Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Genius FHD300: levná akční kamera i pod vodu

31.10.2014, Jan Vítek, aktualita
Jako levnější alternativu odolných videokamer společnosti GoPro a podobných si Genius připravil model Life-Shot FHD300, jenž slibuje kvalitní 8Mpix senzor značky Sony. Kamera je určena pro venkovní aktivity a nechybí jí vodotěsné pouzdro.
Genius Life-Shot FHD300 je tak klasickým zástupcem relativně nové kategorie videokamer, které si získávají stále větší popularitu. Jde o malé kamerky připravené pro montáž třeba na přilbu nebo kamkoliv jinam, přičemž řada z nich je vybavena i vodotěsným pouzdrem. To platí i pro náš Genius, jenž je tedy také určen především pro sportovce. Případně nebude problém s jejím zavěšením pod létajícího drona, s nímž budeme moci pořizovat záběry ze vzduchu.Vodotěsné pouzdro je tedy součástí základního balení kamery FHD300, ale co tu máme dále? Krom už také zmíněného 8Mpix senzoru Sony (velikost 1/3,2") můžeme zmínit slot pro karty micro SDHC, na něž bude ukládán záznam. Pro ten můžeme nastavit rozlišení Full HD - 1920 x 1080 a krom klasického videa můžeme pořizovat fotografie nebo také časosběrný záznam.

Kamera sama o sobě má stupeň krytí IPX5, takže jí nebude vadit stříkající voda. Pokud ale použijeme vodotěsné pouzdro, můžeme se s ní ponořit až do hloubky tří metrů. Dále v balení najdeme držák na kolo (řidítka), sňůru na krk a také stativ. Z doprovodného obrázku je také zřejmé, že kamera je vybavena rozhraním Wi-fi, které poslouží nejen pro přenos dat, ale také pro její ovládání z chytrého telefonu či tabletu (Android a iOS).

Baterie o kapacita 700 mAh je typu Li-pol a o její výdrž se výrobce nezmiňuje. Rozměry kamery jsou 110 x 230 x 65mm a hmotnost 36g. Vztahuje se na ni dvouletá záruka výrobce a doporučená cena byla stanovena na 2650 Kč s daní.

Zdroj: TZ Genius