Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hisense uvádí do Evropy QLED televize A7NQ s HDR10+

3.6.2024, Milan Šurkala, aktualita
Hisense uvádí do Evropy QLED televize A7NQ s HDR10+
Hisense uvádí na evropský trh novou řadu televizí A7NQ. Jde o typ QLED, který podporuje HDR technologie HDR10+ i Dolby Vision. Operačním systémem je VIDAA OS s nabídkou tradičních streamovacích služeb.
Společnost Hisense přichází s novou řadou chytrých televizí A7QN. Jde o QLED s rozlišením UHD 4K (3840×2160 pixelů) a obnovovací frekvencí jen 60 Hz, nejde tedy o nejrychlejší herní televizi. Přesto tu hráči najdou funkce jako Game Mode Plus, Game Bar a Auto Low Latency Mode (ALLM). Tato televize podporuje HDR technologie jako HDR10+ a Dolby Vision, pokud jde o zvuk, máme tu certifikaci Dolby Atmos. O ozvučení se stará 2.0 systém s 30 W.
 
Operačním systémem televize A7QN je VIDAA OS, přičemž nabízí např. aplikace pro streamovací služby Netflix, YouTube a Disney+, podporován je i bezdrátový přenos přes Apple AirPlay. Dále tu máme digitální asistenty Amazon Alexa a VIDAA Voice. Jak už je dnes zvykem, nechybí ani funkce jako 4K upscaling a Depth Enhancer pro úpravu kvality obrazu. Pokud jde o porty, najdeme zde HDMI 2.1 (eARC), USB 2.0, S/PDIF a audio jack. 55" varianta začíná na zaváděcí ceně 599 EUR (cca 15.000 Kč), nicméně běžná cena má být 799 EUR (cca 20.000 Kč).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.