdo nevymaže.
 
 
Nový reproduktor se snaží tvářit jako umělecké dílo, které si pověsíte na stěnu stejně jako běžný obraz. Reproduktor bude ukrytý v rámu potaženým akustickou tkaninou. Samotný rám bude údajně k dispozici v černé nebo bílé barvě. V případě přední strany potom bude na výběr několik barev a vzorů. Díky tomu, že tato část bude vyměnitelná, půjde upravovat design reproduktoru a oživit tak interiér něčím novým. Obraz měří 55 cm na výšku a 40 cm na šířku. Hloubka 5 cm je na poměry obrazů docela vysoká, ale nezbytné komponenty se musely někam vejít. IKEA v popisu tvrdila, že kromě pověšení na stěnu lze reproduktor položit na zem nebo opřít o zeď.
 
 
Reproduktor bude fungovat bezdrátově přes Wi-Fi, čímž je minimalizován počet kabelů. Potřebovat budete pouze jeden, a to pro napájení z elektrické sítě. Majitelé iPhonů a jiných zařízení od Applu ocení funkci AirPlay 2 pro snadné streamování hudby. Také bude možné bezdrátově propojit více reproduktorů najednou včetně soundbarů Sonos Arc nebo Sonos Beam. Vytvořený systém potom bude možné ovládat pomocí mobilní aplikace Sonos. K zastavení přehrávání nebo změně hlasitosti bude možné používat i ovládací tlačítka na boku rámu.
 
Nový reproduktor ze série Symfonisk by měl být oficiálně představen 14. června. Očekávaná cena činí 199 dolarů, v přepočtu 4 200 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik