Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD Comliant..viz Architect

Lubi (408)|25.9.2005 16:59
predne dekuji ze vsichni odpovidaji na moje dotazy :/ .....narazil jsem na takovou vec v DVD Architectu. Nemuzu prijit na to, jak mam dat presne nastaveny format do DVD Architectu na podklad do menu. Jelikoz to delam jak jsem jiz rikal zpusobem, ze z prvku architectu pouzivam pouze masky na Highlight pruhlednych buttonu (nic vic - to je dulezite), nejak se mi povedlo, ze podklad do menu se nerokmprimoval, jelikoz to bylo v Optimize DVD zaskrtnuto jako Compliant. Tim sem tedy vyvratil tvrzeni, jak tady nekdo minule rikal, ze se podklad do menu VZDYCKY rekomprimuje(!), Bohuzel nemuzu prijit na to, jak jsem takoveho nastaveni dostal (Architect+Vegas). Pouzivam MainConcept MPEG plugin. Muze to bejt nastaveni exportu, ale i neco v architectu-jakmile tam treba nechate kousek arch. textu, uz se to rekomprimuje. Po vymazani - NE!.

Mam tedka dva soubory exportovane z Vegasu. Vlozim jeden do projektu - OK (no recompress). Vlozim druhej - rekomprese. Oba jsem exportoval z Vegasu pomoco Mainu, ale uz driv a tak nevim co sem u kteryho nastavoval. Oba mam ale 720x576, PAL, VBR, 2 PASS, best quality.

...poradi mi nekdo??

...kdyby se tohle vyresilo tak by tim padem odpadla nutnost pouzivat DV nebo uncompressed formaty (nepohodlny jako svine) pro podklas do menu ( samozrejme jenom pro ty, co nepouzivaji dalsi jiny kraviny ve videu vlozene architectem-video, nepruhledne buttony, text apod).

Diky moc za pomoc!!!

L. :)
Fantas! (3016)|25.9.2005 17:32
Lubi
beru v potaz, jak bude casek mrknu na to(ale budu cekat, ze na to prijde nekdo driv a ja si to prectu... :-) Kazdopadne zajimave zjisteni, za ktere si zaslouzis medaili!
StD (8612)|25.9.2005 17:48
Exactly: Compliant... ale It's a Sony, tak ho nechte, ať si chlapec vyhraje, není-liž pravda!
Lubi (408)|25.9.2005 18:35
StD: co jako It's a Sony?? :)))))) Akorat kombinaci Architect + Vegas jsem si oblibil, jelikoz jsem jeste nenarazil na nic, co by se v tom nedalo udelat (mam na mysli slozite menu se spoustou animaci, fade INu a fade Outu a tak..proste profi kabat) ....

no btw... MAM TO!

staci proste vlozit MPEG2 splnuji klasiku na projekt - max BR 10 000 neco, 720x576, fps 25 a hlavne ASPECT RATIO 4:3...muj problem byl, ze jsem mel zapnuto Square pixels, taze to proste nefachalo...

no nic...

Vive le Architect!

p.s. ..narazil jsem jeste na jednu vec..vlastne takovy mensi BUG v ARchitectu...obcas se stava, ze kdyz vkladate nejaky recently upravovany soubor, nebo takovy co byl otevreny, nebo je, Architect hodi hlasku, ze ho neumi precist a proste ho do projektu nedostanete....

...problem resi restart ARchitectu...

:BB:
Fantas! (3016)|25.9.2005 19:07
StD
:-E
Lubi (408)|25.9.2005 19:31
StD

hmm...problem je v tom ze ja se neridim reklamou ani znackou , ale tim, co se me nejvic libi..takze az bude mit Sonic (Werbung :-D) nejaky produkty co se me budou libit, tak s nima budu taky kamos, kdyz budu mit moznost...

jinak ty me "bugy" jsou opravdu bugy, jelikoz jsem te videl uz i jinych uzivatelu Architectu a misto na HDD opravdu je ...

:-D

Fantas!: nezapomen na tu medaili.. :-D
stayman (12393)|25.9.2005 20:17
DVDA3.0c vie aj progresivny rendering menu... \/
Lubi (408)|25.9.2005 20:28
to znamena jako co? ja jen ze jako 99% uzivatelu architectu to do tedka delalo s rekompresi tak jako tak...takze..:-R

:)
stayman (12393)|25.9.2005 20:36
No delalo to nie 99% ale 100% uzivatelov doteraz tak ajko tak prekladane, ale ty mas s tym problem, takze skus neprekladane s tou novsou verziou :-)
Lubi (408)|25.9.2005 20:42
a k cemu mi to pak bude kdyz to nebude na DVD fachat...? ..moc to teda nechapu...kazdopadne kdyz sem se ptal co je v A3C novyho, tak hlavne ze mi nikdo nic nenapsal... :-I
stayman (12393)|25.9.2005 20:43
Cozeeee??? :OO Sak vyse 90% DVD je neprekladanych = progressive \/ 9-)
Lubi (408)|25.9.2005 21:01
vysvetli mi prosim pojem "neprekladanych=progressive"...znamena to snad bez komprese??? nebo co? ....stejnak secko na DVD musi byt MPEG2....myslim si ze je tady nekdo mimo misu... :-D
..ma to neco spolecneho s rekompresi menu?

:)
stayman (12393)|25.9.2005 21:47
No jednoznacne si mimo misu ty \/ a mal by si si nieco precitat o prekladani polsnimkov, co to vlastne je,a aj o celych snimkov, ze aj Mpeg2 to pre DVD pripusta... Vychadza to hlavne z toho, ze film ma cele policka, al bola by somarina robit pri prepise z toho prekladany zaznam = interlaced => DVD je progressive po vacsine !!! :-)
Lubi (408)|25.9.2005 21:58
no to ja chapu! ale porad nechapu jako co to ma spolecneho s tim, ze chci nerekomprimovane menu v Architectu po vlozeni meho MPEGu....to jako kdyz bude ten MPEG2 progressive, tak to nebude rekomprimovat nebo co?? asi sem fakt mi mo misu ja...:-)
stayman (12393)|25.9.2005 23:08
Jezis, ved sa tu stazujes aj v inom threade, ze sa ti nepaci vystup, tak preto ti radim ze skus to spravit s plnymi snimkami, ci sa to zlepsi, nic viac, a mozes sa z tej misy potom najest :-D
Lubi (408)|26.9.2005 01:01
chapes, na to nema vliv jestli vyrenderujes lower, upper nebo progressive. Vzdycky ti to ten koder podela!! Kdyz to ale udelas tak, jak jsem napsal ja, Architect na to ani nesahne! :-R

....preji dobrou chut! :-D
stayman (12393)|26.9.2005 01:02
No neviem ci vsetci budu robit len take buttony, to dost pochybujem \/
Lubi (408)|26.9.2005 11:06
to uz je mi jedno, at si kazdy dela co chce. Ja jsem rad, ze uz nesprasim cely menu opetovnou kompresi, jenom kvuli tlactikam nebo textu a jinym kravinam vlozenych v Architectu.

:BB:
Fantas! (3016)|26.9.2005 11:35
Lubi
JOJO! Toto je supr zjisteni a medaili si kup sam a pak mi posli ucet! :BB: :-E