Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GoPro uvádí vylepšené akční videokamery Hero3+

1.10.2013, Milan Šurkala, aktualita
Společnost GoPro inovuje své akční videokamery a uvádí novou řadu Hero3+. Kamery jsou o něco menší a slibují také znatelně vyšší výdrž na baterii. GoPro také uvedlo několik nových příslušenství pro uchycení videokamery.
Akčních kamer je na trhu čím dál více, a tak GoPro nelení a rovněž vylepšuje svoje kamery, aby bylo konkurenceschopné v takové nabídce novinek. Uvádí inovovanou řadu Hero3+ ve verzi Black Edition a Silver Edition. GoPro Hero3+ Black Edition je nyní s novým odolným pouzdrem o 20 % menší a vydrží ponor do hloubky 40 metrů. Novinkou je také objektiv, který by měl mít ostřejší obraz a je tu také nový režim SuperView.

GoPro Hero3+ Black Edition

Vylepšena byla výdrž na baterie, která je nyní o 30 % lepší. Bezdrátové připojení Wi-Fi je nyní 4krát rychlejší, což zpříjemní práci s mobilní aplikací GoPro App. Auto Low Light mód upravuje snímkovací frekvenci při snímání za špatného světla. Novinka bude stát $400, v Evropě pak mnohem vyšších 450 EUR.

GoPro Flex Camp

GoPro Hero 3+ Silver Edition slibuje 2krát rychlejší procesor než v případě modelu Hero3 Silver Edition. Novinkou je zde video 1080p60 a 720p120. Nové odolné pouzdro pak snižuje rozměry o 15 % a rovněž nabídne odolnost do hloubky 40 metrů. Také tato edice slibuje 4krát rychlejší Wi-Fi připojení. Kamera bude stát $300, resp. 350 EUR v Evropě.

GoPro Head Strap + QuickFlip

Novinkou je také další příslušenství. Flex Camp umožňuje přichycení k objektům nejrůznějšího tvaru a díky polohovatelnému krku i nejrůznější úhly záběru. Bude stát 59 EUR. Dále je tu Head Strap v setu s QuickFlip, což je malá klapka na přichycení k objektům se tloušťkou 3 až 10 mm. Zde si připravte 25 EUR. Pro vyvádění malých dětí je tu nově Junior Chesty, který umožní snímat akční videa z dětské perspektivy. Cena byla stanovena na 45 EUR.

GoPro Junior Chesty
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.