www.tvfreak.cz
>
>

Grundig DSB 1000 a DSB 980: dva nové soundbary z IFA 2020

Grundig DSB 1000 a DSB 980: dva nové soundbary z IFA 2020
, , aktualita
Grundig oznámil dvojici soundbarů, kterými doplní svou nabídku audio produktů. DSB 1000 představuje kompaktní řešení s Dolby Atmos, zatímco DSB 980 nabízí příjem FM a DAB+ rádia i streamovacích služeb. 
K oblíbeným
reklama
Na veletrhu IFA 2020 v Berlíně, který letos proběhl alespoň v omezené podobě, o sobě daly vědět i některé značky, které se posledních letech – alespoň v souvislosti s audiovizuální technikou – v médiích tolik neobjevují. Patří mezi ně také původně německý Grundig, který se v roce 2007 dostal pod křídla tureckého vlastníka. Tuto značku v současné době používá pro bílou techniku, i když v nabídce zůstala také televizory a audio technika. Na českém trhu se s nimi sice setkáme spíše okrajově, ale třeba soundbary Grundig lze u některých obchodníků zakoupit. Právě toto portfolio produktů se tento měsíc rozšířilo, a to hned o dvě novinky.
 
 
Grundig DSB 1000 doplní modely DSB 970 a DSB 2000. Novinku můžeme zařadit mezi kompaktní soundbary „vše v jednom“, přesto ve specifikacích nalezneme podporu prostorového zvuku Dolby Atmos. Digitální audio procesor optimalizuje zvuk v závislosti na místnosti a umístění soundbarů. Externí subwoofer byste v tomto případě hledali marně, díky čemuž se ovšem jedná o vhodnější řešení pro malé prostory, kde není místa nazbyt (navíc lze tento model připevnit na stěnu). I přesto zvládne soundbar díky dvěma integrovaným basovým reproduktorům nabídnout celkový výstupní výkon 120 W RMS. Ovládání uživatelům usnadní LED displej se třemi úrovněmi jasu, zatímco dostatečně široké možnosti konektivity zahrnují Bluetooth, HDMI (včetně podpory ARC a CEC) a USB 2.0.
 
 
Grundig DSB 980 může být zajímavou volbou pro zákazníky, kteří svůj soundbar nehodlají používat pouze jako doplněk k televizoru, ale rovněž samostatně pro přehrávání hudby. I v tomto případě se můžeme těšit na celkový výstupní výkon 120 W RMS a integrovaný subwoofer. Kromě domácího kina tento výkon využijete také pro hudbu z integrovaného FM a DAB+ (tj. analogového i digitálního) přijímače. Podpora Spotify Connect umožňuje poslech streamovaných skladeb z internetu. Pomocí Bluetooth lze potom do soundbaru přenášet hudbu třeba ze smartphonu. Další možnosti konektivity jsou podobné jako u modelu DSB 1000, nechybí ani 2,4" barevný TFT displej.
 
Oba soundbary budou dodávány v černé barvě a s dálkovým ovladačem v balení. Grundig DSB 1000 se již prodává na německém trhu za 280 eur (7 400 Kč), DSB 980 zatím na uvedení do obchodů teprve čeká.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik