Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDTV jsou k životnímu prostředí znatelně šetrnější, než byly CRT TV

28.7.2011, Martin Stančík, aktualita
Americká obchodní organizace Consumer Electronics Association (CEA) vydala novou studii, která se zabývá tím, jak snížení velikostí a hmotností televizorů a počítačových monitorů souvisí se zatížením přírody.
Ze závěrů studie s názvem “Materials Footprint Reduction of Televisions and Computer Monitors: 2004-2010“ vyplývá, že nové tenké televizory zatíží životní prostředí mnohem méně, neboť jsou v průměru o 75% menší a 82% lehčí, než jejich předchůdci, CRT TV. LCD TV o úhlopříčkách mezi 100 a 178 cm váží o 34% méně, než CRT TV s velikostí úhlopříčky mezi 33-91 cm. Díky tomu jsou nové televizory nejen znatelně lehčí, ale také "zelenější," neboť je při jejich výrobě použito méně materiálu.


Podle Waltera Alcoma z CEA je menší zatížení životního prostředí "reálné a dlouho trvající, při čemž pozitivní dopad na životní prostředí může být měřen od počátku výroby televizorů a jejich balení až po jejich recyklaci.“ Studie poukazuje na to, že lidé po celém světě stále ještě používají desítky milionů CRT televizorů a monitorů. Jakmile se však tyto dostanou na konec svého životního cyklu a budou recyklovány, lze očekávat znatelné snížení množství elektronického odpadu.

Zdroj: HDTVTest