Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Honor uvedl chytrou televizi Smart Screen 5 se 4K/144Hz nejen pro hráče

18.7.2023, Milan Šurkala, aktualita
Honor uvedl chytrou televizi Smart Screen 5 se 4K/144Hz nejen pro hráče
Honor je další značkou, která to zkouší na trhu s chytrými televizemi. Přichází s novým modelem Smart Screen 5, který míří na hráče. Už v základu totiž nabídne 144 Hz při 4K a v herním módu jde ještě dál.
Značek, které se snaží prorazit s chytrými televizemi, je spousta. Tou další je Honor. Ta přichází s televizí Smart Screen 5, která bude k dispozici v 65" a 75" variantě. V obou dvou půjde o 4K modely s rozlišením 3840×2160 pixelů a variabilní frekvencí 48 až 144 Hz. Mířena bude totiž do značné míry na hráče, takže pak je přítomnost VRR technologie velmi užitečná. Ve speciálním herním režimu se může frekvence dostat dokonce až na 240 Hz (zde ale půjde pravděpodobně o nižší rozlišení). S počítačem, herní konzolí nebo jiným zdrojem obrazu se propojuje pomocí portu HDMI 2.1. Uživatelé se mohou těšit také na vysokou barevnou přesnost (Delta E<2) a 10bitové barvy.
 
Honor Smart Screen 5
 
Smart Screen 5 bude mít procesor MediaTek MT96534, který má být proti předchozí generaci o 15 % výkonnější. Dále zde bude 3 GB RAM a 32GB úložiště. Operačním systémem je pak MagicOS, který dovoluje propojení s telefony Honoru. Televize má také webovou kameru s 50MPx rozlišením pro video hovory, přičemž ke zpracování obrazu je využit systém AI (má navíc i hardwarovou krytku pro zajištění většího soukromí). S televizi mohou být použity fitness aplikace a hry, které mohou využívat služeb zmíněné webkamery. Televize je zatím dostupná v Číně za 3699 juanů u menšího modelu (11 tisíc Kč), resp. 5299 juanů u většího (15,5 tisíc Kč). Dostupnost v Evropě je zatím nejistá, ale pokud se tak stane, určitě bych neočekával výše zmíněné ceny a přidal k nim alespoň polovinu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.