www.tvfreak.cz
>
>

HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019

HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019
, , aktualita
Televizní stanice HBO letos překonala Netflix a odnesla si nejvíce nominací na televizní ceny Emmy 2019. Celkově šlo o 137 nominací, přičemž naprostou jedničkou zde byl legendární seriál Game of Thrones.
K oblíbeným
reklama
Zatímco loni si v počtu nominací na televizní ceny Emmy 2018 odnesl prvenství Netflix se 112 nominacemi a těsně tak překonal HBO se 108 kousky, letos se na Emmy 2019 už karta obrátila a HBO se dostalo na první pozici. Tentokrát si totiž odneslo rovnou 137 nominací (o 29 více), přičemž se trochu zlepšil i Netflix, který navýšil počet nominací o 5 na celkových 117. Na první místo to však opravdu nestačilo. Jedničkou byl seriál Game of Thrones, který má celkem 32 nominací a překonal tak 25 let starý rekord seriálu Policie New York (NYPD Blue) s 26 nominacemi. HBO uspělo i se seriálem Černobyl (19 nominací) a Barry (17 nominací).
 
HBO logo
 
Streamovací služby začínají (s výjimkami) překonávat tradiční televizní stanice. Třetí místo sice náleží NBC s 58 nominacemi, to je ale o 20 méně než loni. Na čtvrté místo se pak dostal Amazon se svým Prime Video, který obdržel 47 nominací, což je naopak velmi výrazný nárůst z loňských 22. Pátá je CBS (43) s nárůstem o 8, dále tu máme FX Networks (32), ABC (26), Hulu (20) nebo Fox (18). Nominace jsou nicméně jedna věc. Nyní zůstává otázkou, kolik z nich se podaří i proměnit ve zlatou sošku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum
Vědci z Princeton University se podívali na zoubek chytrým televizím a instalovaným aplikacím pro nabízené kanály. Zjistilo se, že většina z nich sleduje své uživatele a vytváří si jejich sledovací profily pro další využití.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů
Streamovací služba Netflix výrazně rozšiřuje svůj český záběr. Jednak přináší rozhraní v češtině, jednak přichází se značně širší nabídkou českých seriálů a filmů. Do konce roku má přibýt 150 dalších.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení
Streamovací služba Disney+ sice zahájí svou činnost až za měsíc, ale už dnes si ji můžete v některých zemích předplatit. Pokud zaplatíte rovnou 3 roky najednou, cena se dostane z $6,99 měsíčně v průměru na méně než 5 dolarů.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer
Sir Patrick Stewart se vrací do role kapitána Jean-Luc Picarda. Už za necelého čtvrt roku je tu Star Trek: Picard, což bude 10dílný streamovaný seriál, ve kterém uvidíme i další hrdiny z předchozích dílů vesmírné ságy.
8.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu
Streamovací služby jsou čím dál více důležitějšími zdroji příjmů a války mezi jednotlivými systémy nabírají obrátky. Amazon tak na svém Fire TV nechce nabízet aplikace od Disney, ten zase nechce zobrazovat reklamy Netflixu.
6.10.2019, aktualita, Milan Šurkala