Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hudební O2 Smooth Streaming v ČR

17.8.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost O2 se pochlubila, že přinesla první komerční internetové vysílání ve formátu Smooth Streaming v České republice. Tuto technologii má na svědomí společnost Microsoft a využít ji mohli návštěvníci serverů openairfestival.cz a iDnes.cz.
Zájemci mohli na zmíněných serverech sledovat více než 14 hodin živého vysílání z Open Air Festivalu, přičemž tak učinilo asi 20 tisíc unikátních uživatelů. Vybrané pořady se po sestříhání objeví v přístích dnech opět na festivalových stránkách. Živě jsme ale mohli sledovat dva hudební kanály, jež krmilo 12 živých kamer na třech pódiích. Kompletně byly odvysílány koncerty kapel Kasabian a The Kissaway Trail.


Röyksopp

Z dostupných informací tedy lze vytušit, že Smooth Streaming je technologií pro doručování obsahu internetového vysílání. Ta dokáže automaticky přizpůsobit datový tok dle aktuální kvality internetového připojení diváka i podle velikosti okna přehrávače, a to bez přerušení příjmu. Postavena je na technologii Microsoft Silverlight 4.

Dalším vylepšením je pak funkce Smooth Streaming playback, která dokáže vrátit přehrávání živého streamu až o několik desítek minut zpět v čase nebo vysílání v přehrávači pozastavit. Podobnou funkci ostatně nabízí také moderní televizní karty.

Letošní Open Air Festival představil na letišti ve dnech 12. - 14. srpna nedaleko Panenského Týnce kapely a umělce Faithless (UK), Kasabian (UK), Röyksopp (NOR), The Kissaway Trail (DK), Richard Müller (SK), LTJ Bukem & MC Conrad (UK), Moguai (DE) a další. Diváci je mohli na Internetu sledovat pomocí streamů v datových tocích od 300 kbps do 1,7 Mbps v kodecích VC1 a WMA (video / audio), o což se postaraly distribuční platformy O2 IVS (Internet Video Systém)

Zdroj: TZ O2