www.tvfreak.cz
>
>
>

Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu

Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu
, , aktualita
Možnost snadné reaktivace zrušeného účtu na Netflixu se vymstila několika uživatelům této streamovací služby. Hackeři, kteří nabourali jejich jen částečně neaktivní účty, je totiž zpětně aktivovali a uživatelé platí jiným za služby, které nevyužívají.
K oblíbeným
reklama
Někteří uživatelé Netflixu začínají mít problémy se svými zrušenými účty. Pokud si totiž zruší tuto streamovací službu, Netflix tento účet ponechá ještě dalších 10 měsíců, aby se uživatelé při změně názoru mohli snadno vrátit. Pamatuje si tak i platební údaje, aby je nebylo potřeba zadávat znovu, čehož ale využívají hackeři, kterým se mnohdy podaří nabourat tyto částečně neaktivní účty. Patrně využívají úniků přihlašovacích údajů z jiných služeb, kdy stejné údaje vyzkouší k přihlášení do Netflixu. Pokud se to podaří, účtu změní heslo a aktivují jej.
 
Netflix logo
 
Původním uživatelům tak díky uložení si platebních údajů naskakují platby za služby, které nevyužívají, neboť hackeři tyto účty s pozměněnými přihlašovacími údaji prodávají jiným např. na eBay za částky i okolo pouhých 3 britských liber, což je čtvrtina ceny za měsíční přístup v nejlepší kvalitě. Pak už je jen otázkou, kdy si původní majitel všimne něčeho nekalého a kontaktuje podporu Netflixu. Ta pak může účet opětovně zrušit, nicméně dle postižených uživatelů obvykle nevrací peníze nebo jen část. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld
Další populární videohra se dočká seriálového zpracování. Amazon Prime Video přinese novinku natočenou podle post-apokalyptického RPG Fallout. Stát za ni budou autoři úspěšné série Westworld.
3.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik