Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Google vyvíjí modulární displej

12.10.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Není to tak dávno, co vývojáři Google vyvinuli automobil řízený umělou inteligencí nebo brýle rozšířené reality Google Glass. Podle The Wall Street Journal bude jejich dalším počinem obrazovka, kterou lze poskládat jako Lego z menších obrazovek.
Google vyvíjí modulární displej, který si může kdokoliv sestavit sám doma. Informaci přinesl deník The Wall Street Journal, podle nějž už internetový gigant vyvíjí potřebnou technologii ve svých laboratořích Google X. Základní idea je možnost poskládat jednu velkou obrazovku z mnoha malých, jako stavebnici Lego. Na rozdíl od stávajících systémů slibuje absenci viditelných švů mezi displeji. Je libo kulatou obrazovku, je libo skutečně gigantickou obrazovku? Modulární systém umožní obojí.

Celý projekt má vznikat pod vedením doktorky Mary Lou Jepsen. Nejenže nějakou dobu vyučovala na slavném Massachusetts Institute of Technology, ale rovněž založila tři různé společnosti zabývající se displeji. Vedle toho figuruje v žebříčku 100 nejvlivnějších osob magazínu Time, z celosvětového hlediska. Několikrát veřejně přednášela na téma zobrazovacích technologiích a jejich budoucnosti. Příkladem může být následující záznam konference TED Talk z roku 2010 (anglicky). Video je sice trochu starší, ale v lecčem pořád aktuální.
Dále se na projektu mají podílet bývalí zaměstnanci společností Samsung a Qualcomm. Projekt modulárního displeje je teprv na svém raném počátku, takže jej Google drží pevně pod pokličkou. Detailů je proto známo jen poskrovnu. Realizaci údajně brání několik velkých překážek, které bude potřeba překonat, aby se modulární displej "pro každého" stal realitou.

Zdroj: FlatpanelsHD