Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

GoPro uvedlo 360° kameru pro videa VR platformy Google Jump

, , aktualita
GoPro uvedlo 360° kameru pro videa VR platformy Google Jump
Na konferenci Google I/O byla uvedena nová platformu Jump pro virtuální realitu a prvním produktem je 360° kamera od GoPro. Jde o kameru, která se skládá ze 16 akčních videokamer GoPro, díky čemuž lze snímat v celém 360° rozsahu.
GoPro uvedlo 360° kameru pro videa VR platformy Google Jump
S virtuální realitou se to očividně myslí vážně a Google přišel s platformou Jump. Pro natáčení 360° videosekvencí se dal dohromady se společností GoPro, která vyvinula speciální kameru, jenž se skládá z celkem 16 dílčích kamer GoPro. Ty jsou umístěné na výšku, proto je potřeba tak vysoký počet kamer a na druhou stranu to přináší pozitivum v širším úhlu záběru (nahoru a dolů). Připomeňme, že pro natáčení 360° videa se dnes používají také různé předsádky (umělo to např. Sony Bloggie Touch).

GoPro 360 Camera pro Google Jump

Kamera má zajištěnou správnou synchronizaci obrazu a samozřejmostí budou i nástroje, které výsledné sférické video "slepí" ze 16 různých obrazů. Může být umístěna na stativu nebo speciálním dronu od Googlu.

GoPro 360 Camera pro Google Jump na stativu

Novou kameru si zatím nemůžete koupit, k dispozici bude od července, a to po dobu půl roku exkluzivně jen pro vybrané kameramany na Youtube. Výhodou je to, že videa bude možné sledovat na Cardboard, což je extrémně levné zařízení s cenou okolo $20, což je minimálně o řád levnější než řešení konkurence.