www.tvfreak.cz
>
>
>

Google bojuje s fragmentací Android TV, chystá i nový Obchod Play

Google bojuje s fragmentací Android TV, chystá i nový Obchod Play
, , aktualita
Na vývojářské konferenci Google I/O 2019 přišla řeč na budoucnost Android TV. Google hledá řešení, jak usnadnit aktualizace této platformy a připravuje redesign Obchodu Play, odkud si uživatelé stahují aplikace do svého televizoru.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden proběhla vývojářská konference Google I/O 2019, kde byl oznámen nový Android Q (neboli Android 10) směřující nejprve na smartphony a tablety. V tuto chvíli neznáme žádné specifické novinky pro televizory ani není jasné, kdy se na tento typ zařízení jako aktualizace. Většina výrobců totiž teprve aktualizuje na Android Oreo, výjimkou stále zůstává Android Pie. A právě pomalé aktualizace a s tím související fragmentace byla jedním z probíraných témat. O Android TV se letos ani nemluvilo na hlavním pódiu, ale pouze na vedlejším. To ovšem neznamená, že by Google na svou televizní platformu zanevřel.
 
 
Americký gigant se pochlubil několika čísly, pár z nich už přitom známe. Pro Android TV existuje na 5 000 aplikací (vloni to bylo jen 3 000) a obsah od 1 000 poskytovatelů streamovaného videa. Platformu také využívá přes 140 operátorů placené televize a šest z deseti největších výrobců chytrých TV, konkrétně Sony, TCL, Philips, Sharp, Hisense a Xiaomi. Google také potvrdil dříve avizovanou změnu v podobě redesignu Obchodu Play. Cílem bylo nejen změnit vizuální podobu, ale také usnadnit nákup a předplatné aplikací. Zásluhou integrace Android Pay postačí k potvrzení zadání číselného kódu PIN. Přímo Obchodě Play bude možné se pomocí pár kliknutí přihlásit k odběru předplatného za streamované video. Nebude tedy nutné znovu vyplňovat údaje a veškeré faktury z různých služeb najde uživatel na jednom místě.
 
 
Horší výkon, softwarové chyby a nekonečně dlouhé čekání na aktualizace jsou problémy, které nejsou platformě Android TV vůbec cizí. Výrobci používají nejčastěji čipsety od společností MediaTek a Realtek. Google se rozhodl vytvořit referenční design, který by měl snížit variabilitu mezi zařízeními a usnadnit tak pro ně vývoj Android TV. Tento design bude navíc kompatibilní s funkcí Google Assistant. Ohledně svého chytrého asistenta chystá americká firma ještě jednu novinku. Brzy se naučí informace z programového průvodce, takže bude schopný reagovat na povely jako přepnutí na určitý pořad nebo jeho žánr.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik