www.tvfreak.cz
>
>
>

Google bojuje s fragmentací Android TV, chystá i nový Obchod Play

Google bojuje s fragmentací Android TV, chystá i nový Obchod Play
, , aktualita
Na vývojářské konferenci Google I/O 2019 přišla řeč na budoucnost Android TV. Google hledá řešení, jak usnadnit aktualizace této platformy a připravuje redesign Obchodu Play, odkud si uživatelé stahují aplikace do svého televizoru.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden proběhla vývojářská konference Google I/O 2019, kde byl oznámen nový Android Q (neboli Android 10) směřující nejprve na smartphony a tablety. V tuto chvíli neznáme žádné specifické novinky pro televizory ani není jasné, kdy se na tento typ zařízení jako aktualizace. Většina výrobců totiž teprve aktualizuje na Android Oreo, výjimkou stále zůstává Android Pie. A právě pomalé aktualizace a s tím související fragmentace byla jedním z probíraných témat. O Android TV se letos ani nemluvilo na hlavním pódiu, ale pouze na vedlejším. To ovšem neznamená, že by Google na svou televizní platformu zanevřel.
 
 
Americký gigant se pochlubil několika čísly, pár z nich už přitom známe. Pro Android TV existuje na 5 000 aplikací (vloni to bylo jen 3 000) a obsah od 1 000 poskytovatelů streamovaného videa. Platformu také využívá přes 140 operátorů placené televize a šest z deseti největších výrobců chytrých TV, konkrétně Sony, TCL, Philips, Sharp, Hisense a Xiaomi. Google také potvrdil dříve avizovanou změnu v podobě redesignu Obchodu Play. Cílem bylo nejen změnit vizuální podobu, ale také usnadnit nákup a předplatné aplikací. Zásluhou integrace Android Pay postačí k potvrzení zadání číselného kódu PIN. Přímo Obchodě Play bude možné se pomocí pár kliknutí přihlásit k odběru předplatného za streamované video. Nebude tedy nutné znovu vyplňovat údaje a veškeré faktury z různých služeb najde uživatel na jednom místě.
 
 
Horší výkon, softwarové chyby a nekonečně dlouhé čekání na aktualizace jsou problémy, které nejsou platformě Android TV vůbec cizí. Výrobci používají nejčastěji čipsety od společností MediaTek a Realtek. Google se rozhodl vytvořit referenční design, který by měl snížit variabilitu mezi zařízeními a usnadnit tak pro ně vývoj Android TV. Tento design bude navíc kompatibilní s funkcí Google Assistant. Ohledně svého chytrého asistenta chystá americká firma ještě jednu novinku. Brzy se naučí informace z programového průvodce, takže bude schopný reagovat na povely jako přepnutí na určitý pořad nebo jeho žánr.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik