www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Hitachi uvádí na český trh cenově dostupné 4K Smart TV

Hitachi uvádí na český trh cenově dostupné 4K Smart TV
, , aktualita
Do českých obchodů se v tichosti dostaly nové televizory s logem Hitachi, které plně uspokojí běžného diváka. Vzhledem k rozlišení 4K a podpoře aplikací potěší také zvolená cena. K dispozici jsou také ještě levnější modely s Full HD nebo HD displeji.
K oblíbeným
reklama
Svou nabídku televizorů pro rok 2020 aktualizuje také Hitachi, které na český trh v tichosti uvádí cenově dostupné modely z řad K a E. Všechny jsou klasifikovány jako Smart TV, neboť využívají platformu SmarTVue, která umožňuje instalovat aplikace z vlastního obchodu. Mezi předinstalovanými aplikacemi nalezneme Netflix, YouTube nebo internetový prohlížeč. K ovládání lze využívat digitální asistenty Amazon Alexa a Google Assistant. K internetu se televizory připojují prostřednictvím Wi-Fi, nechybí přitom ani možnost propojení se smartphonem pro sídlení obsahu nebo dálkové ovládání. Samozřejmostí je podpora nového standardu DVB-T2 a také hybridního vysílání HbbTV, které umožní získávat více informací o vysílaných pořadech nebo přístup k videotéce iVysílání.
 
 
Modely Hitachi HK6100 a HK5100 existují v úhlopříčkách 43", 50", 55" a 58", přičemž všechny využívají podsvícení Direct LED, rozlišení 4K a podporují blíže neupřesněné formáty HDR. Výrobce implementoval také svou technologii zpracování obrazu Picture Master Pro, o zdokonalení zvuku se zase stará Sound Master Plus s podporou DTS HD. Prostřednictvím Bluetooth lze k televizoru připojit vlastní sluchátka. Hlavní rozdíl mezi oběma modely je designový, neboť HK6100 používá design s centrálním stojanem, HK5100 vsází na dvojici nožiček. Oba modely svým designem rozhodně neztrácí na konkurenci, a to ani co se týče tenkých rámečků okolo obrazovky. Podle zvolené úhlopříčky za tuto 4K Smart TV zaplatíte od 7 490 do 13 490 Kč.
 
 
Pokud oželíte rozlišení a některé funkce, můžete se s cenou dostat ještě níže. Modely HE4100, které startují na 5 790 Kč, využívají Full HD panely s podsvícením Direct LED a úhlopříčkami 32", 39" nebo 43". Ještě nižší úhlopříčky nalezneme u modelů HE2100, které mají rozlišení HD Ready a opět podsvícení Direct LED, ale cenou začínají 3 990 Kč. Vzhledem k velikosti od 24" se hodí i pro malé místnosti. I všechny tyto modely podporují inteligentní platformu SmarTVue. Oželit přístup k aplikacím budete muset pouze u nejnižší řady HE1100, která je ještě o pár stokorun levnější a využívá rozlišení HD Ready či méně kvalitní podsvícení Edge LED. Zatímco některé modely a jejich varianty jsou již dostupné v českých obchodech, u jiných se čeká na naskladnění.
 
Zdroj: nabídka českých e-shopů


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik