Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Google Stadia je nyní k dispozici i pro televize LG

10.12.2021, Milan Šurkala, aktualita
Novější chytré televize od LG budou nyní moci využít herní cloudové služby Google Stadia. Ta je ve verzi Stadia Pro k dispozici za měsíční poplatek 10 USD a těšit se lze na 4K 60p včetně zvuku 5.1.
Výrobci chytrých televizí postupně rozšiřují jejich schopnosti (Panasonic např. nedávno zavedl službu Apple TV+) a společnost LG nyní uvádí cloudovou herní službu Google Stadia pro své novější chytré televize s operačním systémem webOS 5.0 nebo webOS 6.0. Aplikace Stadia bude ke stažení v obchodu s aplikacemi LG Content Store ve 22 zemích, kde je podporována společností Google. Tato služba už zahrnuje možnost zahrát si 200 různých her.
 
LG TV s Google Stadia
 
Google chce za Stadii Pro 10 USD měsíčně a nabídne rozlišení 4K v HDR a 60 fps spolu se zvukem 5.1. To pochopitelně platí, pokud máte dostatečně rychlé internetové připojení. Díky možnosti streamovat hry rovnou přes televizi tak už není potřeba kupovat Google Chromecast. Není to ale jediná herní služba, kterou LG v poslední době zavedlo. Od listopadu je totiž k dispozici i konkurenční GeForce Now od Nvidie (ta ale umí 4K streamovat jen přes vlastní Shield TV).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.