Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GoPro Hero 6 Black poodhaluje své parametry i design

16.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Není žádným tajemstvím, že GoPro připravuje další generaci své akční kamerky Hero. Její fotografie spolu s některými parametry a informacemi o dostupnosti se na internet dostala v předstihu.
Už letos v únoru se Nick Woodman, CEO společnosti GoPro, nechal slyšet, že je v plánu model Hero 6. Po půl roce se neoficiálně objevují podrobnější informace o nové akční kameře, konkrétně o variantě Hero 6 Black. S žádnou jinou se podle dostupných informací letos ani nepočítá. Web Photorumors.com získal k dispozici fotografii, která ukazuje novou kameru v originálním balení, později se objevily také některé další technické detaily a podrobnosti o dostupnosti.
 
Tohle má být údajně nová akční kamera GoPro Hero 6 Black
 
GoPro Hero 6 bude mít údajně prakticky stejný design jako Hero 5 (včetně shodných rozměrů a baterie), což znamená kompatibilitu se stejným příslušenstvím. Uživatelé, kteří hodlají přecházet z minulé generace, tedy budou moci použít stejné obaly, dálkové ovládání apod. V nabídce by se měla navíc objevit nová tyč pro použití ve vodě. Co se týče samotné kamery, dozvěděli jsme se o použití 12MPx snímače a podpoře nahrávání videa ve 4K rozlišení při 60 fps, zatímco aktuální model umí 4K jen při 30 fps. Dále by u nového modelu měla být možnost záznamu 1440p videa při 120 fps a 1080p při 240 fps.
 
Samozřejmostí bude voděodolnost, a to do hloubky 10 metrů. V nabídce mají zůstat loňské modely Hero 5 Black a Hero 5 Sessions, které podle dostupných informací do konce letošního roku nezmění svou cenu. Namísto toho bude Hero 6 Black o něco dražší, přesnou cenu však prozatím neznáme. V souvislosti s novou akční kamerou od GoPro je zmiňováno datum 28. září, prozatím však není jasné, zda se jedná o termín představení nebo uvedení. Z nabídky potom postupně zmizí kamera Hero 4 Sessions.