www.tvfreak.cz
>
>
>

Google bojuje s fragmentací Android TV, chystá i nový Obchod Play

Google bojuje s fragmentací Android TV, chystá i nový Obchod Play
, , aktualita
Na vývojářské konferenci Google I/O 2019 přišla řeč na budoucnost Android TV. Google hledá řešení, jak usnadnit aktualizace této platformy a připravuje redesign Obchodu Play, odkud si uživatelé stahují aplikace do svého televizoru.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden proběhla vývojářská konference Google I/O 2019, kde byl oznámen nový Android Q (neboli Android 10) směřující nejprve na smartphony a tablety. V tuto chvíli neznáme žádné specifické novinky pro televizory ani není jasné, kdy se na tento typ zařízení jako aktualizace. Většina výrobců totiž teprve aktualizuje na Android Oreo, výjimkou stále zůstává Android Pie. A právě pomalé aktualizace a s tím související fragmentace byla jedním z probíraných témat. O Android TV se letos ani nemluvilo na hlavním pódiu, ale pouze na vedlejším. To ovšem neznamená, že by Google na svou televizní platformu zanevřel.
 
 
Americký gigant se pochlubil několika čísly, pár z nich už přitom známe. Pro Android TV existuje na 5 000 aplikací (vloni to bylo jen 3 000) a obsah od 1 000 poskytovatelů streamovaného videa. Platformu také využívá přes 140 operátorů placené televize a šest z deseti největších výrobců chytrých TV, konkrétně Sony, TCL, Philips, Sharp, Hisense a Xiaomi. Google také potvrdil dříve avizovanou změnu v podobě redesignu Obchodu Play. Cílem bylo nejen změnit vizuální podobu, ale také usnadnit nákup a předplatné aplikací. Zásluhou integrace Android Pay postačí k potvrzení zadání číselného kódu PIN. Přímo Obchodě Play bude možné se pomocí pár kliknutí přihlásit k odběru předplatného za streamované video. Nebude tedy nutné znovu vyplňovat údaje a veškeré faktury z různých služeb najde uživatel na jednom místě.
 
 
Horší výkon, softwarové chyby a nekonečně dlouhé čekání na aktualizace jsou problémy, které nejsou platformě Android TV vůbec cizí. Výrobci používají nejčastěji čipsety od společností MediaTek a Realtek. Google se rozhodl vytvořit referenční design, který by měl snížit variabilitu mezi zařízeními a usnadnit tak pro ně vývoj Android TV. Tento design bude navíc kompatibilní s funkcí Google Assistant. Ohledně svého chytrého asistenta chystá americká firma ještě jednu novinku. Brzy se naučí informace z programového průvodce, takže bude schopný reagovat na povely jako přepnutí na určitý pořad nebo jeho žánr.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019 HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019
Televizní stanice HBO letos překonala Netflix a odnesla si nejvíce nominací na televizní ceny Emmy 2019. Celkově šlo o 137 nominací, přičemž naprostou jedničkou zde byl legendární seriál Game of Thrones.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci
Streamovací služba Netflix měla za sebou celou řadu úspěchů, ale pro tentokrát to úplně nevyšlo. Nárůst platících diváků byl o polovinu menší, než se čekalo a v USA došlo dokonce až k poklesu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Novým agentem 007 bude žena, černoška Lashana Lynch Novým agentem 007 bude žena, černoška Lashana Lynch
V novém díle o agentovi 007 dojde k velkému převratu. Novým agentem 007 se totiž stane žena, černoška. Postavu si tentokrát zahraje Lashana Lynch. U mnoha lidí tato zpráva vyvolala nemalé rozhořčení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Shutterstock uvedl Elements, knihovnu s filmovými efekty Shutterstock uvedl Elements, knihovnu s filmovými efekty
Fotobanka Shutterstock už nějakou dobu nabízí prodej videoklipů, svůj záběr ale dále rozšiřuje. Tentokrát totiž spouští funkci Elements, která bude nabízet nejen profesionálům nejrůznější vizuální efekty pro filmy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zoner Photo Studio X: obstojí i jako střihový software? Zoner Photo Studio X: obstojí i jako střihový software?
Zoner Photo Studio X je sice už dle svého názvu software určený pro správu a editaci fotografií, v posledních verzích se ale začaly rozšiřovat i schopnosti editace videa a podporuje dokonce i H.265. Obstojí jako střihový software?
15.7.2019, recenze, Milan Šurkala