Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Genius si připravil kameru pro řidiče

29.8.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Genius se tentokrát zaměřila na řidiče, kterým nabízí monitorovací videokameru s rozlišením HD a také 2,5" displejem. Tuto kameru budeme moci snadno přidělat na přední sklo a zaznamenávat si průběh cest, což se leckdy může hodit.
Konkrétně jde o videokameru Genius DVR-HD560. Můžeme zopakovat, že jde o HD kameru s 2,5" displejem, na němž si můžeme prohlížet aktuální obraz a snad i záznam pořízený na paměťovou kartu. Doporučená cena tohoto produktu je celkem příznivá, a to 1500 Kč s daní.

Záznam se může hodit při řešení dopravních situací a nehod s policií i pojišťovnou. Objektiv kamery je širokoúhlý (zorný úhel 120°), takže má zabrat celé zorné pole řidiče. Genius také klade důraz na jednoduché použití a uvádí, že nahrávání se zapne vždy automaticky po nastartování auta. Kamera je totiž připojena k zapalovači.

Uživatel si také může vybrat rozlišení a délku jednotlivých "klipů" - 3, 5 nebo 10 minut. Data se pak ukládají na paměťovou kartu do smyčky, takže po jejím zaplnění se nejdříve mažou ty nejstarší. Krom toho má kamera šest diod (nejspíše infračervené) pro osvícení nočních scén a krom toho ji můžeme využívat jako klasickou kameru nebo fotoaparát, ale to spíše jen v nouzi.

Snímací čip má rozlišení 5 Mpix a dovoluje pořizovat fotografie s rozlišením až 12 Mpix, což samozřejmě zajistí softwarová interpolace. Jako karty můžeme využít klasické SD s kapacitou až 32 GB a pak nechybí ani výstup HDMI a přiložený kabel. Vedle toho dostaneme také autonabíječku, držák s přísavkou, USB kabel a akumulátor Li-ion BL-4C.


Model
Genius DVR-HD560
Rozměry
109 x 59 x 22 mm
Hmotnost
103 g
Velikost displeje
2,5 palce
Typ senzoru
CMOS
Zobrazovaný úhel
120 stupňů
Kontejner záznamu
AVI
Rozlišení
1280 X 720/30 fps
Záznamové médium
HCSD
Napájení
DC12V/cigaretová zásuvka
Akumulátor
Li-ion


Zdroj: TZ Genius