Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hitachi uvádí na český trh cenově dostupné 4K Smart TV

2.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Do českých obchodů se v tichosti dostaly nové televizory s logem Hitachi, které plně uspokojí běžného diváka. Vzhledem k rozlišení 4K a podpoře aplikací potěší také zvolená cena. K dispozici jsou také ještě levnější modely s Full HD nebo HD displeji.
Svou nabídku televizorů pro rok 2020 aktualizuje také Hitachi, které na český trh v tichosti uvádí cenově dostupné modely z řad K a E. Všechny jsou klasifikovány jako Smart TV, neboť využívají platformu SmarTVue, která umožňuje instalovat aplikace z vlastního obchodu. Mezi předinstalovanými aplikacemi nalezneme Netflix, YouTube nebo internetový prohlížeč. K ovládání lze využívat digitální asistenty Amazon Alexa a Google Assistant. K internetu se televizory připojují prostřednictvím Wi-Fi, nechybí přitom ani možnost propojení se smartphonem pro sídlení obsahu nebo dálkové ovládání. Samozřejmostí je podpora nového standardu DVB-T2 a také hybridního vysílání HbbTV, které umožní získávat více informací o vysílaných pořadech nebo přístup k videotéce iVysílání.
 
 
Modely Hitachi HK6100 a HK5100 existují v úhlopříčkách 43", 50", 55" a 58", přičemž všechny využívají podsvícení Direct LED, rozlišení 4K a podporují blíže neupřesněné formáty HDR. Výrobce implementoval také svou technologii zpracování obrazu Picture Master Pro, o zdokonalení zvuku se zase stará Sound Master Plus s podporou DTS HD. Prostřednictvím Bluetooth lze k televizoru připojit vlastní sluchátka. Hlavní rozdíl mezi oběma modely je designový, neboť HK6100 používá design s centrálním stojanem, HK5100 vsází na dvojici nožiček. Oba modely svým designem rozhodně neztrácí na konkurenci, a to ani co se týče tenkých rámečků okolo obrazovky. Podle zvolené úhlopříčky za tuto 4K Smart TV zaplatíte od 7 490 do 13 490 Kč.
 
 
Pokud oželíte rozlišení a některé funkce, můžete se s cenou dostat ještě níže. Modely HE4100, které startují na 5 790 Kč, využívají Full HD panely s podsvícením Direct LED a úhlopříčkami 32", 39" nebo 43". Ještě nižší úhlopříčky nalezneme u modelů HE2100, které mají rozlišení HD Ready a opět podsvícení Direct LED, ale cenou začínají 3 990 Kč. Vzhledem k velikosti od 24" se hodí i pro malé místnosti. I všechny tyto modely podporují inteligentní platformu SmarTVue. Oželit přístup k aplikacím budete muset pouze u nejnižší řady HE1100, která je ještě o pár stokorun levnější a využívá rozlišení HD Ready či méně kvalitní podsvícení Edge LED. Zatímco některé modely a jejich varianty jsou již dostupné v českých obchodech, u jiných se čeká na naskladnění.
 
Zdroj: nabídka českých e-shopů


reklama
reklama