Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Google TV od LG - v USA od května

9.5.2012, Pavel Zubatý, aktualita
LG odhalilo své Google TV už na lednovém CES 2012, který se konal v Las Vegas. Podle Reuters se tyto přístroje začnou ve Spojených státech prodávat od 21. května. Doporučená cena 47“ (55“) modelu bude činit 1699$ (2299$).
Společnost LG je prvním výrobcem, který do svého televizoru zabudoval platformu Google TV. Tato řada s označením G2 bude už brzo k dostání v obchodech za „Velkou louží“. První přístroje tak mají 17. května opustit továrnu LG v Mexiku, aby byly 21. května k dostání na amerických pultech. Dostupnost v Evropě a Asii pak bude záležet na výsledcích prodeje. Místní internetový obchod Amazon už dva modely této řady nabízí za cenu nižší, než je ta doporučená.
Nová Google TV od LG - průměrná Smart TV?


Jak už označení přístrojů LG 47G2 a LG 55G2 napovídá, tato dvojice bude mít 47“ a 55“ obrazovku. Dalšími uváděnými vlastnostmi je pasivní 3D (Cinema 3D na bázi polarizace), rozlišení 1080p, 120 Hz LCD s Edge LED podsvícením. Bohužel právě podsvícení chybí technologie lokálního stmívání (např. LG LED+). Právě zde lze tedy nalézt největší slabinu obou přístrojů. Ten totiž údajně trpí nízkou úrovní černi včetně nízkých detailů tmavých objektů. K tomu má obraz vybledlé barvy.
Ovladač nové Google TV nabídne i miniaturní klávesnici typu QWERTY


Ke každému televizoru jsou navíc přibaleny 4 páry 3D brýlí (někdy se uvádí 6 párů) i dálkové ovládání Magic Remote Qwerty. To nabízí klasické ovladač, ale i miniaturní klávesnici s rozložením QWERTY na spodní straně. Jeho aktivace probíhá pohybem a umožňuje zadávat hlasové povely. Pro prohlížení webových stránek nabízí skrolovací kolečko. Operačním systémem je Android Honeycomb, jenž umožňuje multi-tasking. Takže není problém spustit Chrome (v něm některou sociální síť) zároveň s vyhledáváním a dalšími funkcemi přístroje.
Zde to není vidět, ale oba modely mají lesklý displej


Zároveň však je nutné projít řadou různých menu i třeba k pouhému spuštění nastavení obrazu. Podobně G2 nesvědčí ani lesklá obrazovka a lesklý povrch vůbec. Poprvé bude nové Google TV od LG k dostání 21. května 2012, ale jen v USA. Doporučená cena modelu LG 47G2 bude 1699 $ (kolem 33000 Kč podle nynějšího kurzu) a 2299 $ za LG55G2 (kolem 44000 Kč).

Zdroj: FlatPanelsHD (2), cnet.com, CrazyEngineers