Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hollywood zachraňuje produkci kinofilmu u Kodaku

31.7.2014, Milan Šurkala, aktualita
Kodak je posledním velkým výrobcem kinofilmu pro natáčení filmů. Několik režisérů v Hollywoodu ale stále točí ještě na kinofilm a nechtějí se oblíbeného materiálu vzdát. Proto byl uzavřen kontrakt mezi studii a Kodakem, který prodlouží výrobu.
V minulém roce společnost Fujifilm skončila s výrobou kinofilmu pro účely natáčení filmů. Z velkých výrobců tak zůstal už jen Kodak. I ten chtěl uzavřít svou továrnu v Rochesteru ve státě New York. Zatímco v roce 2006 vyprodukovala 12,4 miliard stop kinofilmu (3,8 miliardy metrů), letos to vypadá odhadem na pouhých 449 milionů stop (136 milionu metrů). Výroba tedy klesla o více než 96 %.


Kodak logo


Mnoho režisérů se ale svého oblíbeného materiálu nechce vzdát a digitální technologii se chtějí vyhnout (např. Quentin Tarantino, Christopher Nolan nebo J.J. Abrams, který zrovna na film natáčí Star Wars Episode VII). Spolu se studii tak zasedli s Kodakem u jednacího stolu a uzavřeli dlouhodobou dohodu o odběru kinofilmu, což by mělo zajistit produkci ještě na pár let.

Zdroj: www.dpreview.com, www.bbc.com, www.hollywoodreportrer.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.