www.tvfreak.cz
>
>
>

Herní projektor BenQ X1300i se chystá na trh. Chlubí se nízkou odezvou

Herní projektor BenQ X1300i se chystá na trh. Chlubí se nízkou odezvou
, , aktualita
BenQ přináší nový projektor určený hlavně pro majitele herních konzolí, kteří ocení nízkou vstupní odezvu 8 ms, herní režim s profily pro různé žánry a prostorový zvuk. Nechybí dokonce ani systém Android TV.
K oblíbeným
reklama
Při prvním pohledu na BenQ X1300i je jasné, že se nejedná o běžný kancelářský nebo domácí projektor. S rozměry 27 x 20 x 26 cm se jedná o skoro pravidelnou krychli (hmotnost se zastavila na 6,4 kg). Bílé tělo výrobce doplnil o černý přední panel a oranžový kontrastní rámeček. BenQ X1300i totiž míří do kategorie herních projektorů, která v poslední době získává na popularitě. Výrobce chce oslovit hlavně konzolisty, ale nechybí možnost připojení handheldů, streamovacích zařízení nebo Blu-ray přehrávačů. K tomuto účelu jsou připraveny dva konektory HDMI 2.0b (včetně HDCP 2.2), jeden z nich také podporuje funkci ARC.
 
 
Projektor využívá nativní rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a používá technologii 4LED, která přidává čtvrtý světelný LED zdroj. Výsledkem by měla být vyšší svítivost až 3 000 ANSI lumenů a kvalitní barevné podání, které umožní pokrýt 98 % rozsahu Rec.709. Výrobce také zmiňuje kontrastní poměr 500 000:1, podporu formátů vysokého dynamického rozsahu HDR10 a HLG nebo technologii Auto Color Calibration, která automaticky vyvažuje WRGBYCM tóny barev. Pokud se jedná o životnost světelného zdroje, uživatelé mohou čekat minimálně 20 tisíc hodin provozu (v normálním režimu).
 
 
Pro hráče je připravena technologie BenQ GameMaestro, která vylepšuje obraz a zvuk ve hrách. K dispozici jsou nastavení pro střílečky (FPS), RPG a sportovní hry. Po aktivaci tohoto režimu by mělo dojít ke snížení odezvy na vstupu (8 ms při 120 Hz), oživení barev prostřednictvím technologie CinematicColor a nastavení zvukového profilu tak, aby mohl hráč lépe rozlišit prostorové efekty. Projektor obsahuje 5W stereo reproduktory, takže není potřeba externí řešení. Instalaci projektoru usnadní 1,2násobný zoom a korekce lichoběžníkového zkreslení. Kromě hraní se projektor hodí i pro další zábavu, proto nechybí operační systém Android TV certifikovaný Googlem. Aplikace lze stahovat z Obchodu Play.
 
BenQ X1300i zamíří do českých obchodů v průběhu února 2021. Doporučená prodejní cena činí 34 489 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Tiskové zprávy


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik