www.tvfreak.cz
>
>

Grundig DSB 1000 a DSB 980: dva nové soundbary z IFA 2020

Grundig DSB 1000 a DSB 980: dva nové soundbary z IFA 2020
, , aktualita
Grundig oznámil dvojici soundbarů, kterými doplní svou nabídku audio produktů. DSB 1000 představuje kompaktní řešení s Dolby Atmos, zatímco DSB 980 nabízí příjem FM a DAB+ rádia i streamovacích služeb. 
K oblíbeným
reklama
Na veletrhu IFA 2020 v Berlíně, který letos proběhl alespoň v omezené podobě, o sobě daly vědět i některé značky, které se posledních letech – alespoň v souvislosti s audiovizuální technikou – v médiích tolik neobjevují. Patří mezi ně také původně německý Grundig, který se v roce 2007 dostal pod křídla tureckého vlastníka. Tuto značku v současné době používá pro bílou techniku, i když v nabídce zůstala také televizory a audio technika. Na českém trhu se s nimi sice setkáme spíše okrajově, ale třeba soundbary Grundig lze u některých obchodníků zakoupit. Právě toto portfolio produktů se tento měsíc rozšířilo, a to hned o dvě novinky.
 
 
Grundig DSB 1000 doplní modely DSB 970 a DSB 2000. Novinku můžeme zařadit mezi kompaktní soundbary „vše v jednom“, přesto ve specifikacích nalezneme podporu prostorového zvuku Dolby Atmos. Digitální audio procesor optimalizuje zvuk v závislosti na místnosti a umístění soundbarů. Externí subwoofer byste v tomto případě hledali marně, díky čemuž se ovšem jedná o vhodnější řešení pro malé prostory, kde není místa nazbyt (navíc lze tento model připevnit na stěnu). I přesto zvládne soundbar díky dvěma integrovaným basovým reproduktorům nabídnout celkový výstupní výkon 120 W RMS. Ovládání uživatelům usnadní LED displej se třemi úrovněmi jasu, zatímco dostatečně široké možnosti konektivity zahrnují Bluetooth, HDMI (včetně podpory ARC a CEC) a USB 2.0.
 
 
Grundig DSB 980 může být zajímavou volbou pro zákazníky, kteří svůj soundbar nehodlají používat pouze jako doplněk k televizoru, ale rovněž samostatně pro přehrávání hudby. I v tomto případě se můžeme těšit na celkový výstupní výkon 120 W RMS a integrovaný subwoofer. Kromě domácího kina tento výkon využijete také pro hudbu z integrovaného FM a DAB+ (tj. analogového i digitálního) přijímače. Podpora Spotify Connect umožňuje poslech streamovaných skladeb z internetu. Pomocí Bluetooth lze potom do soundbaru přenášet hudbu třeba ze smartphonu. Další možnosti konektivity jsou podobné jako u modelu DSB 1000, nechybí ani 2,4" barevný TFT displej.
 
Oba soundbary budou dodávány v černé barvě a s dálkovým ovladačem v balení. Grundig DSB 1000 se již prodává na německém trhu za 280 eur (7 400 Kč), DSB 980 zatím na uvedení do obchodů teprve čeká.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2 TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit
Zpracování formátu Dolby Vision dnes zvládne kdejaké zařízení, ale rozdíly ve výsledné kvalitě mohou být patrné na první pohled. Následující video ukazuje přímé srovnání, když jsou metadata zpracována televizí a UHD Blu-ray přehrávačem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf
Samsung představil novou generaci lifestylových televizorů The Frame, které svým designem připomínají obraz. Vůbec poprvé k nim výrobce nabídne také poličku, která by měla doplnit design interiéru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik