Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas- jaky vystupni format??

spirit_tvf (25)|22.8.2006 18:34
Zdravim, potreboval bych pomoct s prevodem videa ve vegasu 6..
jsem zacatecnik a nevim jaky format zvolit pro render videa..video potom chci pomoci dvd architekta palnout na dvd aby bylo mozne prehravat jak na pc tak na stolnich prehravacich..Celkove mam nekolik videi ktere mam zatim jen sestrihane a ulozene jako projekt a potom bych je potreboval spojit na dvd, tak ze v menu bych si vybral video 1, video 2 atd..jen porad nevim jaky vystupni format zvolit..zkousel jsem mpg-2 a primo dvd pal pro dvd architekt jenze minuta zaznamu ma takovych 45mb a to mi prijde moc, protoze na dvd potrebuju nacpat jeste ty zbyle videa..videa maji : 80min a pak dva ktere jsou 40min dlouhe.. pomuze mi prosim nekdo ?? predem dik
focus (253)|22.8.2006 20:02
Precitaj si tu par vlakien, riesi sa to tu stale dokolecka, nebud lenivy.
:-E :-E :-E

Napriklad o vlkosti suborov na DVD je nieco o par linkov dole.

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=

Render na DVD
https://www.tvfreak.cz/renderovani-projektu-sony-vegas-do-mpeg-2-pro-vyrobu-dvd/324

A 160 min. na DVD zabudni. Alebo sa divaj na hnus.
Alf (888)|22.8.2006 20:31
spirit
Když jsi vstupoval do sekce video, kam jsi vkládal tento thread, mohl sis všimnout, že hned první thread má název je "Důležité: Vše pro Sony Vegas". Myslím, že jeho prostudování by Ti hodně pomohlo.
Další odpovědi na svoje dotazy pak najdeš v článku https://www.tvfreak.cz/komercni-formaty-videa-a-tv/1373 a taky na dalších místech.

Souhlasím s focusem - na jednu placku dostaneš v DVD formátu ve slušné kvalitě od 80 do 120 minut - záleží na kvalitě primárního záznamu (použitá kamera, světelné podmínky atd.)

P.S. Neber prosím odpovědi zkušenějších účastníků tohoto fóra jako nějaké pohrdání začátečníkem, ale spíš nechutí strávit večer psaním něčeho, o čem už se tady psalo mockrát. Hledej sám a až si nebudeš opravdu vědět rady, zeptej se.... :-)
spirit_tvf (25)|22.8.2006 22:45
[quote]P.S. Neber prosím odpovědi zkušenějších účastníků tohoto fóra jako nějaké pohrdání začátečníkem, ale spíš nechutí strávit večer psaním něčeho, o čem už se tady psalo mockrát. Hledej sám a až si nebudeš opravdu vědět rady, zeptej se.... [/quote] jo v pohode, jen ja s tim celkem specham takze cim driv to budu mit tim lip..ale itak diky za odkazy proctu podivam se:) jinak to video je normalni DV klasicke...ale vypada to ze to bude na dva dvd..jen jsem uz videl i dvouhodinove video na dvd a delsi a kvalita byla bych rekl dost dobra..proste normalni koukani..
focus (253)|23.8.2006 07:29
[quote=spirit][quote]P.S. Neber prosím odpovědi zkušenějších účastníků tohoto fóra jako nějaké pohrdání začátečníkem, ale spíš nechutí strávit večer psaním něčeho, o čem už se tady psalo mockrát. Hledej sám a až si nebudeš opravdu vědět rady, zeptej se.... [/quote] jo v pohode, jen ja s tim celkem specham takze cim driv to budu mit tim lip..ale itak diky za odkazy proctu podivam se:) jinak to video je normalni DV klasicke...ale vypada to ze to bude na dva dvd..jen jsem uz videl i dvouhodinove video na dvd a delsi a kvalita byla bych rekl dost dobra..proste normalni koukani..[/quote]

Sak ti napisal, ze zalezi na "kvalitě primárního záznamu", a hlavne od tvojej spokojnosti.
Pouzi kalkulacku od Fantase a vysmahni kolko potrebujes. Alebo vypraskni na RW 4000 kbit a 8000 kbit a porovnaj. Ale vcera do noci si mal casu dost, tak uz si to davno mohol mat spravene. :BB:
spirit_tvf (25)|24.8.2006 21:42
no takţe po vyrenderovani mi to dvda nechtel nacist do projektu takze jsem vse renderoval potom znovu..v dvda jsem udelal menu pridal video a ono to chtelo zas nejak prekonvertovavat na vetsi, takze jsem dal prispusobit velikosti dvd (pritom videa ciste na disku jsem mel velikosti uz tak at vyjdou na dvd) a ted mi to renderuje uz 5 hodin a chce to jeste tak 3h delat ! tohle mi nepripada normalni...sice sem uplny zacatecnik ale i tak, prece to musi jit rychleji ne?? :-?
Fantas! (3016)|24.8.2006 22:16
spirit
Projekt v Architectu musis mit nastaveny na Pal 720x576 25fps a stejne tak do tohoto formatu musis renderovat ve Vegasu! Pouzij predvolbu pro Architect!!!!!!
Alf (888)|24.8.2006 22:16
Něco je špatně.....
Renderuj zvlášť video do MPEG-2 jako DVD Architect PAL (Widescreen) video stream a zvlášť audio jako AC3. Pokud Ti vychází video větší než 4,7 GB, v žádném případě to nenechej překonvertovat Architektem - buď to udělej znovu Vegasem s nižším datovým tokem, nebo to nech Architektem vytvořit bez rekomprese a potom to uprav Shrinkem. DVD-A je na rekompresi velmi nevhodný (pomalý, špatná kvalita).
Alf (888)|24.8.2006 22:29
Fantas
Hergot, stejná minuta. Jak to, že jsi přede mnou. Ty tu máš protekci!!! :(( :-E :-E
Fantas! (3016)|24.8.2006 22:58
Alf
tak to nasere! Bude to asi tim, ze jsem Fantaaasek! :-E
focus (253)|25.8.2006 08:49
Ked sme uz pri tych vystupoch, aky kodek pouzivate pre internetove multimedialne stranky?
Pomer kvalita/velkost.

Dik.
spirit_tvf (25)|25.8.2006 10:48
takže to udělám tak jak píšete... video vyrenderuji jako dvd pal architect,zvuk zvlast jako ac3 , potom to vsechno pridam do dvd-a . v dvd-a mi to urcite ukaze a bude i mit vic nez 4.7GB takze to po me bude chtit optimalizaci, nejak ji preskocim a necham z toho udelat to dvd (aby to melo tu strukturu) no a pak to otevru v dvd shrinku kde to zmensim tak aby se to vlezlo na dvd, okey?? jdu na to...
Krist (376)|25.8.2006 11:20
jakou to bude mit velikost si snad dovedes vypocitat dopredu neeee ??
Ja to taky delam jako mpeg2+ac3 z vegasu (anebo procoderem .m2v), VOB z arch. je pak stejne velky a neprekodovava se to.
Kdyz delas pokusy tak nedelej cely video ale oznac si kratkej region a "render loop region only", jinak te odveze chocholousek ale to asi stejne 9-) :-D
Fantas! (3016)|25.8.2006 11:24
spirit
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
spirit_tvf (25)|25.8.2006 13:23
fantas dik za calculator :) jinak ja to vzdycky delal tak ze jsem si nechal vyrenderovat minutu a podle toho jsem dopocital:) jeste jeden dotaz : jak potom dvd-a pozna ktere audio patri ke ktremu videu? to pozna jen podle stejneho nazvu ??
Krist (376)|25.8.2006 13:41
[quote=spirit]jak potom dvd-a pozna ktere audio patri ke ktremu videu? to pozna jen podle stejneho nazvu ??[/quote]

JO
Alf (888)|25.8.2006 18:21
[quote=Krist][quote=spirit]jak potom dvd-a pozna ktere audio patri ke ktremu videu? to pozna jen podle stejneho nazvu ??[/quote]

JO[/quote]
Musí ale být ve stejné složce.
spirit_tvf (25)|25.8.2006 18:40
aha jo jasne...a jen tak ze zvedavosti : jak se pak dela video u ktereho si budu moct vybrat napr ze dvou a vice zvuk. stop? to uz se musi nejak menu delat jinak a kde pak umistim soubory?? to se ptam jen ze zvedavosti 9-)
Fantas! (3016)|25.8.2006 21:50
spirit
chytni v pruzkumniky druhe audio a natahni do timeline Architectu a tradaaaaaaa vytvori se ti tam dalsi zvukova stopa a ty jen pustis levy mysak a uz ji tam mas... :-)
spirit_tvf (25)|27.8.2006 20:31
lidi tak jsem to konečně kompletne vypalil na dvd tak jak jsem potreboval (vcera) :-D .. necekal jsem ze to bude delat takovy problemy protoze kdysi jak jsem strihal video kdyz jsem mel obcas pucenou kameru tak jsem to proste v pinnaclu otevrel (video bylo stahle v jinem pocitaci) sestrihal pak dal ze to bude jako dvd a proste tak nak sem to mel ale nelamal jsem si s tim hlavu tolik jako ted...ted me jeste ceka sestrihani a vypaleni dvou dovolenych a jednu svatbu..a chtel jsem se zeptat o nejake rady uz dopredu jake formaty zvolit a podobne at je to co nejkvalitnejsi ale nema to zas deset giga at to tak moc netrva.. ikdyz render trva asi pokazde nake ty hodiny nebo ne?? .. a jeste jsem se chtel zeptat : prece kdyz jsem mel toho videa nakych 160 minut mozna vic a byl problem to napasovat na dvd v nejake kvalite dobre, tak mi rkenete jak delate nejake dovolene dlouhe..jednu mam tak 45 minutovou ale prece nekdy si nekdo doveze hodiny materialu a jak to pak vypali na jedno dvd?? na dva to palit mi prijde takove neprakticke..a kdyz to tak vemu tak filmy prece maji taky kolem hodiny tricet a jsou na dvdcku, sice jsou to dividicka vetsi myslim kolem 8 -9 ne? ale i tak.. jo a taky by me zajimalo proc nejde renderovat do avi ? a potom na dvd??? mam spoustu filmu ktere jsou dvd-rip a jsou v avi a klasicky to ma 700mb proste aby to veslo na cd pritom to ma dobrou kvalitu cisty obraz...ja se jen informuju, neubijte me hnedka za tyhle otazky :))))
Saxel (2279)|28.8.2006 07:56
[quote=spirit] .. a jeste jsem se chtel zeptat : prece kdyz jsem mel toho videa nakych 160 minut mozna vic a byl problem to napasovat na dvd v nejake kvalite dobre, tak mi rkenete jak delate nejake dovolene dlouhe..jednu mam tak 45 minutovou ale prece nekdy si nekdo doveze hodiny materialu a jak to pak vypali na jedno dvd?...[/quote]
Já mám zkušenost, že když jakékoliv home-video trvá déle než hodinu, začne diváky nudit. Na dovolený natočím třeba 3 hodiny materiálu, to je v pořádku, alespoň je z čeho vybírat. Vystříhám jen ty nejzajímavější a akční části, abych se vešel do 1 hodiny a výsledek má spád a nenudí. Když jsem nedávno viděl u známých 2 hodiny záběrů na moře a přeplněnou pláž, bylo to opravdu o ničem... :-k
Krist (376)|28.8.2006 11:11
ja delam z hodiny zaznamu (to me na tyden staci az az) max. 20 min. snazim se netocit kraviny ale cilene, prubezne i premazavam. NEPUJCUJI KAMERU !! jen vyjimecne.
Ze ti nejde renderovat do avi muze byt tim, ze nemas nainst. kodek. Zbytecne si ty videa nemrv nakyma kompresema do .avi. Na dvd palit je idealni. Vsechno si vypal v mpeg2 na DVD pro prehravac, a pokud to mrvit pro internet tak doporucuji .wmv (256 - 512 kbps)
spirit_tvf (25)|28.8.2006 16:50
jojo tak to souhlasim ze dve hodky jukat na more je nuda :-E jen nekdy proste se to nahromadi na vic nez hodinu..Kriste me jde do avi renderovat ale jen mi slo o to ze kdyz mas film v avi tak je taky v dobre kvalite a je to 700mb proste cd, ale pokud to chci na dvd a at to je kompatibilni s co nejvice stolnima divkama tak jedine mpg2..ten projekt kvuli kteremu jsem zacinal i tento thread jsem netocil ja a musel by bohuzel tak dlouhy protoze to byl seminar a slo tam o to co tam ti lidi rikaji...:)
Krist (376)|28.8.2006 18:03
tak v pripade seminare to je uplne neco jinyho co se tyce delky to da rozum.
A mpeg2 je samozrejme v poradku, co se ti na nem furt nelibi? Proste to das na DVD a je to 100x lepsi obraz. Ty placky stoji par supu a dvd prehr. popr. PC ma uz kazdej.
spirit_tvf (25)|28.8.2006 22:01
jo tak okey okey :D mpeg2 :) .. nic nerikam, budu posluchat zkusenejsi 8-)
spirit_tvf (25)|31.8.2006 20:05
lidi prosim vas, chci se zeptat jestli jde nejak ve vegasu v audio stope delat krivky, proste nastaveni hlasitosti , je tam lajna posuvna na celkovou hlasitost ale chtel bych kdyby se na ni mohly nanest body a ty "lamat" neco jako to jde v Pinnaclu proste rychle a jednoduse...jde to???
stayman (12393)|31.8.2006 20:17
Pouzivaj prave tlacitko (jak na stope, tak na jej nastaveniach vlavo)...
Fantas! (3016)|31.8.2006 20:17
klikni na stopu a stiskni v jako volume. Pak vytukavej body a ruzne tvaruj krivku...
Neco navic: klikni na stopu a stiskni p jako panorama :-)
TWINGAC (245)|31.8.2006 20:19
...ešte pred tým si zaklikni Automation, a bude ti to "kresliť" tie "body".. :-)
spirit_tvf (25)|31.8.2006 20:46
Diky moc, presne tohle jsem potreboval !! dik....
jeste se zeptam jen tak btw mate nekdo nejaky svoje zpusoby a finty jak ozvucovat video? proste podbarveni hudbou, jestli prvne nastrihate video a podle toho music nebo k pisnicce video?? jen tak se ptam jak kdo co pracuje a je zvykly :-)
Fantas! (3016)|31.8.2006 20:50
No ja, pokud mam zamer, ze tam bude hudba, tak jednoznacne vhodim hudbu a dle ni striham. Hodne si potrpim na rytmu a striham dost na doby... byly doby, ze jsem prvni video nahrubo sestrihal a pak hazel hudbu a dopasovaval zabery na ni, ale je to prace navic... :-)
spirit_tvf (25)|31.8.2006 21:01
jj to je teda...ja zkousel predtim taky podle hudby, prvne jsem si vybral songy a pak priblizne podle nich strihal a pak to jeste doladil, ted skousim prvne video a pak hudba,tady zas se musi strihat a menit hudba....jen nikdy nevim co k dovolenym davat za muziku..proste neco co se hodi a zaroven to nenudi protoze dovolena je vetsinou bez deje skoro by se dalo rict...
peco (772)|31.8.2006 21:11
spirit
Ja si myslim, ze z dovolenky je vacsinou zaujimavy len slideshow z fotiek podmaznuty muzickou aj ten nesmie byt dlhy a musi byt dynamicky. Niektori moji znami mi obcas prinesu uzasne mnozstvo zaberov z kamery a fotaku a ked to zostriham "len" na 60 minut, tak ma kamenuju. Oni to chcu uplne cele a najlepsie len na jeden disk DVD (cca 4 hodiny+foto 9-) ). Viem si zivo predstavit ich pribuznych, ked ich to nutia 60 minut pozerat :-k

Fantas
Asi to vyskusam podla teba strihat podla hudby. :BB:
spirit_tvf (25)|31.8.2006 21:14
peco
mno jo jako dovolena by nemela byt nejaka dlouha, ono je to vesmes porad to samy, ja jsem 45 minut sestrihal na 30 minut ale ted to podbarvuju hudbou tak zatim tak nejak projizdim vschnu zbirku :D:D
Nostradam (210)|31.8.2006 21:55
Přesně jak píše Fantas. Jde vidět, že s tím má už nějaké zkušenosti. :BB: Šak si stačí pustit v TV jakýkoliv hudební videocklip a tam to vidíte, jak se záběry mění podle rytmu hudby. A to nejen u toho typu žánrů. První (střih na písmeno P :-E ), druhá, třetí, čtvrtá, první (střih na písmeno P :-E ), druhá, třetí, čtvrtá...... Každopádně v tomto duchu splynou střihy záběrů s hudbou a votode. Nějaké takové menší videoclipy jsem kolegovi už dělal a můžu říct, že je to paráda oproti záběrům z nudné dovolené. Mít ve 2 stopách různé záběry, podle rytmu hudby mačkat M, pak si to nastříhat a pouze mazat střídavě to, co nechci. V případě záběrů z dovolené podle mého názoru by se částečně mělo jednat o dokument, který není špatné nadabovat po zjištění nějakých informací z netu o okomentovávané lokalitě. Samozřejmě, že pár nudných záběrů rodinných příslušníků tam bude, ale zase na druhou stranu není špatné např. ke hře děcek u moře pustit komickou hudbu. Důležité je mít cit a představivost pro scénu. Jednoznačně se snažit natáčet z různých úhlů. Já si dokonce na jedné promenádě v Chorvatsku málem lehal na zem :-D . Nakonec teda stačilo si kleknout a kameru položit na cestu a mírně ji podepírat do úhlu. Ono to sice pro ty, co s kamerou na dovolené stojí či chodí a stále zoomují může být prča, jak někdo leze na nějakou zídku nebo tam, kde by jinak nevlezli, ale vězte, že za nějaký čas je to ze svých nudných záběrů trkne a i oni možná někdy, jednou, budou lézt tam, co vy. A pro ty, co nemají nějaké zkušenosti, bych doporučil se držet také jedné z důležitých zásad při natáčení. Záběr orientační, situační, polodetail, detail. No nic, budu končit svou troškou do mlýna, ono by se o tom dalo diskutovat dost a dost.
spirit_tvf (25)|1.9.2006 15:00
jj s tim souhlasím ale to tak se hodi kdyz tocim primo k hudbe, nebo mam nejak lepe natoceny material, ale kdyz mam material (dovolena) kterou jsem netocil ja a je to proste klasicka dovolenka (pohledy na prirodu, more okoli atd atd) tak moc s tim neudelam... tam jde spis aby misto sumeni more tak aby to bylo kapke podbarvene muzikou... mno jinak zabery z vice uhlu a jinych nez standartnich vice zaujmou a neni to takove "klasicke" :)
Fantas! (3016)|1.9.2006 17:19
spirit
vubec ne! Prave ze vse jde strihat k hudbe! Ted striham dovolenou ve Spanelsku a muzu te ubezpecit, ze to k hudbe fakt jde! Nejprve to sestrihej k muzice, pak si ji vypni a pust si to. Pokud te to nezacne nudit, tak mas pak, po zapnuti hudby, temer 100% jistotu, ze se to bude libit... :-) Pokud mas neco moc silene natocene, tak to treba zpomal, to spoustu zaberu zachrani a divak obvykle zbystri. Neboj se ani zrychlovat zabery! Pokud zacinas strihat, tak mi ver, ze pokud si myslis, ze mas zaber uz dostatecne kratky, tak je stale moc dlouhy! :-)
spirit_tvf (25)|1.9.2006 20:47
b]Fantas![
Tak jo! koukám že k videu máš blízko..:) souhlasím s tebou, jen ještě asi nemám tolik zkušeností s tímhle...teprv začínám, nezapomeň :D .. a tuhle dovolenou bohužel musím uspěchat páč na mě visí další věci který už měly být hotovy..takže já si s tím pohrávat nemám moc čas, ale později se to zvolní takže bude čas na hraní :)))