Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hisense uvedl U800GR, svou první 8K Roku TV se 75" úhlopříčkou

11.12.2021, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Hisense představila novou televizi s 8K rozlišením. Jde o model U800GR, který má velkou 75" úhlopříčku, technologii ULED a je současně první Roku TV společnosti, která nabízí tak vysoké rozlišení. 
Další novinkou na poli chytrých televizí je Hisense U800GR. Jde o Roku TV, která nabízí velmi vysoké rozlišení 8K při 75" úhlopříčce. Má quantum dot technologii ULED, slibuje 120Hz obnovovací frekvenci a jas 1000 nitů. Hráče potěší i technologie variabilní obnovovací frekvence (VRR) a režim s nízkou latencí (ALLM).
 
Hisense U800GR
 
Nezapomnělo se na podporu HDR technologií Dolby Vision, HDR10 i HLG, 180 zón pro stmívání, což má zajistit vyšší kontrast a hlubší černou barvu, máme zde i zvuk Dolby Atmos. Celkem jsou zde čtyři porty HDMI, dva jsou typu 2.0, další dva pak 2.1 (jeden z nich podporuje i HDMI ARC a eARC). K dispozici je technologie 8K Upscaler, která přepočítává snímky na vyšší rozlišení. Zákazníci dostanou také Roku Voise Remote Pro s podporou Apple HomeKit, AirPlay 2 a s příslušnými chytrými reproduktory pak televize umožní i hlasové ovládání pomocí digitálních asistentů Amazon Alexa a Google Assistant. Cena by se měla pohybovat okolo 2700 USD (60 tisíc Kč po přímém přepočtu bez DPH a dalších poplatků).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.