www.tvfreak.cz
>
>
>

Herní konzole z televize. Nvidia vydala GeForce Now pro Android TV

Herní konzole z televize. Nvidia vydala GeForce Now pro Android TV
, , aktualita
Platforma pro streamování her Nvidia GeForce Now rozšířila svou kompatibilitu. Kromě Shield TV je nyní dostupná také na dalších multimediálních centrech a televizorech s Androidem TV. Prozatím se jedná o testovací verzi.
K oblíbeným
reklama
Herní průmysl by se v příštích letech mohl výrazně proměnit díky službám pro streamování her. Uživatel by totiž nepotřeboval vlastnit nákladnou herní sestavu (nebo herní konzoli), ale postačil by mu základní hardware a spolehlivé internetové připojení. Jednou z prvních vlaštovek se v tomto segmentu stala platforma Nvidia GeForce Now, která byla veřejně spuštěna letos. K dispozici byla pro počítače nebo smartphony, ale v případě televizorů existovala jediná možnost – využít Shield TV, tedy vlastní streamovací zařízení od Nvidie. To se nyní mění, neboť společnost začala podporovat i další zařízení s Android TV.
 
 
Změnu přišla v tichosti s poslední aktualizací aplikace GeForce Now pro Android. Nvidia upozorňuje, že se zatím jedná o podporu v beta fázi, proto vše nemusí fungovat tak, jak by mělo. Služba byla optimalizována pouze pro Shield TV s aplikací Nvidia Games, takže na jiných zařízeních s Android TV se mohou objevit problémy. „Shield TV poskytuje na televizorech nejnižší latenci a nejvyšší kvalitu,“ upozorňuje Nvidia uživatele. Z beta do plné verze podpory Android TV by se aplikace měla přehoupnout do konce letošního roku.
 
Nutno také podotknout, že platforma není kompatibilní se všemi zařízeními, která využívají Android TV. Je nutné, aby televizor nebo multimediální centrum využívalo operační systém ve verzi 5.0 nebo vyšší, disponovalo alespoň 2GB operační pamětí a podporovalo OpenGL ES 3.2. GeForce Now zatím na globálním trhu nemá dostatečnou konkurenci, tedy snad jen s výjimkou Google Stadia. Pro Nvidii tedy jde o ideální příležitost, jak přilákat uživatele. GeForce Now si lze vyzkoušet ve velmi omezené verzi zdarma, nebo využít účet Founders za 139 Kč měsíčně.
 
Nvidia se nedávno potýkala s vyčerpanou kapacitou serverů, ale tento problém by měl být již vyřešen, takže registrace byla znovuotevřena pro nové uživatele. Druhým omezením je také knihovna her. Podporovány jsou tituly zakoupené na Steamu i v některých jiných službách, ale většina velkých vývojářských studií GeForce Now opustila krátce po ukončení testovací fáze. V databázi tedy nyní uživatelé najdou hlavně starší a nezávislé hry (výjimkou je např. Ubisoft), i když vývoj z tohoto týdne ukazuje, že by se některé tituly mohly začít vracet.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi představí svou první 8K TV s mini LED a 5G Xiaomi představí svou první 8K TV s mini LED a 5G
Xiaomi připravuje další inovaci v oblasti televizorů, kterou hodlá představit příští týden. Půjde o novinku z řady Mi TV Lux, která by měla nabídnout rozlišení 8K, zobrazovací technologii mini LED a podporu 5G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
23.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
22.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik