Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dynamic Disk

Pitomec (10211)|24.12.2005 09:58
Je to k něčemu oproti Basic Disk?
stayman (12393)|24.12.2005 14:24
Nie je, pouziva sa to trebars pri software raidoch (Raid-5) alebo mirror, alebo zvazkoch na roznych inych (dynamickych) diskoch..., ale pozor, nie je cesty spat !
Pitomec (10211)|25.12.2005 16:42
Dík. Hodil jsem do PC 320GB HDD a automaticky to vytvořilo ten Dynamic Disk (pak jsem přišel na to, že se to dá změnit na Basic Disk - naštěstí tam žádný data nebyly, takže to šlo bezproblémů).
stayman (12393)|25.12.2005 16:59
Bez dat ano, ale s datami o ne prides, kdezto opacne myslim nie, teda zo zakladneho na dynamicky...
stayman (12393)|26.12.2005 00:25
Tie dynamicke disky si myslim XP (predsa len bol skor vymysleny a aj dosky su konstrukcne ine ako predtym, takze priority su zachovane...) automaticky ponuka pri radicoch SATA (ale aj PATA, ak su ako "doplnkove/integrovane ako bonus na doske"), pretoze ako prvotne stale vidi "klasicke" PATA (primarny a sekundarny), lepsie povedane co su sucastou samotneho chipsetu a nie ako doplnkovy radic, alebo ten SATA (inak niekedy sa priorita da zmenit uz v biose...)
JaLoMe (47)|26.12.2005 00:43
Dynamické disky se používají pro servery, pokud HDD převedeš na dynamický, tak přijdeš o veškeré data.


Stay, tak co ti naježil ježíšek?
stayman (12393)|26.12.2005 00:51
[quote=JaLoMe]Dynamické disky se používají pro servery, pokud HDD převedeš na dynamický, tak přijdeš o veškeré data.


Stay, tak co ti naježil ježíšek?[/quote]

V tomto pripade nejde ani tak o server, ale skor o ten RAID (co je samozrejme domena serverov, ale jedna sa o XP, co domena serverov urcite nie je :-D )

Jezisek? Pisal som to niekde... pockaj... tu aha:

http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6285

a si predstav, ze mi ich kupila moja pani sama ! Uz je riadne pretechnizovana :-D (a mam ju nadovsetko rad !!!!)
JaLoMe (47)|26.12.2005 00:58
Hlavně ať jso kvalitní.

Vím o čem je řeč, já ho pouze upozornil, že přijde o veškeré data. Mě se to stalo, když jsem ještě nevěděl o, co vůbec jde. Ztratil jsem asi 80 GB dat, mě se málem krve nedořezal. :((
stayman (12393)|26.12.2005 01:02
Koss... za 2000,-... dozivotna zaruka... dobre "papierove parametre"... by uz mohli presvedcit kupujuceho... no a mna hlavne ten posluch, je kvalitny.

Myslim ale, ze naspet to ide nie? Alebo aj tam prichadzas o data? Z basic na dynamic (ale preco by si to aj robil nie? :)))

Ok, koniec, tu sa nesmie kecat, nie sme v pokeci a ani v garazi. (teda tam asi budeme :))) :-((( :-((( :-(((
JaLoMe (47)|26.12.2005 01:06
Další KOSAK, hlavně, že jsi spokojený. Já mám AKG a jsem taky spokojen.

Já to převáděl s daty a po restartu byly fuč. Když jsem to vrátil zpět, tak byl HDD taky prázdný.
stayman (12393)|26.12.2005 01:10
AKG respect !

Uz kurnik si to dobre nepametam, ak to vylovim z pamete, tak mozem napisat, ale stale sa mi mari, ze ak mas dynamicke disky, tak tie nejdu zmenit na basic, ale z basic na dynamic to ide aj s datami (teda o ne neprides). Ok, idem do hajan. Dobru.
Jarda H. (43)|31.12.2005 21:26
[quote=Pitomec]Je to k něčemu oproti Basic Disk?[/quote]
Měl jsem taky ve starý mašině 2 dynamický disky (prý měly být rychlejší-nebyly) a při instalaci těchto disků do nový mašiny je systém nenašel a musel jsem je převést zpět ve starý mašině na základní a pak je teprve viděl v tý nový. Samozřejmě všechny data šly do pidele. Takže bacha na to !!!