Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GoPro uvádí Hero6 Black s 4K60p a lepší stabilizací

29.9.2017, Milan Šurkala, aktualita
GoPro uvedlo novou generaci svých akčních videokamer Hero6 Black. Ty mají lepší stabilizaci, umí i 4K při 60p nebo 240p slow-motion video. Mají znatelně vylepšenou stabilizaci a podporu funkce QuikStories.
Společnost GoPro uvedla novou generaci svých oblíbených akčních videokamer Hero. První novinkou je kamerka Hero6 Black, která umí natáčet 4K video při 60p a podporováno je i slow-motion video s Full HD rozlišením 1920×1080 pixelů při 240 snímcích za sekundu. Pokud byste chtěli o něco lepší kvalitu, tak 2.7K je k mání při 120 fps. O zpracovávání obrazu se stará nový procesor GP1, který má dvojnásobný výkon. Výrobce zapracoval na stabilizaci obrazu, která má dle výrobce přinášet výkony podobné gimbalu a přes 5GHz Wi-Fi je nyní možné přenášet data 3× rychleji než v minulosti.
 
GoPro Hero6 Black
 
Pomocí dotykového displeje lze nyní snadno zoomovat, najdete zde podporu HDR i RAW formátu, nechybí pochopitelně ani GPS modul, akcelerometr, gyroskop, Wi-Fi a Bluetooth. Výrobce vylepšil kvalitu obrazu za slabšího světla a zvýšil dynamický rozsah, který je kamerka schopna zaznamenat. GoPro Hero6 Black je také vodotěsná do hloubky 10 metrů a pochopitelně byla zachována kompatibilita se stávajícím příslušenstvím pro kamery GoPro a dronem Karma. Hero6 Black podporuje QuikStories, aplikaci, která sama vytvoří poutavá akční videa z natočených videosekvencí. Nový model bude stát $499 (v Evropě pak 569,99 EUR).
 
GoPro Hero6 Balck v praxi
 
Zdroj: gopro.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.