Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Game of Thrones bude mít prequel: House of the Dragon

3.11.2019, Milan Šurkala, aktualita
Pokud jste fanoušky Game of Thrones, pak vás jistě potěší zpráva, že HBO chystá prequel k seriálu a možná nebude jen jeden. Hovořilo se celkem o čtyřech seriálech, nicméně dva z nich už byly zrušeny.
Fanoušci Her o trůny (Game of Thrones) se mají na co těšit. Společnost HBO totiž v průběhu letoška oznámila, že chystá několik prequelů k oblíbenému seriálu. Jeden z nich však postihlo zrušení už na jaře letošního roku, další z nich, ve kterém hrála Naomi Watts, a který už měl natočený i pilotní díl, byl zrušen v těchto dnech. Mnohem pozitivněji to však vypadá se seriálem House of the Dragon. Ten napsal Ryan Condal spolu s autorem předlohy George R. R. Martinem, přičemž předlohou je zde jeho nová kniha Fire and Blood (Oheň a krev).
 
Daenerys
 
Odehrává se 300 let před událostmi Her o trůny a věnuje se primárně rodu Targaryenů, z něhož pochází i Daenerys. Popisuje zejména válku Tanec draků a seriál by měl mít 10 epizod. Zatím ale není jasné, kdy se objeví na streamovacích službách HBO a případně i televizích. První epizodu bude režírovat Miguel Sapochnik. Zatímco dva prequely už byly zrušeny, je docela možné, že vedle House of the Dragon se objeví ještě jeden.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.