Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HBO Max "vyhodilo oknem" 90 mil. USD, již natočený film Batgirl byl zrušen

13.8.2022, Milan Šurkala, aktualita
HBO Max "vyhodilo oknem" 90 mil. USD, již natočený film Batgirl byl zrušen
Streamovací služba HBO Max neodvysílá film Batgirl a neobjeví se v budoucnu ani v kinech. Snímek, který již byl natočen a který si vyžádal náklady minimálně 90 milionů USD, byl již v post-produkci. Nikdy však kromě testovacích projekcí nespatří světlo světa.
Mezi filmy, které sice byly natočeny, ale nikdy se pořádně neodvysílaly, bude patřit i snímek Batgirl. Ten má na svědomí studio Warner Bros. a DC Films, měl se promítat v kinech i vysílat na streamovací službě HBO Max. Nestane se tak. Zainteresované strany se rozhodly, že film nepůjde na obrazovky ani plátna kin a snímek skončí na propadlišti dějin, přestože je už natočený a byl v postprodukční fázi.
 
 
O režii snímku se postarali Adil El Arbi a Bilall Fallah, hlavní roli Batgirl si střihla Leslie Grace a natáčelo se především ve Skotsku. Testovací projekce nicméně ukázaly, že snímek kvalitativně za moc nestojí a DC Films nechce srážet image svých filmů tímto nepovedeným kusem. Warner Bros. dále tvrdí, že by se film nikdy nezaplatil a nechce zkoušet zaplatit ho ani částečně. Oknem takto letí minimálně 90 mil. USD, přičemž některé zdroje hovoří o tom, že si natáčení snímku i v souvislosti s koronavirovými vlivy vyžádalo dokonce více než 100 mil. USD.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.