Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky

4.12.2020, Milan Šurkala, aktualita
Světem Hollywoodu otřásla změna. Už se totiž nebudeme setkávat s herečkou Ellen Page. Ta se na Twitteru přiznala, že je transgender a od nynějška nebude ona, ale on. Elliott Page. Netflix už na novinku zareagoval změnou titulků.
Herečku Ellen Page známe z mnoha filmů, připomenout můžeme např. Juno, Počátek (Inception) nebo sérii X-Men, v poslední době se s ní setkáváme v seriálu Umbrella Academy na Netflixu. Žádný další film už ale nenatočí, alespoň ne pod tímto jménem. Na sociální síti Twitter se totiž přiznala, že je transgender a od nynějška chce být on a nikoli ona. Nyní tak nebudeme mluvit o kanadské herečce Ellen Page, ale o herci Elliottovi Page.
 
Ellen (Elliott) Page
ještě jako Ellen Page, autor: Ninha Morandini, CC BY 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Elliott napsal dlouhý příspěvek, kde děkuje všem lidem, kteří ho (a tehdy ještě ji) podporovali na strastiplné cestě k objevení svého nového já. Přestože se cítí šťastný, zároveň se bojí "hejtů", vtípků i násilí, což doplnil i o statistiku zhruba 40 vražd transgender lidí, kteří jsou často také pachateli sebevražd (hovoří se až o 40 %). Na novinku zareagovala i streamovací služba Netflix, která s Elliottem natáčí seriál Umbrella Academy. Jednak herci vyjádřila podporu, jednak ve veškerém obsahu s ním změnila titulky z Ellen Page na Elliott Page a těší se na další spolupráci při natáčení seriálu.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.