Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019

19.7.2019, Milan Šurkala, aktualita
Televizní stanice HBO letos překonala Netflix a odnesla si nejvíce nominací na televizní ceny Emmy 2019. Celkově šlo o 137 nominací, přičemž naprostou jedničkou zde byl legendární seriál Game of Thrones.
Zatímco loni si v počtu nominací na televizní ceny Emmy 2018 odnesl prvenství Netflix se 112 nominacemi a těsně tak překonal HBO se 108 kousky, letos se na Emmy 2019 už karta obrátila a HBO se dostalo na první pozici. Tentokrát si totiž odneslo rovnou 137 nominací (o 29 více), přičemž se trochu zlepšil i Netflix, který navýšil počet nominací o 5 na celkových 117. Na první místo to však opravdu nestačilo. Jedničkou byl seriál Game of Thrones, který má celkem 32 nominací a překonal tak 25 let starý rekord seriálu Policie New York (NYPD Blue) s 26 nominacemi. HBO uspělo i se seriálem Černobyl (19 nominací) a Barry (17 nominací).
 
HBO logo
 
Streamovací služby začínají (s výjimkami) překonávat tradiční televizní stanice. Třetí místo sice náleží NBC s 58 nominacemi, to je ale o 20 méně než loni. Na čtvrté místo se pak dostal Amazon se svým Prime Video, který obdržel 47 nominací, což je naopak velmi výrazný nárůst z loňských 22. Pátá je CBS (43) s nárůstem o 8, dále tu máme FX Networks (32), ABC (26), Hulu (20) nebo Fox (18). Nominace jsou nicméně jedna věc. Nyní zůstává otázkou, kolik z nich se podaří i proměnit ve zlatou sošku.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.