Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Harman Kardon představil tři nové soundbary

22.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Citation Bar podporuje Google Assistant i nový bezdrátový protokol WiSA. Dvojice modelů z řady Enchant potom nabízí prostorový zvuk MultiBeam, který se automaticky kalibruje podle místnosti.

Harman Kardon Citation Bar

 
Harman Kardon Citation Bar spadá do nové řady Citation, která zahrnuje osm nových produktů od malých stolních reproduktorů až po modely ve věžovém provedení. Ke 150W soundbaru s 3.0 kanálovým zvukem lze tedy dokoupit dvojici 50W zadních reproduktorů nebo subwoofer ze stejné řady. Soundbar podporuje tzv. zvuk ve vysokém rozlišení (24 bit/96 kHz) a je vybaven Wi-Fi, Bluetooth i třemi HDMI porty s přenosem 4K HDR obrazu. Nechybí funkce Chromecastu ani chytrý asistent od Googlu, který vám umožní pomocí hlasových povelů ovládat přehrávání hudby. Podporován je také protokol pro nový bezdrátový přenos zvuku WiSA.
 
 
Citation Bar bude možné předobjednat v šedé a černé barvě od října. Evropská cena byla stanovena na 899 eur, v přepočtu 23 000 Kč.
 
 

Harman Kardon Enchant 1300 a 800

 
Druhá nová řada od Harman Kardon se jmenuje Enchant a zatím obsahuje tři produkty – dvojici soundbarů a subwoofer. Pro náročnější zákazníky je připraven 230W model Enchant 1300, který zvládne vytvořit až třináctikanálový prostrový zvuk automaticky kalibrovaný podle konkrétní místnosti. A to i přesto, že nepodporuje formát Dolby Atmos ani konkurenční DTS:X. Harman Kardon se totiž rozhodl vytvořit vlastní technologii prostorového zvuku, kterou označuje jako MultiBeam. K dispozici jsou technologie Wi-Fi i Bluetooth, tři HDMI porty i zabudované funkce Chromecastu. Naopak marně byste oslovovali hlasového Asistenta Google a chybí rovněž podpora standardu WiSA – pro tyto funkce bude muset uživatel zvolit model z výše uvedené řady Citation.
 
 
Pro šetřivé zákazníky či majitele menších televizorů je určen 180W soundbar Enchant 800, který podporuje osmikanálový prostorový zvuk MultiBeam. Dalším ústupkem ve srovnání s větším sourozencem je pouze jeden konektor HDMI. Oba nové soundbary se začnou prodávat letos na podzim, a to za 999 eur (25 600 Kč), respektive 699 eur (18 000 Kč). Na druhou uvedenou částku přijde zájemce také 400W subwoofer z řady Enchant.
 


reklama
reklama