Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Globální trh s 3DTV ovládá Samsung a LG

28.4.2011, Martin Stančík, aktualita
Samsung a LG v současné době dominují trhu s 3D televizory. Technologie SG (Shutter-Glasses) od Samsungu ovládá polovinu trhu v USA a Evropě, zatímco FPR (Film-Pattern Retarder) od LG je oblíbený v Asii.
Z nedávno vydané zprávy Samsungu vyplývá, že společnost na evropském a americkém trhu v prvním čtvrtletí tohoto roku vyrobila polovinu všech prodaných 3D televizorů. Konkrétně Samsung podle statistik analytických společností NPD a GfK v Severní Americe drží 48.8% trhu a Evropě dokonce ještě o jedno procento více. Ze zprávy NPD vyplývá, že Samsung má opravdu velký náskok nad konkurencí - na americkém trhu s 3DTV drží již výše zmíněnou první pozici s 48,8 %, zatímco druhé Sony ovládá 25,80 % trhu, Panasonic 13,9 % a LG Electronics 6,6 %.


Co se evropského trhu s 3DTV týče, tam má Samsung podle nové zprávy GfK postavení ještě silnější: ovládá 49,9 % trhu, zatímco druhé Sony 23,4 %, Panasonic 10,2 % a LG Electronics 7,7 %. LG Display pak drží 50% podíl na trhu v Číně. Podle čínské analytické společnosti AVC technologie FPR ovládá 55 % tamního trhu a technologii SG od Samsungu mezi únorem a březnem v prodejnosti předehnala vůbec poprvé. O televizory se schopností trojrozměrného obrazu je v Číně velký zájem, za posledního půl roku poptávka stoupla o 6,7 %.

Zdroj: CDRinfo