www.tvfreak.cz
>
>
>

Google bojuje s fragmentací Android TV, chystá i nový Obchod Play

Google bojuje s fragmentací Android TV, chystá i nový Obchod Play
, , aktualita
Na vývojářské konferenci Google I/O 2019 přišla řeč na budoucnost Android TV. Google hledá řešení, jak usnadnit aktualizace této platformy a připravuje redesign Obchodu Play, odkud si uživatelé stahují aplikace do svého televizoru.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden proběhla vývojářská konference Google I/O 2019, kde byl oznámen nový Android Q (neboli Android 10) směřující nejprve na smartphony a tablety. V tuto chvíli neznáme žádné specifické novinky pro televizory ani není jasné, kdy se na tento typ zařízení jako aktualizace. Většina výrobců totiž teprve aktualizuje na Android Oreo, výjimkou stále zůstává Android Pie. A právě pomalé aktualizace a s tím související fragmentace byla jedním z probíraných témat. O Android TV se letos ani nemluvilo na hlavním pódiu, ale pouze na vedlejším. To ovšem neznamená, že by Google na svou televizní platformu zanevřel.
 
 
Americký gigant se pochlubil několika čísly, pár z nich už přitom známe. Pro Android TV existuje na 5 000 aplikací (vloni to bylo jen 3 000) a obsah od 1 000 poskytovatelů streamovaného videa. Platformu také využívá přes 140 operátorů placené televize a šest z deseti největších výrobců chytrých TV, konkrétně Sony, TCL, Philips, Sharp, Hisense a Xiaomi. Google také potvrdil dříve avizovanou změnu v podobě redesignu Obchodu Play. Cílem bylo nejen změnit vizuální podobu, ale také usnadnit nákup a předplatné aplikací. Zásluhou integrace Android Pay postačí k potvrzení zadání číselného kódu PIN. Přímo Obchodě Play bude možné se pomocí pár kliknutí přihlásit k odběru předplatného za streamované video. Nebude tedy nutné znovu vyplňovat údaje a veškeré faktury z různých služeb najde uživatel na jednom místě.
 
 
Horší výkon, softwarové chyby a nekonečně dlouhé čekání na aktualizace jsou problémy, které nejsou platformě Android TV vůbec cizí. Výrobci používají nejčastěji čipsety od společností MediaTek a Realtek. Google se rozhodl vytvořit referenční design, který by měl snížit variabilitu mezi zařízeními a usnadnit tak pro ně vývoj Android TV. Tento design bude navíc kompatibilní s funkcí Google Assistant. Ohledně svého chytrého asistenta chystá americká firma ještě jednu novinku. Brzy se naučí informace z programového průvodce, takže bude schopný reagovat na povely jako přepnutí na určitý pořad nebo jeho žánr.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
LG HU70LA, nový 140" 4K projektor LG HU70LA, nový 140" 4K projektor
Společnost LG uvedla nový 4K projektor HU70LA, který nabídne velkou úhlopříčku obrazu, vysoké rozlišení, a to vše za vcelku příznivou cenu. Pochopitelně bude podporovat i funkce typické pro chytré televize.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p
Sony představilo novou profesionální kameru FX9, která se může pochlubit spoustou zajímavých technologií. Její full frame 6K čip poskytuje kvalitní 4K záznam s oversamplingem, umí 4K 120p i 10bitový 4:2:2 interní záznam.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů
Sony rozšiřuje možnosti svého systému modulů s Crystal LED technologií. Nyní je možné vytvořit displej s neuvěřitelným rozlišením 16K. Ještě více neuvěřitelná je i cena, která se rovná několika supersportovním vozům.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
11.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV 8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV
Samsung chce protlačit 8K z naprostého high-endu alespoň do vyššího mainstreamu. Proto představuje svůj doposud nejmenší 8K model, QLED televizi Q900 s 55" úhlopříčkou a o něco nižší cenou než u větších modelů.
10.9.2019, aktualita, Milan Šurkala