Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hisense A9H jako OLED TV se systémem Vidaa OS

21.6.2022, Milan Šurkala, aktualita
Hisense A9H jako OLED TV se systémem Vidaa OS
Hisense představil nové OLED televize řady A9H, které jsou vybaveny operačním systémem Vidaa OS. Najdeme zde dva porty HDMi 2.1 a technologie, ze kterých mohou těžit především hráči s herními konzolemi. Podporuje např. 120Hz frekvenci.
Společnost Hisense představila novou generaci OLED TV řady A9H. Ta pro Evropu zůstane u vlastního operačního systému Vidaa OS 6.0, přesto budou k dispozici tradiční streamovací aplikace jako Amazon, Apple TV+, Disney+ nebo Netflix. Kompatibilní je i s asistenty Amazon Alexa nebo Google Assistant. Novinka bude mířit i na konzolové hráče díky dvěma portům HDMI 2.1, podpoře 120Hz frekvence včetně VRR, ALLM a eARC. Aby toho nebylo málo, má ještě další dva porty HDMI 2.0. Tato televize bude k dispozici pouze v 65" úhlopříčce.
 
Hisense A9H OLED TV
 
Současně s tím se objeví také levnější varianta A85H v úhlopříčkách 55" a 65". Většina funkcí bude stejná, odlišný bude např. stojan nebo zvukový systém, kde místo typu 3.1.2 80W bude k dispozici jen jako 2.0 20W. Obě televize nabídnou i podporu HDR10, HDR10+, HLG a Dolby Vision.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama