Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Google přichází s ethernetový adaptérem pro Chromecast

9.7.2015, Jan Vítek, aktualita
Zařízení Chromecast od společnosti Google je velice populární, však v minulém roce se těchto televizních pomocníků prodalo na deset milionů a vývojáři také přišli s více než dvaceti tisíci aplikacemi, které jsou určeny přímo pro Chromecast.
Google si tedy připravil novou speciální verzi zařízení Chromecast, která už není v podobě přerostlého USB disku, tedy spíše HDMI tyčky, která spoléhá na rozhraní Wi-Fi. Ne každý totiž má doma Wi-Fi pokrytí tak dobré, aby mohl Chromecast s tímto rozhraním dobře využít a pak je alternativou natáhnout rovnou ethernetový kabel. To sice může znamenat dost práce, ale na druhou stranu pak nebudeme muset řešit případné rušení, sekavé video a dlouhé bufferování.





Společnost Google tak přichází se síťovým adaptérem pro Chromecast, do něž můžeme zapojit klasický ethernetový konektor RJ-45 a dle serveru Hexus.net lze případně využít také síť vedenou přes elektrické rozvody (Power-line Network). Pomocí kabelu pak adaptér připojíme přímo k Chromecast, který je zase napojen na televizor.





Zařízení Ethernet Adapter for Chromecast bylo před několika hodinami uvedeno na americký trh, z nějž po chvíli zase zmizelo, jaký byl o něj zájem. V Evropě je zatím tento produkt nedostupný a zatím není jasné, kdy se sem dostane. Jisté ale je, že se tak stane, však na fotografii je verze s britskou zástrčkou.





Na americkém trhu adaptér stojí 15 dolarů a vedle něj už nic nepotřebujeme, samozřejmě krom ethernetového kabelu. Stačí tedy zařízení připojit a mělo by bez problémů fungovat. Ethernet funguje v režimu 10 nebo 100 Mb/s, což by mělo pro přenos videa stačit, pracuje se vstupním napětím 110-240V AC 50/60Hz a na micro USB konektoru má klasických 5 V a 850 mA.

Zdroj: Hexus.net