Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Datum a čas ve Vegasu5

Kevin (136)|30.6.2004 00:01
Prosím, kde zjistím Data code ve Vegasu5? Myslím tím, kdy byl záznam udělán. Ve Studiu9 se to ukáže hned jak postavím kurzor na klip.
Dík.
stayman (12393)|30.6.2004 00:10
Nikde
Kevin (136)|30.6.2004 09:04
Znamená to, že datum ze záznamu nijak nedostanu? Potřebuju to pro informaci a nechci to do videa vkládat jako titulky. Nebo si musím nainstalovat Studio a číst údaje o klipu v něm?
Chainslaw (149)|30.6.2004 09:55
Ja používam DVSubmaker. Ten ti ukáže dátum a čas jednotlivých frame.
Mike (617)|30.6.2004 11:04
Pokud to zachytis primo ve vegasu, tak se ti do hlavicky AVI souboru prida informace o dobe zachyceni a dobe porizeni zaberu, tato informace se pak zobrazuje v media pool, takze tam je a ne ze neeee :-)
stayman (12393)|30.6.2004 11:37
A kristusat MAS PRAVDU !!! Ten vegas je DOKONALYYYYYYYY :-!!! :-!!! :-!!!

Teraz uz len staci hodit tie datumi do regionov a exportovat ako titulky do DVDArchitecta a na DVD si ich zapnem, ked budem chciet vediet kedy bol zaznam natoceny ... :-D

To preco si este nepovedal ???? :(( Sak to je potom uz vyriesene :BB:
MOJE (537)|30.6.2004 23:00
A to chceš na každý jeden klip (strih) ručne písať dátum?
MOJE (537)|30.6.2004 23:01
A to chceš na každý jeden klip (strih) ručne písať dátum? Ako sa dá zväčšiť font v tom info? :BB:
stayman (12393)|1.7.2004 01:29
[quote=MOJE]A to chceš na každý jeden klip (strih) ručne písať dátum?[/quote]

A preco by som tak nemal robit ??? Co ma spolocne region s velkostou scen??? Vacsinou mam zaznamy tak z 10 dni (dovolenka) a desat datumov, navyse kde prepisujem len 1-2 cisla je nejaky problem ??? Nechapem :-? tvoju poznamku :-k :-k :-k
starej_vul (250)|1.7.2004 09:28
Dobrá práce. A teď už jen zrealizovat, když to načtu třeba přes WinDV...že?
P.S. Až ti v EU zjistí, co lze všechno dělat (přijedou se k nám učit) nebudou se stačit divit. Zatím jim to ukazují jen naši fotbalisté (pokud dneska neprohrajou.)
Chainslaw (149)|1.7.2004 12:25
Mikeeeeeeeeeeeeeee

a to si nevedel povedat skôr?

Thankešen :BB: :BB: :BB:
Mike (617)|1.7.2004 13:14
jak dřív? Vždyť jsem ti to řek hned druhý den, přece bys to nechtěl online :-)

Z WinDV to ale nejde, ten ale umí nazvat soubor podle datumu a času pořízení, takže to je jakási náhrada a možná i lepší, když je to rovnou ve jménu, já to stejně většinou zachytávám přes WinDV, pak si udělám třeba z dovolený v mediapool adresáře Video, Audio, Image a ve video udělám další s datumy po dnech a nafrkám to do nich, takže je v tom přehled, to jen taková malá rada
:-R
stayman (12393)|1.7.2004 13:39
Nechapem, ale neva, dolezite je, ze to s tym casom a titulkami ide :-D
JoudaKarel (6)|13.10.2004 18:33
Nazdarek, ja jsem provedl vyexportovani tech DataCode pomoci toho programu v odkazu vyse. Takze neni problem hodit datum a cas jako titulky, udelal jsem to i pro sekundy, takze mi tam hezky bezel cas. Ale problem je, ze ten cas muzu takhle udelat jen ze souvisle zachytnuteho souboru z kamery. Jakmile se zacne editovat, tak uz to video obsahuje datum a cas editace coz je naprd. Vite nekdo jak upravovat video bez "ztraty" (prepsani) informace DtaCode z kamery? Nebo jak muzu (nejlepe ve vegasu) pevně zobrazit datacode kazde sceny zachycene z kamery?? ...Chtel bych mit zobrazeny spravny cas (s presnosti na seknudy) i po prostrihani a prolinani konců scen. Nebo je k tomu nejaky script?
RM-video (26)|5.11.2004 20:47
Resim stejny problem, bohuzel zatim bezvysledne, pokud bys nasel reseni, dej nam vedet ...
RM-video (26)|5.11.2004 21:03
[quote=Mike]Pokud to zachytis primo ve vegasu, tak se ti do hlavicky AVI souboru prida informace o dobe zachyceni a dobe porizeni zaberu, tato informace se pak zobrazuje v media pool, takze tam je a ne ze neeee :-)[/quote]

A kde je datum a cas zachyceni videa ? Nevidim to tam ...
Je tam pouze doba trvani klipu, zachyceno pochopitelne ve Vegas 5

Sorry ...
stayman (12393)|6.11.2004 05:06
Prepni si to do Detailed :-D

Nic sa nestalo...
Tean (410)|8.11.2004 10:05
RM-VIDEO: Myslim, ze nie je mozne u prelinacky ponechat timecode. Uz z principu, kde sa prelinaju dve videa s roznym timecode podla coho by sa mal program rozhodnut, ktory time code pouzit.
RM-video (26)|8.11.2004 10:13
[quote=Tean]RM-VIDEO: Myslim, ze nie je mozne u prelinacky ponechat timecode. Uz z principu, kde sa prelinaju dve videa s roznym timecode podla coho by sa mal program rozhodnut, ktory time code pouzit.[/quote]

Pochopitelne ze u prolinacky nelze jednoznacne rozhodnout, ale dokazu si predstavit, ze az do konce prolinacky by byl timecode prvniho klipu a pak by skocil na nasledujici. Pokud je nekolik klipu na timeline nad sebou, bral by se v uvahu treba timecod z "nejvrchnejsiho" klipu.

Problem je, ze jsem nenasel zadnou moznost, jak libovolny puvodni timecode z Vegasu vylamat.

Motivace pro toto je dostat do finalniho DVD titulky s prubeznym casem porizeni videa. Teoreticky by to melo byt mozne, ovsem technickou cestu zatim neznam ...
Karell (45)|8.2.2005 16:26
Nemůžu nikde najít ten DV Submaker, pls pomozte. Díky
stayman (12393)|8.2.2005 18:45
A na co ti je?
Karell (45)|9.2.2005 12:38
Stáhnul jsem videozáznam Vegasem 5 a nenašel jsem tam údaje o datu a času nahrávky. Nevím kde je chyba, navíc mi Vegas v "detailed" tvrdí, že nahrávka je 25 snímků za sekundu a přitom je to 30 snímků a NTSC 720x480. Kamera je Samsung VP D590i. Tak jsem se chtěl podívat, jestli tam ty údaje nenajdu pomocí jiného programu. Samozřejmě bych radši, abych to našel ve Vegasu, ale to se mi zatím nedaří.
stayman (12393)|9.2.2005 13:03
Tak to je dost divne :-( , ale kedze to tak vidi Vegas, aj tak s tym bude pracovat... :-(
biz (15)|9.2.2005 13:17
to Jouda Karel a RM-Video:
Mne nevadi,ze behem prolinacek se mi ztraci casovy kod.Nevim jak ve VEGASu ale UMS PRO to jde obejit ve dvou krocich.Sestriham si sceny,osadim prolinacky, pripadne do obrazu vlozim titulky.Vsechny prolinacky a titulky jsou v samostatnych stopach.Ty vypnu a vytvorim si video bez poruseneho casoveho kodu.To prozenu DVSUBMAKERem a pripravim si casove (vterinove) titulky.Pak vysledne video s neporusenym casovym kodem smazu.V UMS si zapnu stopu s prechody,stopu s titulky,pripadne dodelam obrazove filtry a vytvorim video.To enkoduji.K tomuto druhemu vysledku v REELDVD pripojim uz pripravene casove titulky.Melo by to jit i ve SCENARISTu (ted do nej koukam,jak je slozity!!! Zase je ale SCENARIST neuveritelne rychly pri pripojovani casovych titulku oproti REELDVD).
stayman (12393)|11.2.2005 02:39
To vie aj Vegas, ked si tie casove udaje napises ako Regiony a potom ti to nacita v pohode DVDArchitect a spracuje ako vypinatelne titulky na DVD. (O tom sa tu cely cas bavime) :-) Ak mas teda nejaky problem vytiahnut ten casovy udaj zo streamov, tak pouzi Scenalizer.
RM-video (26)|21.2.2005 09:21
[quote=biz]to Jouda Karel a RM-Video:
Vsechny prolinacky a titulky jsou v samostatnych stopach.Ty vypnu a vytvorim si video bez poruseneho casoveho kodu.[/quote].

