www.tvfreak.cz
>
>
>

Herní projektor BenQ X1300i se chystá na trh. Chlubí se nízkou odezvou

Herní projektor BenQ X1300i se chystá na trh. Chlubí se nízkou odezvou
, , aktualita
BenQ přináší nový projektor určený hlavně pro majitele herních konzolí, kteří ocení nízkou vstupní odezvu 8 ms, herní režim s profily pro různé žánry a prostorový zvuk. Nechybí dokonce ani systém Android TV.
K oblíbeným
reklama
Při prvním pohledu na BenQ X1300i je jasné, že se nejedná o běžný kancelářský nebo domácí projektor. S rozměry 27 x 20 x 26 cm se jedná o skoro pravidelnou krychli (hmotnost se zastavila na 6,4 kg). Bílé tělo výrobce doplnil o černý přední panel a oranžový kontrastní rámeček. BenQ X1300i totiž míří do kategorie herních projektorů, která v poslední době získává na popularitě. Výrobce chce oslovit hlavně konzolisty, ale nechybí možnost připojení handheldů, streamovacích zařízení nebo Blu-ray přehrávačů. K tomuto účelu jsou připraveny dva konektory HDMI 2.0b (včetně HDCP 2.2), jeden z nich také podporuje funkci ARC.
 
 
Projektor využívá nativní rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a používá technologii 4LED, která přidává čtvrtý světelný LED zdroj. Výsledkem by měla být vyšší svítivost až 3 000 ANSI lumenů a kvalitní barevné podání, které umožní pokrýt 98 % rozsahu Rec.709. Výrobce také zmiňuje kontrastní poměr 500 000:1, podporu formátů vysokého dynamického rozsahu HDR10 a HLG nebo technologii Auto Color Calibration, která automaticky vyvažuje WRGBYCM tóny barev. Pokud se jedná o životnost světelného zdroje, uživatelé mohou čekat minimálně 20 tisíc hodin provozu (v normálním režimu).
 
 
Pro hráče je připravena technologie BenQ GameMaestro, která vylepšuje obraz a zvuk ve hrách. K dispozici jsou nastavení pro střílečky (FPS), RPG a sportovní hry. Po aktivaci tohoto režimu by mělo dojít ke snížení odezvy na vstupu (8 ms při 120 Hz), oživení barev prostřednictvím technologie CinematicColor a nastavení zvukového profilu tak, aby mohl hráč lépe rozlišit prostorové efekty. Projektor obsahuje 5W stereo reproduktory, takže není potřeba externí řešení. Instalaci projektoru usnadní 1,2násobný zoom a korekce lichoběžníkového zkreslení. Kromě hraní se projektor hodí i pro další zábavu, proto nechybí operační systém Android TV certifikovaný Googlem. Aplikace lze stahovat z Obchodu Play.
 
BenQ X1300i zamíří do českých obchodů v průběhu února 2021. Doporučená prodejní cena činí 34 489 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Tiskové zprávy


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik