Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Genius G-Shot FHD540T: klasická kamera levně

24.9.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Genius si připravila novou kameru do ruky, na níž nás má zaujmout především cena. Jedná se o model Genius G-Shot FHD540T vybavený dotykovým displejem a schopný natáčet v rozlišení Full HD.
Genius G-Shot FHD540T je tedy klasická kamera do ruky s výklopným displejem, jejíž doporučená koncová cena činí pouze 1700 Kč s daní a sehnat se dá už od nějakých 1530 Kč. Samozřejmě to ale neznamená, že jde o vůbec nejlevnější model svého druhu, však samotný Genius má v nabídce ještě levnější model, ovšem ten není vybaven pro natáčení v rozlišení Full HD.Výklopný displej je vybaven dotykovým rozhraním a má úhlopříčku 2,7", čili téměř 7 cm. Těch několik tlačítek dává tušit, že její ovládání bude snadné. Vidíme tu především spoušť a pak dvousměrný ovladač zoomu pro palec.Kamera G-Shot FHD540T využívá 5Mpix senzor typu CMOS, jehož rozlišení využijeme především pro záznam fotografií, neboť na video ve Full HD by stačilo i nižší. Při natáčení v přítmí nám mohou pomoci dvě vysokosvítivé LED, ale ty pochopitelně nezajistí ani srovnatelnou kvalitu záznamu jako při natáčení za jasného světla.

Pro ukládání dat můžeme využít až 32GB kartu SDHC, napájení zajistí dobíjecí akumulátor typu Li-ion, jemuž lze snadno doplnit kapacitu pomocí rozhraní Micro USB. Využít tak můžeme i cestovní Power Bank nebo adaptér v automobilu. Na cestách bude také výhodou nízká hmotnost 182 gramů, přičemž rozměry jsou 121 x 65 x 31 mm. Zmínit musíme také výstup HDMi pro přímé propojení s televizorem nebo jiným zařízením.

Genius na svůj G-Shot FHD540T s cenou 1700 Kč nabízí 24měsíční záruku.

Genius
G-Shot FHD540T
Typ sensoru 5 Mpx CMOS
Rozlišení 1920 x 1080
Displej LCD dotykový displej s úhlopříčkou 2,7"
Paměť paměťové karety SDHC až do 32GB
Přísvit ANO – 2x LED
Baterie Li-ion Akumulátor
Váha 182g
Rozměry 120.5x65x31 mm
Součást balení G-Shot FHD540T, USB kabel, pouzdro, poutko, li-lon baterie,

Zdroj: TZ Genius