... Chudak HDD, kdyz se bude kopirovat treba 30Gb do noveho videa.

Sakra, copak neexistuje nejaka prima a rozumna cesta, jak vyexportovat
puvodni Timecode primo z Vegasu?
Fantas! (3016)|23.2.2005 15:40
RM - zatim asi ne! Jak rika StayMan, jedine co jde, je udelat ty regiony a pomoci scriptu to potom hodit do subtitle a nacist v architektovi...Jo ale pozor, musis si upravit script,pokud ti nepojede... V jednom (starsim ) baliku to neslapalo... :BB:
biz (15)|1.3.2005 15:44
Sakra, copak neexistuje nejaka prima a rozumna cesta, jak vyexportovat
puvodni Timecode primo z Vegasu?


Zkousim Vegas. On mi opravdu zrusi puvodni Timecode z DV pasky? Kdyz jsem si film vyrenderoval cestou "Smartrendering" a potom jsem jej prohnal DVSUBMAKERem, tak jsem pocital, ze pouze prechody budou mit nekorektni timecode. Ale on prepsal i timecode puvodnich zaznamu na timecode, kdy to renderoval. Neexistuje nejaky vypinac, aby to nedelal? To mi UMS Video nedelal !!!
stayman (12393)|1.3.2005 23:46
Ja ani nechapem, naco vam to je "po tom" :-?
biz (15)|2.3.2005 08:09
StayMan by €RikŁ€:
Ja ani nechapem, naco vam to je "po tom"


Zatim jsem jeste nepronikl do "regionu" ve Vegasu a exportu do "Architectu" a s tim souvisejicich skriptu. Ale z toho co jsem tu vycetl, predpokladam, ze je to tak, ze u kazdeho zaberu se ve Vegasu podivas, kdy byl natocen, napises do "Regionu" a tak treba v ramci dovolene mas napr. cca 10 titulku.
Jestlize ale pouziji neporuseny casovy kod z DV pasky, tak si pomoci programu DVSUBMAKER vytvorim automaticky titulky, ktere obsahuji datum, hodiny,minuty i vteriny. Zatim mam vyzkousene, ze s temito titulkami funguje pri masteringu ReelDVD a Scenarist.A na co mi to je? Neni to dulezite, ale je nekdy prijemne se divat na dovolenou a nevidet jen datum.Mohu videt kolik bylo presne i hodin.Nebo pomoci toho mohu i vedet jak dlouho trvala nejaka situace, ktera bylo nekolikrat prostrihnuta.Mohu videt presny cas na zacatku a na konci deje.Nerozumim tomu,proc by Vegas ten timecode z DV zaznamu nahrazoval (pri renderingu i tam, kde zaznam neupravoval), kdyz na digitalnich kamerach Sony DV i Digital8 je timecode zaznamenavan. To tam opravdu nema zadnou volbu v prepinacich? To se mi nechce verit. A tak se mi zacal libit.
:-((
Biz
MOJE (537)|2.3.2005 10:42
Teraz ma niečo napadlo. B-)

1. Vytvoriť pre všetky DV klipy DVD TITULKY (obrázky) v nejakom softe

2. Potom ich vložiť vo VEGASe pod org. video

3. A tak začať strihať (zamknuté všetky stopy - neviem teraz ako sa to presne volá)

4. Vyexportovať len video+audio

5. Vyexportovať z VEGASu tie DVD TITULKY (obrázky) a nejako ich vložiť na DVD

PS: Zatiaľ len teória B-)
Fantas! (3016)|2.3.2005 12:34
biz: DVSUBMAKER ti to mozna dokaze vyexportovat, ale do vegasu uz to nedas... navic je ti to nanic, protoze ve vegasu video stejne sestrihas a tim padem budes mit uuuplne jinou delku - tzn delkove ti ty titulky k tomu nebudou sedet... Ale jako info, ze se to da v tom DVSUBMAKER vytahnout i se sekundama je hezke... Vegas umi vytahnout z timecodu nejmensi jednotky minuty. (Coz me docela stvalo, kdyz jsem synchronizoval zaznam koncertu ze dvou kamer...:o( ) . Pokud se ale s touto informaci pletu, tak me opravte, rad se poucim... :-R
Nekdo by mohl napsat scriptik, ktery by dokazal udelat primo z timecodu subtitle. Bylo by to hezke. Kdybych byl pan programator, tak nevaham a uz to je.... Please Mike! 9-)
stayman (12393)|2.3.2005 13:40
biz
Aj tak to nechapem, ked video nabrate do PC, aj postrihane na casovej ose... obsahuje tie titulky, ty ich jednoducho s CTRL+C a s CTRL+V vlozis do regionov = vypinatelne titulky na DVD = raz si uz tie titulky spravil, aby si ich tam, v tom finalnom zazname, ktory je uz vlastne Mpoeg2, este raz mal :-?
biz (15)|3.3.2005 09:50
Uvedomil jsem si, ze nepouzivam presne pojmy, i kdyz vetsina vi o cem mluvim. Misto TIMECODE bych mel asi pouzivat DATACODE. Kdyz stisknu na dalk.ovladaci (DO) kamery tlacitko DATACODE,objevi se datum,cas v hod.,min.a sekundach.Kdyz na DO stisknu DISPLAY objevi se mi cas delky zaznamu-predpokladam, ze asi tohle je TIMECODE.

Fantas: ja titulky z DVSUBMAKERu nedostavam do Vegasu ani do zadneho strihaci softu. Vegas ted zkousim prvni tyden.Doposud jsem delal v UMS VIDEO. Tam kdyz jsem vyrenderoval video do DV AVI souboru a pak to prohnal DVSUBMAKERem, tak mi vytvoril titulky s puvodnim DATACODE.Vysledny DV AVI soubor z UMS VIDEO jsem encodoval v CCE nebo TMPGenc. Pri masteringu v REELDVD nebo ve SCENARISTu jsem pripojil vysledne titulky z DVSUBMAKERu.Mozna slozite, ale fungovalo mi to.

Kdyz jsem ve VEGASu renderoval video do DV AVI, tak vymazal puvodni DATACODE a prepsal ho datumem a casem renderingu.

StayMan by €RikŁ€: Doposud jsem video z kamery stahoval do pocitace pres WINDV, takze datum a cas jsem mel v nazvu souboru. V Mediapool datum-cas vidim pouze v nazvu i pri zapnuti DETAILED,jinde ho nevidim.Asi je to tim,ze jsem to nenatahoval pres VEGAS. Ale dejme tomu , ze mam ve videu 40-50 zaberu. To bych musel, ke kazdemu udelat region a nakopirovat DATACODE?

Resim dilema. Mit luxus - originalni DATACODE s UMS VIDEO, nebo pracovat v luxusnim softu VEGAS a k DATACODE se dostavat slozitejsi cestou, nebo si je odpustit.
stayman (12393)|3.3.2005 12:01
Ako sa vravi: "Nic nie je dokonale" alebo "Nic nie je zadarmo", takze si nenavybeas :-D . Neviem aky je problem pouzit 40-50x to copy + paste..., sa mi zda, ze potom aj ze strihat musis (aj viackrat ako 50x) ti musi robit problem... :-)
biz (15)|3.3.2005 12:46
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ako sa vravi: "Nic nie je dokonale" alebo "Nic nie je zadarmo", takze si nenavybeas :-D . Neviem aky je problem pouzit 40-50x to copy + paste..., sa mi zda, ze potom aj ze strihat musis (aj viackrat ako 50x) ti musi robit problem... :-)[/quote]


To je pravda, ze musim strihat moc a stejne tak bych mohl pridelavat i regiony. Ale jeste mam dotaz. Predpokladam u tveho postupu, ze kdyz do regionu nakopirujes udaj z mediapool, tak je to udaj DATACODE-DATE/TIME STAMP pouze z prvniho frame zaberu? Takze,kdyz je zaber dlouhy cca 5 minut,tak se titulek po celou dobu nezmeni, az pri dalsim zaberu.Chapu to dobre?
Do jakeho formatu pak renderujes video? Kdyz jsem zkousel nastavit Mainconcept MPEG-2, tak to po mne zase chtelo nejakou registraci.
stayman (12393)|3.3.2005 12:59
Zobrazenie tituliek/cas je priamo zavisli dlzke/casu regionu...

S tym Mpeg-2 to je tak, ze ti chyba DVDArchitect, ktory aj tie regiony vie nacitat (musis si ich vsak tak ulozit cez skript) a budes mat potom v Architecte vypinatelne titulky (ktorych ten cas mozes tiez RUCNE este opravit). :-)
biz (15)|3.3.2005 13:17
[quote=StayMan by €RikŁ€]Zobrazenie tituliek/cas je priamo zavisli dlzke/casu regionu...[/quote]

OK. Uz umim vytvorit region, umim uz ho i zkratit oproti vybraneho zaznamu. Ted prosim vysvetlit "po lopate". Jak vlozim udaj DATACODE do regionu? To je chlivecek pri vytvoreni regionu? Predpokladam, ze ano. Jak to ulozim pomoci scriptu - jakeho scriptu?
stayman (12393)|3.3.2005 15:36
Ak to nejde, tak asi rucne pisat z MediaPool.. :-(
ShadowX (75)|13.4.2006 06:52
Zdravim, sice je to uz rok stary prispevek,ale nezmenila se situace? Lze ve Vegasu 6 nejak do videa vlozit datum a cas nahravky z AVI ? Protoze, kdyz si nastriham video a pak ho vyrenderuji, tak datum a cas puvodni nahravky zmizi a nahradi datumem vytvoreni renderovaneho souboru. Preci v dnesni dobe by to snad problem byt nemel, aby bylo mozne si v klipu zobrazit datum nebo cas, popr. oboji najednou, nemyslite?
mirekv (7169)|13.4.2006 07:10
ShadowX
Do dneška to Vegas neumí a je to docela škoda, asi se vrátím k VirtualDubu, ten to umí!
ShadowX (75)|13.4.2006 07:12
mirekv
Diky, mozna by stalo za to napsat autorum Vegasu aby s tim neco udelali 8-) protoze zase ve virtual dubu nejdou delat takovy vychytavky, jako ve vagasu, ze. No jedine si to predpripravit ve virtual dubu a pak to ve finale sestrihat ve vegasu. To je jedine reseni asi.
Fantas! (3016)|13.4.2006 07:26
[quote=ShadowX]mirekv
No jedine si to predpripravit ve virtual dubu a pak to ve finale sestrihat ve vegasu. To je jedine reseni asi.[/quote] :OO
mirekv (7169)|13.4.2006 07:43
Fantas!
:-E :BB: Ale je to škoda, to snad uznáš!
Fantas! (3016)|13.4.2006 07:48
mirekv
ja mam video casove otitulkovane na zacatku dne a pak, kdyz je to moc dulezite, si dam titulek do videa a to ve forme digitalek. Tedy to nejak neresim a ani mi to logicky nemuze chybet... :-)
mirekv (7169)|13.4.2006 07:51
Fantas!
Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že?
Fantas! (3016)|13.4.2006 08:03
me jde o to, aby to vypadalo lip... :-)-
Stame (44)|15.4.2006 14:58
Problematika vytvoření subtitles z Vegas projektu mne stále trápí, už si říkám, že až bude někdy čas, sednu a napíšu si na to nějaký tool, ovšem nerad bych dělal něco, co už je třeba hotové.

Moje myšlenky jsou následující: Vegas umí exporovat jakýsi EDL formát obsahující je popis, kde na time line je jaká část kterého clipu. DVSubMaker umí z klipů vytáhnout DataCode, ovšem jméno každé klipu se dává odděleně. Pokud se z DV kamery grabuje např. WinDV1.2.3, dostaneme spoustu dílčích souborů. Umí DVSubMaker také dávkový režim?

Pokud bysme měli (třeba z DVSubMakeru) pro každý klip vytažený DateCode a z Vegasu EDL popisující poskládání klipů, stačí naprogramovat něco, co vezme *.sub a *.edl a podle informací v nich udělá soubor s titulky ve formátu, který je schopen importovat DVD Architect (formát shodný s tím, ve kterém Vegas exportuje regiony).

Ptám se, neexistuje už nějaký takový výše popsaný prográmek/script? na složení SUB a EDL?
stayman (12393)|15.4.2006 15:09
Skuste este ten HandySaw,co to dokaze... ja na to nemam cas
Stame (44)|19.4.2006 08:49
Tak bohuzel, myslim, ze to take neni reseni, po zbeznem prohlednuti ja jasne ze to umi do Vegas EDL pouze zapisovat, ne z neho cist. Podle meho je tento tool urcen pro rychly vyber scen/nenarocny sestrih :(
Kazdopadne vstupem jsou AVI/MPG atd.