www.tvfreak.cz
>
>
>

Google vydal zbrusu novou klávesnici Gboard pro Android TV

Google vydal zbrusu novou klávesnici Gboard pro Android TV
, , aktualita
Jednou z nedávno oznámených novinek pro Android TV se stala redesignovaná klávesnice od Googlu. Minulý týden se konečně dostala na první zařízení. Proti původní verzi zabírá na obrazovce méně místa.
K oblíbeným
reklama
Google v létě představil několik novinek pro platformu Android TV, které kromě automatického režimu nízké latence (ALLM), okamžitých aplikací či potvrzení nákupu pomocí kódu PIN, zahrnoval také vylepšení pro nativní virtuální klávesnici. Uběhlo jen něco málo přes měsíc a slibovaná aktualizace týkající se klávesnice je na světě. Od samotného začátku tohoto týdne hlásí uživatelé, že na svém televizoru či jiném zařízení s Android TV vidí nový vzhled klávesnice. Navíc nebyla nutná ani aktualizace aplikace Gboard v Obchodu Play, změna tedy proběhla přímo prostřednictvím serverů Googlu.
 
 
Instalace nové verze si všimne snad každý uživatel, neboť největší změny se odehrály právě v designu, a jsou tedy viditelné na první pohled. Zatímco dříve zabírala virtuální klavesnice skoro polovinu obrazovku, nyní jsou její rozměry výrazně kompaktnější. Klávesnice ve standardním rozvržení QWERTY zabírá pouze centrální spodní část obrazovky a mnohem více tedy svým vzhledem připomíná Gboard pro smartphony a tablety. Nad klávesami se nyní nachází zkratka pro hlasové zadávání textu. Ačkoliv většina zařízení s Android TV využívá dálkový ovladač vybavený tlačítkem pro aktivaci mikrofonu, virtuální tlačítko na Gboard pomůže např. se zadáváním textu ve specifických polích v aplikacích. Týká se to třeba Spotify, kde vývojáři neimplementovali funkci hlasového ovládání.
 
Google pro svou klávesnici oznámil také další změny, mezi které patří prediktivní psaní textu. Není ovšem jasné, jak přesně funguje. Pokud se k vám nová klávesnice ještě nedostala, nezbývá než čekat, neboť podobné aktualizace jsou mezi uživatele obvykle distribuovány postupně. Jak jsme již naznačili, aktualizace v Google Play Store by na novou verzi neměla mít vliv, změna totiž proběhne na straně serverů Googlu. Navíc může chvíli trvat, než si změny všimnete, neboť velká část vývojářů používá v aplikacích své vlastní klávesnice – to je rozdíl proti smartphonům s Androidem, kde je klávesnice sjednocena napříč systémem. Vlastní klávesnicí pro Android TV používá např. Netflix, Amazon a dokonce také YouTube, který vyvíjí samotný Google.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik