Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Handycam NEX-VG20E s 16 MPix

25.8.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony se pochlubila svou nejnovější videokamerou řady Handycam. Model NEX-VG20E má poskytnout neobyčejně kvalitní záznam, a to i díky svému snímacímu čipu Exmor s rozlišením 16,1 megapixelů. Pojďme si nyní tuto kameru přiblížit.
Kromě 16,1Mpix rozlišení nám Sony Handycam NEX-VG20E nabídne možnost záznamu do AVCHD v rozlišení Full HD při 50 či 25 snímcích za sekundu, a to progresivně, dále slibuje pořizování fotografií v kvalitě moderní zrcadlovky i do formátu RAW i vylepšené zaznamenávání audia díky mikrofonu Quad Capsule Spatial Array pro stereo či 5.1 kanálů. Namísto něj pochopitelně budeme moci využít i externí mikrofon.Pak má nabídnout přepracované manuální ovládání s novým držadlem i nové ovladací prvky, které zahrnují vyhrazená tlačítka pro úpravu závěrky, clony a funkce Program AE. Vedle elektronického hledáčku se objeví výklopný 3" LCD panel Xtra Fine LCD s technologií Tru-Black a objektivy si budeme moci měnit díky bajonetu E-mount.Záznamy ve framerate 25p mohou být dále vylepšeny pomocí funkcí Cinema Tone Gamma a Cinema Tone Colour pro dosažení "filmového vzhledu". V základní výbavě kamery je objektiv SEL18200 F3.5-6.3 s 11násobným optickým zoomem a vlastním stabilizátorem Optical SteadyShot. Ten nám slibuje tiché automatické ostření, jež se nemá projevit ve výsledném videu.

Kromě něj pak máme na výběr mezi dalšími šesti objektivy pro E-mount a díky adaptéru LA-EA2 budeme moci využít i objektivy pro bajonet A-mount. Videokamera Handycam NEX-VG20E bude na trhu nabízena od listopadu tohoto roku za nezveřejněnou cenu.

Zdroj: TZ Sony