Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GoPro HERO+ přichází s Wi-Fi připojením

29.9.2015, Milan Šurkala, aktualita
Další akční videokamerou z dílen společnosti GoPro je HERO+. Jde o druhý nejnižší model v nabídce, dostal však bezdrátové rozhraní Wi-Fi a nechybí ani Bluetooth. Pozitivem má být také příznivá prodejní cena.
Nabídka akčních videokamera značky GoPro začíná modelem HERO za $129 a pokračuje HERO+ LCD za $299. Mezi tím je velká mezera, kterou nyní vyplňuje novinka v podobě HERO+. Jde v podstatě o model HERO bez LCD, který však dostal bezdrátové rozhraní Wi-Fi a Bluetooth, díky čemuž je možné se spojit s mobilními zařízeními s aplikací GoPro App. Jeho cena pak povyskočila na $199. Použit je objektiv se světelností F2,8.Kamerka umí natáčet Full HD 1080p60 a HD 720p60 videosekvence. Pokud jde o fotografie, maximálním rozlišením je 8 megapixelů, nechybí podpora time-lapse (intervaly 0,5 až 60 sekund) a sekvenční snímání může nabídnout rychlost 5 fps. Zvuk je mono, podporu externích mikrofonů tu nenajdete. K dispozici je microUSB port pro nabíjení a slot pro microSD kartu do kapacity 64 GB.

Vodotěsnost je výrobcem zaručena do hloubky až 40 metrů. Funkce QuikCapture zajišťuje rychlé zapnutí a zahájení natáčení. Li-Ion akumulátor s napětím 3,8 V a kapacitou 1160 mAh by měl vydržet na natáčení 2 hodin Full HD 1080p60 videa bez použití Wi-Fi a 1 hodinu 45 minut při použití tohoto bezdrátového rozhraní. S nižšími rozlišeními nebo snímkovacími frekvencemi počítejte s výdrží o 20-25 minut delší. Prodej by měl začít 4. října.

Zdroj: gopro.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama