www.tvfreak.cz
>
>
>

Hisense uvádí své první miniLED TV a rozšiřuje nabídku Laser TV

Hisense uvádí své první miniLED TV a rozšiřuje nabídku Laser TV
, , aktualita
Hisense poodkryl svou nabídku pro rok 2021, která zahrnuje nové ULED TV včetně prvních modelů s miniLED. Těšit se ovšem můžeme také na vylepšené projektory Laser TV, kterými chce výrobce nahradit běžné televize.
K oblíbeným
reklama
Kromě LG, Samsungu nebo Philipsu se novými televizory nedávno pochlubil také čínský výrobce Hisense. I v jeho portfoliu pro rok 2021 najdeme miniLED TV, které kombinují panel LCD s 10 tisíci miniaturními světelnými diodami rozdělených do 1 280 nezávislých zón podsvícení. Hisense 75U9GQ bude zařazen mezi ostatní ULED TV, což je obchodní označení používané pro 4K LCD TV. Série U9GQ tedy zatím bude zahrnovat pouze jediný model s úhlopříčkou 75 palců a technologií Quantum Dots. Panel se chlubí obnovovací frekvencí 100/120 Hz a maximálním jasem 2 000 nitů.
 
 
Hisense přidal širokou nabídku formátů vysokého dynamického rozsahu včetně HDR10+ a Dolby Vision (nechybí ani adaptivní verze Dolby Vision IQ). Připraveny jsou režimy Filmmaker Mode a IMAX Enhanced, stejně jako některé funkce z HDMI 2.1 – konkrétně eARC, ALLM a VRR. Integrované reproduktory se chlubí 3.1.2kanálovým zvukem a televizor podporuje také Dolby Atmos. Výrobce opět používá svůj vlastní operační systém VIDAA 5.0.
 
 
Dalším přírůstkem mezi ULED TV je série U8GQ, která nabídne konvenčnější podsvícení bez miniLED: Technologie FALD s lokálním stmíváním rozděluje obraz do 120 zón a dosahuje jasu až 1 000 nitů. Ani v tomto případě nechybí vrstva kvantových teček, obnovovací frekvence panelu je 100/120 Hz. Zákaznici budou vybírat z úhlopříček 55 a 65 palců. Hisense avizoval také sérii U7GQ, která by měla používat 144Hz panel – známý spíše z PC monitorů. Výrobce se zmínil také o vylepšeném HDR, které označuje jako XDR. Podrobnosti ovšem zatím zůstávají zahaleny tajemstvím.
 
 
Hisense i v roce 2021 nabídne projektory s ultrakrátkou vzdáleností jako alternativy k televizoru. Na vrcholu série TriChroma Laser TV bude stát model 100L9 Pro s maximální úhlopříčkou 100 palců. Výrobce opět použil technologii DLP s rozlišením 4K Ultra HD, ale v kombinaci s vylepšeným světelným zdrojem. Trojice samostatných laserů (červený, zelený a modrý) zvládne pokrýt 151% barevného gamutu DCI-P3 a 107% Rec. 2020. Ceny ani dostupnost novinek na evropských trzích zatím neznáme.
 
Zdroj: HDblog.it (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala