www.tvfreak.cz
>
>
>

Hisense uvádí své první miniLED TV a rozšiřuje nabídku Laser TV

Hisense uvádí své první miniLED TV a rozšiřuje nabídku Laser TV
, , aktualita
Hisense poodkryl svou nabídku pro rok 2021, která zahrnuje nové ULED TV včetně prvních modelů s miniLED. Těšit se ovšem můžeme také na vylepšené projektory Laser TV, kterými chce výrobce nahradit běžné televize.
K oblíbeným
reklama
Kromě LG, Samsungu nebo Philipsu se novými televizory nedávno pochlubil také čínský výrobce Hisense. I v jeho portfoliu pro rok 2021 najdeme miniLED TV, které kombinují panel LCD s 10 tisíci miniaturními světelnými diodami rozdělených do 1 280 nezávislých zón podsvícení. Hisense 75U9GQ bude zařazen mezi ostatní ULED TV, což je obchodní označení používané pro 4K LCD TV. Série U9GQ tedy zatím bude zahrnovat pouze jediný model s úhlopříčkou 75 palců a technologií Quantum Dots. Panel se chlubí obnovovací frekvencí 100/120 Hz a maximálním jasem 2 000 nitů.
 
 
Hisense přidal širokou nabídku formátů vysokého dynamického rozsahu včetně HDR10+ a Dolby Vision (nechybí ani adaptivní verze Dolby Vision IQ). Připraveny jsou režimy Filmmaker Mode a IMAX Enhanced, stejně jako některé funkce z HDMI 2.1 – konkrétně eARC, ALLM a VRR. Integrované reproduktory se chlubí 3.1.2kanálovým zvukem a televizor podporuje také Dolby Atmos. Výrobce opět používá svůj vlastní operační systém VIDAA 5.0.
 
 
Dalším přírůstkem mezi ULED TV je série U8GQ, která nabídne konvenčnější podsvícení bez miniLED: Technologie FALD s lokálním stmíváním rozděluje obraz do 120 zón a dosahuje jasu až 1 000 nitů. Ani v tomto případě nechybí vrstva kvantových teček, obnovovací frekvence panelu je 100/120 Hz. Zákaznici budou vybírat z úhlopříček 55 a 65 palců. Hisense avizoval také sérii U7GQ, která by měla používat 144Hz panel – známý spíše z PC monitorů. Výrobce se zmínil také o vylepšeném HDR, které označuje jako XDR. Podrobnosti ovšem zatím zůstávají zahaleny tajemstvím.
 
 
Hisense i v roce 2021 nabídne projektory s ultrakrátkou vzdáleností jako alternativy k televizoru. Na vrcholu série TriChroma Laser TV bude stát model 100L9 Pro s maximální úhlopříčkou 100 palců. Výrobce opět použil technologii DLP s rozlišením 4K Ultra HD, ale v kombinaci s vylepšeným světelným zdrojem. Trojice samostatných laserů (červený, zelený a modrý) zvládne pokrýt 151% barevného gamutu DCI-P3 a 107% Rec. 2020. Ceny ani dostupnost novinek na evropských trzích zatím neznáme.
 
Zdroj: HDblog.it (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
14.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář