www.tvfreak.cz
>
>
>

Google promění telefon v dálkový ovladač Android TV. Usnadní psaní na klávesnici

Google promění telefon v dálkový ovladač Android TV. Usnadní psaní na klávesnici
, , aktualita
Funkci, kterou Apple TV umí už dlouho, dostane brzy také platforma Android TV. Televizor bude možné ovládat pomocí smartphonu s Androidem, což se bude hodit hlavně při zadávání textu. Google se také pochlubil, že Android TV běží již na 80 milionech zařízení.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv Google vyvíjí operační systém pro televizory i smartphony, uživatelé dlouho postrádali jednu užitečnou funkci. Konkurenční Apple TV přitom podobnou vychytávku v kombinaci s iPhony či iPady umí už léta. Řeč je o aplikaci dálkového ovládání, která by usnadnila především zadávání textu. Většina dálkových ovladačů totiž postrádá QWERTY klávesnici, takže na uživatele čeká dlouhé vyťukávání písmen pomocí šipek a virtuální klávesnice na obrazovce. Brzy Google nabídne možnost zadávat text na televizích a streamovacích zařízeních s Android TV pomocí smartphonu s Androidem.
 
 
Psaní na dotykovém displeji smartphonu je mnohem rychlejší, což se může hodit např. při zadávání e-mailové adresy k přihlášení nebo vyhledávacího dotazu. Podobu nové aplikace ukazuje obrázek, který firma sdílela během vývojářské konference Google I/O. Můžeme vidět, že uživatelské rozhraní se trochu podobá obdobné aplikaci od Applu. Většinu obrazovky zabírá touchpad – tato dotyková plocha by měla nahradit myš. Pod touchpadem najdeme tlačítka pro návrat zpět na domovskou obrazovku, ovládání hlasitosti nebo spuštění virtuálního asistenta. V pravém horním rohu nechybí tlačítko pro zapínání/vypínání televize.
 
Nová aplikace pro dálkové ovládání bude vydána později v tomto roce. Fungovat bude na všech zařízeních s Android TV (včetně rozhraní Google TV, které používá např. nový Chromecast). Google se během prezentace nezapomněl pochlubil tím, jak Android TV roste. Celosvětově tuto platformu využívá více než 80 milionů aktivních zařízení měsíčně. Společnost si chválí hlavně růst na americkém trhu, kde mělo dojít k meziročnímu nárůstu o 80 %. Google také oznámil novinky pro vývojáře, jako je první emulátor Android TV OS (založený na verzi 11), který usnadní tvorbu aplikací.
 
Nové funkce Cast Connect, Stream Transfer a Stream Expansion usnadní streamování multimediálního obsahu mezi zařízeními či aplikacemi. Google také vydal Android 12 Beta 1 pro Android TV, který je aktuálně dostupný pro vývojářské zařízení ADT-3.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik