Hudební O2 Smooth Streaming v ČR

Hudební O2 Smooth Streaming v ČR
, , aktualita
Společnost O2 se pochlubila, že přinesla první komerční internetové vysílání ve formátu Smooth Streaming v České republice. Tuto technologii má na svědomí společnost Microsoft a využít ji mohli návštěvníci serverů openairfestival.cz a iDnes.cz.
K oblíbeným
reklama
Zájemci mohli na zmíněných serverech sledovat více než 14 hodin živého vysílání z Open Air Festivalu, přičemž tak učinilo asi 20 tisíc unikátních uživatelů. Vybrané pořady se po sestříhání objeví v přístích dnech opět na festivalových stránkách. Živě jsme ale mohli sledovat dva hudební kanály, jež krmilo 12 živých kamer na třech pódiích. Kompletně byly odvysílány koncerty kapel Kasabian a The Kissaway Trail.


Röyksopp

Z dostupných informací tedy lze vytušit, že Smooth Streaming je technologií pro doručování obsahu internetového vysílání. Ta dokáže automaticky přizpůsobit datový tok dle aktuální kvality internetového připojení diváka i podle velikosti okna přehrávače, a to bez přerušení příjmu. Postavena je na technologii Microsoft Silverlight 4.

Dalším vylepšením je pak funkce Smooth Streaming playback, která dokáže vrátit přehrávání živého streamu až o několik desítek minut zpět v čase nebo vysílání v přehrávači pozastavit. Podobnou funkci ostatně nabízí také moderní televizní karty.

Letošní Open Air Festival představil na letišti ve dnech 12. - 14. srpna nedaleko Panenského Týnce kapely a umělce Faithless (UK), Kasabian (UK), Röyksopp (NOR), The Kissaway Trail (DK), Richard Müller (SK), LTJ Bukem & MC Conrad (UK), Moguai (DE) a další. Diváci je mohli na Internetu sledovat pomocí streamů v datových tocích od 300 kbps do 1,7 Mbps v kodecích VC1 a WMA (video / audio), o což se postaraly distribuční platformy O2 IVS (Internet Video Systém)

Zdroj: TZ O2
reklama
Nejnovější články
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik