www.tvfreak.cz
>
>
>

Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu

Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu
, , aktualita
Operační systém Google TV přinese na televizory režim, který vypne všechny chytré funkce a připojení k internetu. Divák nepřijde o možnost sledování živých kanálů a připojení externích zařízení.
K oblíbeným
reklama
„Smart TV“ se na trh začaly ve větší míře dostávat na začátku minulého desetiletí a postupně se staly standardem. Pokud budete v dnešní době chtít televizor bez aplikací a internetu, patrně uspějete pouze v kategorii zcela low-endových modelů. I velká část televizí za pár tisíc korun dnes disponuje nějakým operačním systémem. Pokud se občas cítíte přehlceni všemi možnými funkcemi a vychytávkami, které nabízí dnešní Smart TV, potěší vás novinka, která se objevila na platformě Google TV. Jedná se o režim, který vaši chytrou televizzi dočasně promění na „hloupou“.
 
 
Google tento režim označuje jako „basic TV“ a po jeho režimu dojde k vypnutí všech chytrých funkcí. Tato možnost bude na výběr hned při prvotním nastavování televize. Diváci tak  přijdou třeba o aplikace pro streamování videa, personalizovaná doporučení obsahu nebo hlasové ovládání včetně Asistenta od Googlu. K dispozici ovšem bude živé televizní vysílání (např. DVB-T2) nebo možnost připojení externího zařízení přes běžná rozhraní jako HDMI. Na druhou stranu zmizí také streamování přes zabudovaný Chromecast. Uživatelské rozhraní bude obsahovat jen několik položek místo desítek ikon aplikací.
 
 
Z pokročilejších funkcí zůstane např. spořič obrazovky (Ambient Mode), ale bez vlastních fotek. Uživatel bude mít možnost kdykoliv přepnout na standardní Google TV s aplikacemi a internetem – tato možnost se objeví jak na ovládacím panelu, tak přímo v nastavení. Na druhou stranu přechod na „basic TV“ vyžaduje obnovení do továrního nastavení. Tato funkce bude dostupná pouze v televizorech s Google TV, nikoliv set-top boxech nebo novém Chromecastu – tedy v zařízeních bez zabudovaného tuneru.
 
Nabízí se několik scénářů, kdy by mohl nový režim přijít vhod. Pro diváky, kteří nevyužijí chytré funkce televize. Pro místa, kde není k dispozici dostatečně kvalitní internetové připojení. Nebo pro prarodiče, které by mohl mít problémy s ovládáním Smart TV. Připomeňme, že Google TV je vlastně uživatelské rozhraní postavené na operačním systému Android TV. Letos se objeví třeba v televizích značek Sony a TCL.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala