www.tvfreak.cz
>
>
>

Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu

Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu
, , aktualita
Možnost snadné reaktivace zrušeného účtu na Netflixu se vymstila několika uživatelům této streamovací služby. Hackeři, kteří nabourali jejich jen částečně neaktivní účty, je totiž zpětně aktivovali a uživatelé platí jiným za služby, které nevyužívají.
K oblíbeným
reklama
Někteří uživatelé Netflixu začínají mít problémy se svými zrušenými účty. Pokud si totiž zruší tuto streamovací službu, Netflix tento účet ponechá ještě dalších 10 měsíců, aby se uživatelé při změně názoru mohli snadno vrátit. Pamatuje si tak i platební údaje, aby je nebylo potřeba zadávat znovu, čehož ale využívají hackeři, kterým se mnohdy podaří nabourat tyto částečně neaktivní účty. Patrně využívají úniků přihlašovacích údajů z jiných služeb, kdy stejné údaje vyzkouší k přihlášení do Netflixu. Pokud se to podaří, účtu změní heslo a aktivují jej.
 
Netflix logo
 
Původním uživatelům tak díky uložení si platebních údajů naskakují platby za služby, které nevyužívají, neboť hackeři tyto účty s pozměněnými přihlašovacími údaji prodávají jiným např. na eBay za částky i okolo pouhých 3 britských liber, což je čtvrtina ceny za měsíční přístup v nejlepší kvalitě. Pak už je jen otázkou, kdy si původní majitel všimne něčeho nekalého a kontaktuje podporu Netflixu. Ta pak může účet opětovně zrušit, nicméně dle postižených uživatelů obvykle nevrací peníze nebo jen část. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik