Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hybridní projektor Acer K520

20.3.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Acer si připravila nový hybridní projektor s označením K520, který kombinuje LED a laserovou technologii, aby dosáhl dlouhé výdrže i vyššího výkonu. Podívejme se také na to ostatní, co nám tento nový model nabídne.
Nový hybridní LED-laserový projektor K520 od firmy Acer má nabídnout světelný tok až 2000 lumenů, k čemuž napomáhají vysokotlaké rtuťové výbojky. Životnost je přitom stále vysoká a dosahuje až 20000 hodin a přitom tento projektor slibuje také vyšší barevný gamut, a tedy lepší sytost barev. To asi v porovnání s jinými LED projektory, ale o tom se už ve zprávě nepíše.

Dále je využita technologie DynamicBlack, což je v podstatě další způsob pro dosažení dynamického kontrastu až 100000:1. Nativní rozlišení je 1024 x 768 (XGA), přičemž projektor si dokáže poradit i se signálem v rozlišení Full HD, jejž samozřejmě patřičně upraví a umí pracovat se snímkovací frekvence 24p.

Projektor Acer K520 také podporuje 3D obraz s využitím 3D brýlí, vybaven je rozhraním D-Sub, kompozitním videem i audiem a pro 3D tu je HDMI. Téměř ihned po zapnutí je připraven k provozu a naopak po vypnutí se nemusí čekat na to, až vychladne. Dále Acer hovoří o funkci digitální korekce lichoběžníkového zkreslení až o 40°, softwarové sadě Acer EcoProjection pro ekologické řízení spotřeby, která umí projektor nastavit do režimu ExtremeECO pro až 90% snížení spotřeby. Acer ePower Management je zase určen k nastavení konfigurace úsporného provozu podle potřeby uživatele.

Zdroj: TZ Acer