Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HEXO+: natočte se sami ze vzduchu

16.6.2014, Jan Vítek, aktualita
Crowdfundingový server Kickstarter hostí další zajímavý projekt, a to konkrétně HEXO+. Jedná se o kamerového drona, který je schopen jako létající pejsek následovat svého majitele a natáčet jej ze vzduchu.
Je tedy zřejmé, že se takovéto zařízení bude hodit především pro venkovní aktivity a sporty či pro amatérské filmaře a že s jeho pomocí budeme moci pořídit záběry, které bychom jinak vytvořit nemohli. Tedy mohli, protože létající drony s kamerou nejsou neznámým pojmem, ale HEXO+ je určen přímo pro tuto práci, k čemuž je i příslušně vybaven. Výsledné záběry pak tomu mají odpovídat.

Samotný HEXO+ je v podstatě běžný dron vybavený šesti rotory, které mu mají zajistit výbornou stabilitu ve vzduchu a také rychlost pohybu až 72 km/h (45 mph), přičemž ve vzduchu je sám schopen vydržet po dobu čtvrt hodiny, vybaven je modulem GPS a různými dalšími senzory a schopen je ve svém podvěsu nést samostatnou kameru značky GoPro.

Celý systém pracuje ve spolupráci s mobilním telefonem, přes nějž jej budeme jednak ovládat a nastavovat a pak samotný telefon poslouží také k zaměření jeho majitele, aby dron samotný věděl, koho má následovat a kam zaměřit svou kameru. Uživatel si pak bude moci zvolit, z jaké vzdálenosti a z jakého úhlu jej má dron sledovat. Maximem pak má být vzdálenost 50 metrů.


Vše podstatné dobře ilustruje přiložené video, kde uvidíte HEXO+ i v akci. Na serveru Kickstarter má projekt HEXO+ svou budoucnost již zajištěnou, protože svůj cíl 50 tisíc dolarů již několikanásobně překročil. Stále se ale můžete přidat k podporovatelům a za 499 USD si předplatit samotný dron HEXO+, či případně za 699 USD dron a příslušnou kameru GoPro. Více se dozvíte na samotném serveru Kickstarter.

Zdroj: Kickstarter