Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Google bude nabízet filmy od 20th Century Fox

, , aktualita
Společnost Google se tiskové zprávy rozhodla zatrhnout stahování filmů načerno, ovšem nehodlá proti tomu bojovat represí, ale naopak lepšími službami a dostupností populárních TV pořadů a filmů od 20 Century Fox. Ty již brzy najdeme na YouTube a Google Play.

Na YouTube a Google Play bychom si tak mohli pustit tituly jako X-Men, Doba ledová, Černá labuť, nebo televizní show Glee, Taková normální rodinka a New Girl. Nejprve bude tato služba uvedena ve Spojených státech a pak i v dalších zemích, přičemž Google doufá, že jeho akce bude analogií ke vzniku iTunes. Firma Apple se totiž před lety domluvila s hudebními vydavatelstvími na uvolnění licencí pro prodej audio nahrávek přes iTunes, a to za výrazně nižší ceny, než jaké byly v té době obvyklé.

Dnes už se tak problém bezplatného stahování týká především filmů a seriálů, které si uživatelé takto opatřují proto, že nejsou k dispozici za rozumný poplatek, jak míní David Bauckmann, technický ředitel firmy Effectix.com (firma se zabývá oblastí online marketingu a SEO pro malé a střední podniky). Sluší se ale dodat, že problém se u nás týká také dostupnosti jako takové. Běžný uživatel nemá jinou možnost, jak si opatřit nejnovější seriály, než si je prostě stáhnout, nebo pasivně čekat, až mu je naservíruje některá z televizních stanic v často nevýrazném dabingu.

Pokud bychom tedy měli možnost i ty nejnovější tituly sledovat v dobré kvalitě ihned poté, co jsou odvysílány, bude to znamenat značný posun k lepšímu. Samozřejmě tedy za předpokladu, že ceny budou rozumné. Otázkou pak je, jak to bude s titulky, bez nichž se řada lidí neobejde a také se způsobem placení.

V tiskové zprávě se také objevily informace o nejvíce stahovaných titulech, i když nebyl uveden zdroj těchto informací. Nejčastěji byl prý v minulém roce stahován film Rychle a zběsile (9,2 mil. uživatelů) a mezi českými tituly vedle Lidice a pak Nevinnost, Občanský průkaz, Fimfárum 3 a Muži v naději. To má v ČR představovat škody přes 2,6 miliardy Kč (z toho české filmy 610 milionů), které vznikly distributorům, producentům a tvůrcům. Nicméně se chce také dodat, že tyto škody jsou vždy relativní.

Zdroj: TZ Google (Effectix)
reklama
reklama