Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Google video se sloučí s YouTube

29.4.2011, Jiří Piškula, aktualita
Google už v roce 2006 s velkou slávou rozjel vlastní projekt Video, který v podstatně hned rok poté zabil akvizicí slavnějšího YouTube. Obě služby tři roky fungovaly bok po boku, až Google v roce 2009 zakázal upload nových videí na svůj originální projekt.
Uživatelům služby Google Video byl nedávno odeslán e-mail informující je o tom, že dne 29. dubna 2011 bude definitivně ukončena možnost přehrávat videa. V mailu byl zároveň návod, jakým způsobem si mohou uživatelé svá videa stáhnout, aby o ně nepřišli po ukončení provozu služby Google Video.


To však zvedlo vlnu nevole a ohlasů s nápady, jak to celé provést lépe. Google tak přistoupil k odkladu termínu 29. dubna na později (zatím na neurčito) a zapracoval na zajímavějším způsobu, jakým mohou uživatelé svá videa „nechat žít“ na internetu. Ten spočívá v možnosti převést videa z platformy Google Video na YouTube, přičemž zůstanou zachovány i původní linky jako alias odkazy na nové umístění.


V nabídce služby Google Video se kromě možnosti stáhnout ho k sobě do počítače objevil i nástroj k převodu videa na server YouTube.

Videa budou z Google Video na YouTube převedena automaticky u spárovaných uživatelských účtů. Celý proces je možno spustit také manuálně. Co se stane s nahrávkami uživatelů, kteří účty spárované nemají, však není jasné.

Zdroj: YouTube