Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Grundig DSB 1000 a DSB 980: dva nové soundbary z IFA 2020

, , aktualita
Grundig oznámil dvojici soundbarů, kterými doplní svou nabídku audio produktů. DSB 1000 představuje kompaktní řešení s Dolby Atmos, zatímco DSB 980 nabízí příjem FM a DAB+ rádia i streamovacích služeb. 

Na veletrhu IFA 2020 v Berlíně, který letos proběhl alespoň v omezené podobě, o sobě daly vědět i některé značky, které se posledních letech – alespoň v souvislosti s audiovizuální technikou – v médiích tolik neobjevují. Patří mezi ně také původně německý Grundig, který se v roce 2007 dostal pod křídla tureckého vlastníka. Tuto značku v současné době používá pro bílou techniku, i když v nabídce zůstala také televizory a audio technika. Na českém trhu se s nimi sice setkáme spíše okrajově, ale třeba soundbary Grundig lze u některých obchodníků zakoupit. Právě toto portfolio produktů se tento měsíc rozšířilo, a to hned o dvě novinky.
 
 
Grundig DSB 1000 doplní modely DSB 970 a DSB 2000. Novinku můžeme zařadit mezi kompaktní soundbary „vše v jednom“, přesto ve specifikacích nalezneme podporu prostorového zvuku Dolby Atmos. Digitální audio procesor optimalizuje zvuk v závislosti na místnosti a umístění soundbarů. Externí subwoofer byste v tomto případě hledali marně, díky čemuž se ovšem jedná o vhodnější řešení pro malé prostory, kde není místa nazbyt (navíc lze tento model připevnit na stěnu). I přesto zvládne soundbar díky dvěma integrovaným basovým reproduktorům nabídnout celkový výstupní výkon 120 W RMS. Ovládání uživatelům usnadní LED displej se třemi úrovněmi jasu, zatímco dostatečně široké možnosti konektivity zahrnují Bluetooth, HDMI (včetně podpory ARC a CEC) a USB 2.0.
 
 
Grundig DSB 980 může být zajímavou volbou pro zákazníky, kteří svůj soundbar nehodlají používat pouze jako doplněk k televizoru, ale rovněž samostatně pro přehrávání hudby. I v tomto případě se můžeme těšit na celkový výstupní výkon 120 W RMS a integrovaný subwoofer. Kromě domácího kina tento výkon využijete také pro hudbu z integrovaného FM a DAB+ (tj. analogového i digitálního) přijímače. Podpora Spotify Connect umožňuje poslech streamovaných skladeb z internetu. Pomocí Bluetooth lze potom do soundbaru přenášet hudbu třeba ze smartphonu. Další možnosti konektivity jsou podobné jako u modelu DSB 1000, nechybí ani 2,4" barevný TFT displej.
 
Oba soundbary budou dodávány v černé barvě a s dálkovým ovladačem v balení. Grundig DSB 1000 se již prodává na německém trhu za 280 eur (7 400 Kč), DSB 980 zatím na uvedení do obchodů teprve čeká.
 


reklama
reklama