Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu

1.12.2019, Milan Šurkala, aktualita
Možnost snadné reaktivace zrušeného účtu na Netflixu se vymstila několika uživatelům této streamovací služby. Hackeři, kteří nabourali jejich jen částečně neaktivní účty, je totiž zpětně aktivovali a uživatelé platí jiným za služby, které nevyužívají.
Někteří uživatelé Netflixu začínají mít problémy se svými zrušenými účty. Pokud si totiž zruší tuto streamovací službu, Netflix tento účet ponechá ještě dalších 10 měsíců, aby se uživatelé při změně názoru mohli snadno vrátit. Pamatuje si tak i platební údaje, aby je nebylo potřeba zadávat znovu, čehož ale využívají hackeři, kterým se mnohdy podaří nabourat tyto částečně neaktivní účty. Patrně využívají úniků přihlašovacích údajů z jiných služeb, kdy stejné údaje vyzkouší k přihlášení do Netflixu. Pokud se to podaří, účtu změní heslo a aktivují jej.
 
Netflix logo
 
Původním uživatelům tak díky uložení si platebních údajů naskakují platby za služby, které nevyužívají, neboť hackeři tyto účty s pozměněnými přihlašovacími údaji prodávají jiným např. na eBay za částky i okolo pouhých 3 britských liber, což je čtvrtina ceny za měsíční přístup v nejlepší kvalitě. Pak už je jen otázkou, kdy si původní majitel všimne něčeho nekalého a kontaktuje podporu Netflixu. Ta pak může účet opětovně zrušit, nicméně dle postižených uživatelů obvykle nevrací peníze nebo jen část. 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.