Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Genius nabízí odolnou HD kameru

21.7.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Genius je spíše výrobce počítačových periferií než audiovizuálních zařízení. Nyní ale tento výrobce představuje videokameru G-Shot HD501, která nabízí natáčení do vysokého rozlišení a odolnou konstrukci.
Díky odolnému tělo dokáže kamera Genius G-Shot HD501 natáčet i při nepříznivých podmínkách s vysokou vlhkostí, v dešti či na sněhu. Snímá pomocí 1megapixelového čipu typu CMOS, který dokáže zachytávat videa do rozlišení 1280 x 720 ve 30 snímcích za sekundu a druhý režim je WVGA - 800 x 480 ve stejném FPS. Fotografie pak lze díky interpolaci pořizovat v rozlišení až 3 megapixely. Kamera podporuje ukládání videí do MOV (H.264) a fotografií do JPEG.Interní paměť typu flash má kapacitu 128 MB a rozšířit si ji můžeme pomocí slotu pro karty SDHC až o 16 GB. Na kameře se také nachází 2palcový TFT LCD displej a co se týče rozhraní, využít lze port USB 2.0 i HDMI.

V balení dále najdeme pevné pouzdro, kompas, videokabel, HDMI kabel, USB kabel a také sluchátka. Ta přijdou vhod tehdy, když budeme kameru používat jako MP3 přehrávač. Jako software se uplatní ArcSoft HDcam pro editování videí a jejich upload na YouTube i Facebook.

Kamera se napájí pomocí akumulátoru Li-ion, její rozměry jsou 108 x 65 x 20 mm a hmotnost 91 gramů. Její doporučená cena byla stanovena na 2289 Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ Genius