Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hisense uvádí své první miniLED TV a rozšiřuje nabídku Laser TV

7.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Hisense poodkryl svou nabídku pro rok 2021, která zahrnuje nové ULED TV včetně prvních modelů s miniLED. Těšit se ovšem můžeme také na vylepšené projektory Laser TV, kterými chce výrobce nahradit běžné televize.
Kromě LG, Samsungu nebo Philipsu se novými televizory nedávno pochlubil také čínský výrobce Hisense. I v jeho portfoliu pro rok 2021 najdeme miniLED TV, které kombinují panel LCD s 10 tisíci miniaturními světelnými diodami rozdělených do 1 280 nezávislých zón podsvícení. Hisense 75U9GQ bude zařazen mezi ostatní ULED TV, což je obchodní označení používané pro 4K LCD TV. Série U9GQ tedy zatím bude zahrnovat pouze jediný model s úhlopříčkou 75 palců a technologií Quantum Dots. Panel se chlubí obnovovací frekvencí 100/120 Hz a maximálním jasem 2 000 nitů.
 
 
Hisense přidal širokou nabídku formátů vysokého dynamického rozsahu včetně HDR10+ a Dolby Vision (nechybí ani adaptivní verze Dolby Vision IQ). Připraveny jsou režimy Filmmaker Mode a IMAX Enhanced, stejně jako některé funkce z HDMI 2.1 – konkrétně eARC, ALLM a VRR. Integrované reproduktory se chlubí 3.1.2kanálovým zvukem a televizor podporuje také Dolby Atmos. Výrobce opět používá svůj vlastní operační systém VIDAA 5.0.
 
 
Dalším přírůstkem mezi ULED TV je série U8GQ, která nabídne konvenčnější podsvícení bez miniLED: Technologie FALD s lokálním stmíváním rozděluje obraz do 120 zón a dosahuje jasu až 1 000 nitů. Ani v tomto případě nechybí vrstva kvantových teček, obnovovací frekvence panelu je 100/120 Hz. Zákaznici budou vybírat z úhlopříček 55 a 65 palců. Hisense avizoval také sérii U7GQ, která by měla používat 144Hz panel – známý spíše z PC monitorů. Výrobce se zmínil také o vylepšeném HDR, které označuje jako XDR. Podrobnosti ovšem zatím zůstávají zahaleny tajemstvím.
 
 
Hisense i v roce 2021 nabídne projektory s ultrakrátkou vzdáleností jako alternativy k televizoru. Na vrcholu série TriChroma Laser TV bude stát model 100L9 Pro s maximální úhlopříčkou 100 palců. Výrobce opět použil technologii DLP s rozlišením 4K Ultra HD, ale v kombinaci s vylepšeným světelným zdrojem. Trojice samostatných laserů (červený, zelený a modrý) zvládne pokrýt 151% barevného gamutu DCI-P3 a 107% Rec. 2020. Ceny ani dostupnost novinek na evropských trzích zatím neznáme.
 
Zdroj: HDblog.it (1, 2)