www.tvfreak.cz
>
>
>

Hisense se po roce vrací k OLED TV. Oznámil i první 48" model

Hisense se po roce vrací k OLED TV. Oznámil i první 48" model
, , aktualita
Hisense minulý rok oznámil konec OLED TV, ale své slovo nedodržel. Letos na trh uvede minimálně tři modely s úhlopříčkami 48, 55 a 65 palců. Nejmenší z nich je určen pro Japonsko, ale zbylé dva se dostanou do Evropy.
K oblíbeným
reklama
Před rokem, na veletrhu CES 2020 se Hisense nechal slyšet, že končí s OLED TV. Za hlavní důvod označil nedostatečný maximální jas panelů. Čínský výrobce se této kategorii ostatně ani příliš nevěnoval, neboť první model představil až na konci roku 2018. Hisense dal místo toho přednost své vlastní technologii Dual Cell LCD, která údajně kombinuje výhody LCD a OLED. Přesto byl tento krok docela překvapivý, neboť analytici věští OLED TV zářnou budoucnost a konkurenční výrobci (především LG, Panasonic, Philips a Sony) naopak zvyšují svou závislost na této technologii.
 
 
Jak se ukázalo, rozhodnutí Hisense bylo nejspíš příliš roztržité. Dual Cell LCD TV se zatím na trh dostávají jen velmi pomalu (možná i kvůli komplikacím s koronavirem) a vývoj technologie OLED jde naopak kupředu, takže divize LG Display mohla letos představit nové panely s vyšším jasem. Hisense se tedy po roční přestávce vrací k OLED TV. Nejzajímavější z trojice novinek je model 48X8F, který byl ovšem zatím potvrzen pouze na japonském trhu. Jedná se o 48" televizor, který v nabídce doplní o něco větší model 55X8F. Japonci jsou známí svým prostorově úsporným bydlením, takže není divu, že Hisense se svými malými OLED TV míří právě na tamní trh.
 
Televizor podporuje rozlišení 4K Ultra HD a formát Dolby Vision. Obraz zpracovává procesor Neo Engine Plus 2020 spoléhající na umělou inteligenci. Výrobce integroval audio systém Eilex Prism s celkovým výkonem 72 W, který tvoří čtyři širokopásmové a dva výškové reproduktory. Nechybí platforma VIDAA 3.0 s podporou aplikací a hlasových pomocníků Google Assistant a Amazon Alexa (je potřeba externí chytrý reproduktor). Na japonském trhu se bude model 48X8F prodávat za 180 000 jenů, v přepočtu asi 37 000 Kč.
 
 
Pro evropské trhy si Hisense připravil dvě novinky: 55A9G65A9G. Zatím nemáme k dispozici kompletní specifikace, ale mezi známé detaily patří podpora všech běžných formátů vysokého dynamického rozsahu: HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision (včetně Dolby Vision IQ). K dispozici bude také Filmmaker Mode, certifikace IMAX Enhanced a 2.1kanálový integrovaný soundbar s výkonem 120 W. Očekávaná cena činí 2 000 eur (52 000 Kč) za 55palcový model, respektive 3 000 eur (77 000 Kč) za 65palcový model. K zahájení prodeje by mělo dojít na jaře, takže podrobnosti o nových Hisense OLED TV se snad dozvíme brzy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik