www.tvfreak.cz
>
>
>

Google vydal zbrusu novou klávesnici Gboard pro Android TV

Google vydal zbrusu novou klávesnici Gboard pro Android TV
, , aktualita
Jednou z nedávno oznámených novinek pro Android TV se stala redesignovaná klávesnice od Googlu. Minulý týden se konečně dostala na první zařízení. Proti původní verzi zabírá na obrazovce méně místa.
K oblíbeným
reklama
Google v létě představil několik novinek pro platformu Android TV, které kromě automatického režimu nízké latence (ALLM), okamžitých aplikací či potvrzení nákupu pomocí kódu PIN, zahrnoval také vylepšení pro nativní virtuální klávesnici. Uběhlo jen něco málo přes měsíc a slibovaná aktualizace týkající se klávesnice je na světě. Od samotného začátku tohoto týdne hlásí uživatelé, že na svém televizoru či jiném zařízení s Android TV vidí nový vzhled klávesnice. Navíc nebyla nutná ani aktualizace aplikace Gboard v Obchodu Play, změna tedy proběhla přímo prostřednictvím serverů Googlu.
 
 
Instalace nové verze si všimne snad každý uživatel, neboť největší změny se odehrály právě v designu, a jsou tedy viditelné na první pohled. Zatímco dříve zabírala virtuální klavesnice skoro polovinu obrazovku, nyní jsou její rozměry výrazně kompaktnější. Klávesnice ve standardním rozvržení QWERTY zabírá pouze centrální spodní část obrazovky a mnohem více tedy svým vzhledem připomíná Gboard pro smartphony a tablety. Nad klávesami se nyní nachází zkratka pro hlasové zadávání textu. Ačkoliv většina zařízení s Android TV využívá dálkový ovladač vybavený tlačítkem pro aktivaci mikrofonu, virtuální tlačítko na Gboard pomůže např. se zadáváním textu ve specifických polích v aplikacích. Týká se to třeba Spotify, kde vývojáři neimplementovali funkci hlasového ovládání.
 
Google pro svou klávesnici oznámil také další změny, mezi které patří prediktivní psaní textu. Není ovšem jasné, jak přesně funguje. Pokud se k vám nová klávesnice ještě nedostala, nezbývá než čekat, neboť podobné aktualizace jsou mezi uživatele obvykle distribuovány postupně. Jak jsme již naznačili, aktualizace v Google Play Store by na novou verzi neměla mít vliv, změna totiž proběhne na straně serverů Googlu. Navíc může chvíli trvat, než si změny všimnete, neboť velká část vývojářů používá v aplikacích své vlastní klávesnice – to je rozdíl proti smartphonům s Androidem, kde je klávesnice sjednocena napříč systémem. Vlastní klávesnicí pro Android TV používá např. Netflix, Amazon a dokonce také YouTube, který vyvíjí samotný Google.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik