Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVX9900H

honziik (6)|25.12.2005 11:56
Zdravim,

tak jsem dle navodu na http://dvx9900.altervista.org/ flashnul firmware do tohoto prehravace. Update probehl ok a vse vypadalo dobre. Zkusil jsem zkusebne dva filmy a nebyl problem. Tento stav trval jen do doby nez sem pristroj vytahl ze zasuvky a zase zapojil. Tedka je uplne tuhej. Myslite ze to muze byt provedenym flashem? Co radite?

dik. H.
Krava (21)|25.12.2005 15:01
No mozna je cyba flashovat H-cko fw pro obycejnou 9900!!! A proc si to vubec delal? Mel si se stavajicim fw nakej problem? Me maka dobre , kazdopadne se ani nesnazim o upgrade, kdyz na tech strankach vyslovne pisou ze ten fw s 9900h nemaka....
honziik (6)|25.12.2005 15:08
Protoze jsem mel problem s titulky, nesla spravne diakritika :(
honziik (6)|25.12.2005 15:34
Nemate nekdo nejakou binarnku do tohole playeru?
Krava (21)|25.12.2005 20:17
Diakritika se nejdrive v menu masinky musi nastavit :o))) Prislo mi to taky divny, ale stacilo vsecko nastavit na Cesky a no problem.... Kazdopadne pokud je to totalka mrtvy, uz to asi zpatky neflashnes. Pokavat teda nemash kabel....
honziik (6)|25.12.2005 21:20
Kabel mam, ale nemuzu nikde najit zadnou binarku ktera by do toho sla :(((
Krava (21)|26.12.2005 00:57
No kdyby sis pred flashem precet to forum , zjistil bys, ze zadna nejni.... Mel sis ji sosnout pred tim :-(
honziik (6)|27.12.2005 18:09
Po bitve kazdy general. Shanim nekoho kdo by mi ten player na chvilku pujcil abych si mohl zazalohovat funkcni flash. Dohoda jista (Praha)
Krava (21)|27.12.2005 18:46
No ja sem ze Slanyho, to mash 20km od Letiste. Tak dybys mel zajem priject, rad pomuzu... 8-)
honziik (6)|28.12.2005 14:49
Krava
Mas PM.
Goofy (6)|2.1.2006 23:23
Muzete prosim potvrdit, ze prehravac ma jak koax tak opticky audio vystup?
Krava (21)|3.1.2006 08:09
Jo :-)
makey (45)|3.1.2006 16:59
Ahoj Lidičkové,
PROSÍM v čem se liší LG9900 od LG9900H? Co dostanu za těch cca 700kč navíc? Děkuji. Maron
Krava (21)|3.1.2006 17:16
Goofy: DVI a 720/1080 upscaling
Goofy (6)|3.1.2006 20:10
Krava: asi to patrilo maronovi, ale jeste bych doplnil ze jde o HDMI ne ciste DVI.

Dnes jsem se fyzicky koukal na 9900 a to ma jen koax, 9900H ma v EN/CZ/SK manualu napsane oboji, i kdyz mam pocit, ze jsem na nejakych obrazcich na webu videl pouze koax. Snad to byly jen popleteny verze ;)

Nemate nekdo prehravac pripojeny pres HDMI/DVI na plasmu? Zajimalo by me jak vypadaji cerne plochy resp zda LG nema stejne problemy jako Sigmatek XM600, viz fora na acomp.
Krava (21)|3.1.2006 20:56
Gooty: Jo sorry ukouk sem se :o) Ten co na foru sigmateku psal o problemech s 600kou sem taky ja :o) Muzu te ujistit, ze LG s plazmou nema ale vubec zadny problemy. Sem si uz docela jistej, ze oproti Sigmateku je to fakt nesrovnatelne kvalitnejsi stroj. A hezci bez debat.

Ma koax i optiku...
makey (45)|4.1.2006 15:00
[quote=Krava]Goofy: DVI a 720/1080 upscaling[/quote]

1/Promin, ale můžeš mi to nějak "zpolopatizovat"...? Teprve s tím začínám.

2/Ještě by mě zajímalo jak to přehrává DVD se zvukem 5.1, pokud to povedu do resívru bez dekodéru a scartem do TV. Asi to mohu poslat scartem do TV rovnou, že? Zvuk půjde tak jako tak jen z TV. Mám Thomsona se "slušným" surround zvukem.
Díky. Maron :-I
Krava (21)|4.1.2006 16:51
Maron: No s tim co povidas, ti muze bejt asi HDMI a vsecko okolo uplne putna :o) Ty sarounde :-D
makey (45)|4.1.2006 19:19
2:Krava-
Dík za upozornění, už jsem to opravil. Jinak mi k tomu nemáš co poradit...?
M.
Krava (21)|5.1.2006 11:05
No moc nechapu to tvoje zapojeni. Do receiveru a pak do tv? Me to zni, jako ze k tomu nemash bedny....
makey (45)|5.1.2006 16:09
No, chápeš to docela správně.
V současné době hodlám poslouchat adio doprovod k filmům výlučne z té TV.
Vzhledem k mnoha důvodům, to současné řešení bytu nedovoluje jinak. :-(((

Repro soustava pro poslech hudby je v jiné části pokoje a nejde proto použít.
Časem to bude jinak, ale to už bude asi jiná TV a jiné DVD/RW s HDD.
Ted potřebuji občas skouknout nějaké to DVD a předvádět fotky a filmy z
DV kamery. Váhám tedy jaký DVD přehrávač. Pokud oželím DTS -
bude to LG 9xxx, pokud mi však někdo rozumně vysvětlí, že to /DTS/
právě potřebuji, vzhledem k absenci ostatního repro vybavení- bude to asi
Sigmatec 400PRO nebo něco jiného s DTS. Bohužel neznám nic dalšího,
co slušně prezentuje fotky a "přehraje i popelník" jako např. LG 9xxx, Sigmatec 400PRO :-)-
Díky za rady :BB:
M
Krava (21)|5.1.2006 17:35
Maron: ach jo, ty v tom asi pekne plaves co? Pokud mas enem repro v tv, je ti celej tvuj uzasnej receiver na 2 veci. Na nic a na h.... S LG DTS nijak neozelujes. Umi ho stejne jako veskery jiny DVD na trhu. 400 ma pouze vestaveny dekoder, tzn. ze pokud mas zesilovac se vstupy na 5xcinch, muzes jej propojit s 5xcinch na treba tom sigmateku a poslouchat 5 beden zvuk. Pokud mas pouze TV, JAKYKOLIV prehravac ti DTS dekoduje do sterea a pusti v TV. Resp ti pusti stereo, pac nevim proc by se s tim DTS vubec trapil.
makey (45)|6.1.2006 18:30
Zdravím všechny.
2:Krava
No vidíš, jak jsi mi to hezky vyřešil. Takhle se mi to líbí :-!!! .
Takže tu 400ku pouštím k vodě, pro mne zatím vyhozený peníze. Bude to tedy na 99% LG 9900.
Děkuji za trpělivost. M
Krava (21)|6.1.2006 21:47
nz :-D
Goofy (6)|19.1.2006 21:26
- hlucna mechanika
- lepsi obraz pres YUV nez HDMI->DVI (LG plasma 42")
- nezobrazuje celkovy resp cas do konce filmu
- na LCD prehravace pouze aktualni cas
- prime prepinani na kapitoly nejde okamzite pres ciselnou klavesnici (nutne pres menu)
- samostatna tlacitka pro rychloposuv (muj 3 roky stary philips pouziva "kurzor")
- nezkoumal jsem proc, ale divx fungujici na sigmateku xm-600 zatuhne cely prehravac (nutno odpojit od site)

jinak vcelku spokojenost, obraz pres yuv/dvi (hlavne cerne plochy) nesrovnatelne lepsi nez zminovany sigmatek
johancz (4)|21.2.2006 10:42
muze ni nekdo poslat zapojeni kabelu a sw pro flashovani lg dvx 9900h?
ma jej novej a chci ho zalohnout pred upravani....
Kelly (1)|28.2.2006 22:54
Ahoj vie niekto či existuje nejaky funkčný soft na HDMI model,ale upravený?
DAKUJEM :-(((
bolek_tvf (13)|14.4.2006 14:15
[quote=Goofy]Dnes jsem se fyzicky koukal na 9900 a to ma jen koax, 9900H ma v EN/CZ/SK manualu napsane oboji, i kdyz mam pocit, ze jsem na nejakych obrazcich na webu videl pouze koax. Snad to byly jen popleteny verze ;)

Nemate nekdo prehravac pripojeny pres HDMI/DVI na plasmu? Zajimalo by me jak vypadaji cerne plochy resp zda LG nema stejne problemy jako Sigmatek XM600, viz fora na acomp.[/quote]

minule som pozeral a 9900H ma urcite aj opticky audio vystup, ale asi hlavny rozdiel je ten HDMI vystup

Neviem aky problem mal sigmatek, ale na 50palcovej LCDcke bola cez hdmi cierna celkom cierna. Horsie to bolo s tym uvodnym logom ... zubate skarede, titulky na original DVD boli aj cez hdmi tiez nejake zubate:-(

Viete mi niekto poradit ako sa da nastavit, aby mi zobrazoval cas do konca filmu? Riesi to nejaky novsi FW?
bolek_tvf (13)|14.4.2006 15:54
Aha, asi som nasiel tie problemy sigmateku:



ziadny takyto tetris som nevidel ani na divXoch
businessman (82)|14.4.2006 23:17
[quote=Krava]Maron: ach jo, ty v tom asi pekne plaves co? Pokud mas enem repro v tv, je ti celej tvuj uzasnej receiver na 2 veci. Na nic a na h.... S LG DTS nijak neozelujes. Umi ho stejne jako veskery jiny DVD na trhu. 400 ma pouze vestaveny dekoder, tzn. ze pokud mas zesilovac se vstupy na 5xcinch, muzes jej propojit s 5xcinch na treba tom sigmateku a poslouchat 5 beden zvuk. Pokud mas pouze TV, JAKYKOLIV prehravac ti DTS dekoduje do sterea a pusti v TV. Resp ti pusti stereo, pac nevim proc by se s tim DTS vubec trapil.[/quote]
:-!!! :-? :-!!!
NaZDAR, já v tom plavu stejně....Kupuju si TV Philips 29PT9521, která umí Virtual Dolby Surround. Z důvodu nedostatku místa a nevzhledné kabeláži bych asi taky pouštěl zvuk do TV.
OTázka zní: Půjde zvuk z LG 9900H do TV ve stylu V.Dolby.S.? A pokud v budoucnu updatejtnu na 5.1, jak to s tímto přehrávačem řešit?

Nebo mi doporučíte nějaký jiný přehrávač nebo řešení?
Díky moc za rady a vysvětlení!
bolek_tvf (13)|15.4.2006 11:03
2 businessman: pojde, ale stale to bude iba z 2 reprakov, ci uz sa to nazyva virtual dolby, dolby surround..., oproti priestorovemu zvuku je to o nicom. Ako provizorium to staci, zvuk by do telky mal ist aj cez HDMI.

Neskor sa urcite oplati investovat do receivra (zosilovaca) a trebars nejakych malickych reprakov, ktore nezaberaju az tolko miesta. Tie kable nie su az take zlo a za ten zvuk to urcite stoji. Zvuk z TV a priestorovy zvuk z 5.1-zostavy je nebe a dudy.
stani (1647)|20.4.2006 09:25
zdravím

chtěl jsem se zeptat těch co tento přehrávač mají zdá má také nějaké problémy, bugy....

Hlavně mě zajímá jestli při připojení přes HDMI lze nastavit upscaling ručně - 720p a 1080i a zde přes připojení HDMI dokáže poslat multikanálový zvuk do dig. koaxiálního výstupu - tato chyba(tedy že to NEumí) je prý u PHILIPS DVP5900...

díkes
ondrisek (8)|10.8.2006 19:00
[quote=honziik]Protoze jsem mel problem s titulky, nesla spravne diakritika :([/quote]
cau mam tento prehravac lg dvx 9900H ale nejdu mi titulky spustit.nevite nekdo jak to mam rozchodfit ty titulky na divx filmy.podla navodu k dvd playeru mi to nejde.ma stym nekdo skusenosti.
bolek_tvf (13)|11.8.2006 21:34
2 stani: cez dialkove si nastavujes obraz na 575i, 575p, 720p alebo 1080i. Cez HDMI mi ide obraz a cez opticky digit.kabel zvuk do receivru. Vsetko ide tak ako ma byt: PCM, vsetky mozne DD aj DTS

2 ondrisek: v nastaveni si vsetko prepni do cestiny, hned tu prvu polozku (jazyky)
ondrisek (8)|19.8.2006 10:11
mam taky problem napriklad na dvd napalene dva filmy,v poho sa daju prehrat na dvd ale ked dopalim dalsie tak tie uz nevidid dvd player nechapem aj ked som napaloval pomaly tak tu druhu stopu na dvd mediu nanajde.musim dat na dvd hned vsetky filmy a zaplnit cele nemozem na dvakrat tam davat filmy.mal niekdo uz taky problem?co s tym
bolek_tvf (13)|21.8.2006 10:03
to som ani neskusal, automaticky predpokladam, ze dvd musi byt finalizovane. Ja vacsinou pozeram z DVD-RW a az potom sa rozhodnem, ci si to zarchivujem (napriklad ked sa mi pri serialoch nazbiera cela sezona) alebo je to blbost a rovno to vymazem, pripadne je to tak dobre, ze si pockam kym to k nam pride na dvd. Akurat skoda ze pri niektorych filmoch cakam uz niekolko rokov a akosi to nikto nechce stale vydat:-(