www.tvfreak.cz
>
>
>

Hitachi končí s výrobou televizorů v Japonsku

Hitachi končí s výrobou televizorů v Japonsku
, , aktualita
Známá japonská značka Hitachi nedávno ohlásila, že ukončí výrobu televizorů své vlastní značky v Japonsku. Jedná se přitom o uzavření jediné zbývající japonské továrny v září 2012. Podobný osud přitom trápí výrobce napříč celou místní ekonomikou.

K oblíbeným
reklama
Zpráva o uzavření poslední výrobny TV Hitachi v Japonsku je výsledkem tvrdých potíží, do kterých se místní trh s elektronikou dostal. Dřívější giganti ze Země vycházejícího slunce, jako Sony nebo Panasonic, se postupně propadli za jihokorejské kolosy LG a Samsung. Dokonce je to tak, že korejské značky se vyšvihly do vedoucích pozic a japonští výrobci je mají problém dohnat.Následné uzavření výroby proto tolik nepřekvapí. Konec výroby televizorů Hitachi se ostatně očekával již nějakou dobu. Společnost přitom ve své domovině vlastní už jenom jeden výrobní závod, který vyrábí televizory. Navíc jde o spíše menší výrobu o 100 000 kusech za měsíc. S ukončením této výroby v září 2012 přenechá Hitachi výrobu externím subdodavatelům. Nebude to však úplný konec továrny. Výrobu televizorů totiž nahradí výroba projektorů a čipů.

Zdroj: HiTechReview

reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik