www.tvfreak.cz
>
>
>
>

GoPro uvedlo 360° kameru pro videa VR platformy Google Jump

GoPro uvedlo 360° kameru pro videa VR platformy Google Jump
, , aktualita
Na konferenci Google I/O byla uvedena nová platformu Jump pro virtuální realitu a prvním produktem je 360° kamera od GoPro. Jde o kameru, která se skládá ze 16 akčních videokamer GoPro, díky čemuž lze snímat v celém 360° rozsahu.
K oblíbeným
reklama
S virtuální realitou se to očividně myslí vážně a Google přišel s platformou Jump. Pro natáčení 360° videosekvencí se dal dohromady se společností GoPro, která vyvinula speciální kameru, jenž se skládá z celkem 16 dílčích kamer GoPro. Ty jsou umístěné na výšku, proto je potřeba tak vysoký počet kamer a na druhou stranu to přináší pozitivum v širším úhlu záběru (nahoru a dolů). Připomeňme, že pro natáčení 360° videa se dnes používají také různé předsádky (umělo to např. Sony Bloggie Touch).

GoPro 360 Camera pro Google Jump

Kamera má zajištěnou správnou synchronizaci obrazu a samozřejmostí budou i nástroje, které výsledné sférické video "slepí" ze 16 různých obrazů. Může být umístěna na stativu nebo speciálním dronu od Googlu.

GoPro 360 Camera pro Google Jump na stativu

Novou kameru si zatím nemůžete koupit, k dispozici bude od července, a to po dobu půl roku exkluzivně jen pro vybrané kameramany na Youtube. Výhodou je to, že videa bude možné sledovat na Cardboard, což je extrémně levné zařízení s cenou okolo $20, což je minimálně o řád levnější než řešení konkurence.
 
reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik