Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Které ovladače pro Winfast Experta jsou nejlepší

Doom (2331)|11.6.2004 09:12
Ahoj.

Chtěl jsem se zeptat vás zkušenějších, které ovladače Experta jsou nejlepší? Ty únorové to určitě nejsou :-) :-k . Se kterou sadou driverů máte nejlepší zkušenosti a kterou byste mi tím pádem doporučili k používání?

Na stránkách LEVI píšou vždycky že k určité sadě PVR je vhodná určitá sada ovladačů. Je to pravda? :-? (prasátko aby se v tom vyznalo :-)- ) Já chci používat tu poslední verzi aplikace, ta se mi zdá celkem solidní. :BB:

Dík za info... :BB: :BB: :BB:
Ivo Mašek (10205)|11.6.2004 09:53
Já používám ovladače i software originál z CD, které bylo v krabici s TV2000XP-Expert. Upgradoval jsem na ty únorové (v té době), a dopad jsem, jak sedláci u Chlumce. Měl jsem sice české znaky na teletextu, ale to bylo taky všechno. Všechno ostatní fungovalo zmatečně a PVR padal. Takže odinstalace i v registrech (to považuji za důležité - někteří namastí nový ovladač - software na již stávající, ačkoli v manualu se o tom cosi píše (z nečtení manualu mě před chvílí sprdnul StayMan v jiné sekci tohoto fora)).
Poté instalace originálu z CD - plná spokojenost !! Bez českých znaků v teletextu se v pohodě obejdu.
Záleží také na OS a na použitých ovladačích - tam je problém s VIA / ovladačů požehnaně. Také záleží na kompatibilitě se zvukovou kartou, já pro tento účel používám interní Realtek (externí zvukovka se ráda cpe na IRQ, kde je WinFast - to není vždy dobré).

.....a když jsou příznivé astronomické podmínky, tak ono to pak i funguje :-D

Nesmí se zapomenout, že Microsoft je "stavebnice" - každá mašina je vlastně originál, a z toho vyplývá spousta problémů.
Je nutno si povšimnout, že např. Leadtek testuje své výrobky výlučně na Intelu - to je, myslím, dobrá poznámka. Proto vždy tvrdím: kdo má komplet Intel, nebude mít problém.
Doom (2331)|11.6.2004 12:52
Zkusím dát pryč aplikaci i ovladače a nainstalovat ovladače z CD. PVR nahraju to poslední, to mi funguje - čert vem teletext, ale s prvními verzemi PVR jsem měl na KT Elekronika Olomouc problémy se zvukovou normou - nešel mi zvuk u českých stanic :-( a to ani po přepnutí na jinou zemi (jak psal kdosi dříve do fóra). A doufám, že konečně rozjedu Girder.
Ivo Mašek (10205)|11.6.2004 14:20
Na přepínání zvukové normy se používá tlačítko "A" na PC klávesnici.

...někde v této sekci jsem popsal i funkce ostatních tlačítek (vyzkoušeno pro Leadtek)
Doom (2331)|14.6.2004 11:53
áčko mě taky nefungovalo. ať jsem měl PAL B nebo PAL G, tak zvuk prostě nešel :OO
Ivo Mašek (10205)|14.6.2004 12:02
TV2000XP-expert se vyráběl ve verzi A a verzi B. Když se podíváš na český návod od výrobce, zjistíš, že těch verzí bylo vlastně více, oni také existují asi 3 nebo 4 druhy dálkových ovladačů.
...vy byste to chtěli mít nějak moc jednoduchý :-E
Doom (2331)|15.6.2004 09:26
Asi se zařadím mezi uživatele, které tady nazýváte LAMA :-)

Večer jsem odinstaloval PVR, ze správce zařízení dal pryč všechna zařízení související s Expertem (Xbar, PAL capture a PAL tuner). Ve skrytých zařízeních nic nebylo. Zrestartoval jsem PC, nainstaloval originál drivery z CDčka a zkusil Radiátor. NIC. Zkusil jsem ATV2000. Taky nic, napsalo mi to, že nemůže najít CAPTURE PIN. Zkusil jsem GIRDER (3.30), napsal, že nemůže otevřít driver pro Experta.

Díval jsem se do ATV a myslím, že ATV Experta vidělo (když jsem dal výběr CAPTURE DEVICE, tak tam Expert byl...)

podotýkám, že tyhle pokusy jsem dělal bez nainstalované PVR. A když jsem nainstaloval PVR, tak potvora fungovala jako by se nechumelilo.

Asi jsem lama... :((
Ivo Mašek (10205)|15.6.2004 09:39
Až si odpoledne přečteš ten - jak ty říkáš - ošklivý návod, zjistíš, že bez PVR se neobejdeš. Nemůžeš mít v mašině hardware, kterému dáš jenom půlku ovladačů - vždyť je to mezi sebou provázaný.
Doom (2331)|15.6.2004 09:52
to je tak, když někdo (třebas já :-) ) dělá 10 věcí naráz (píše do konference a ještě u toho programuje :-) ).

Zapomněl jsem totiž napsat, že Girder, ATV ani Radiátor se nerozjely ani po instalaci PVR (pokusy bez PVR byly jenom nejapné triky - co kdyby náhodou)
Ivo Mašek (10205)|15.6.2004 10:00
to DoomHammer:
Upřímně řečeno (a neber to ve zlým), když čtu, co všechno vyvádíš za pokusy na zařízení, tak se divím, že ti vůbec něco funguje.
Dovedu si živě představit tu "čistotu" a solidní chaos v registrech.
Doom (2331)|15.6.2004 13:50
záznamy v registrech mažu po uninstallu driverů. nicméně, jak jinak se korektně aktualizují ovladače zařízení?
Ivo Mašek (10205)|15.6.2004 15:15
Aktualizace ovladačů:
system / správce zařízení / ovladače / kliknout na ovladač / vlastnosti / ovladač / aktualizovat ovladač

...lépe to už snad ani nejde :-)
Doom (2331)|16.6.2004 09:29
asi to zkusím rozchodit na čistých Win2000 server, budu měnit část hardwaru a stejně musím reinstalovat...
Doom (2331)|28.6.2004 11:40
O víkendu jsem trochu řádil, smazal oba operační systémy (WinME i Win2K) a znova vše nainstaloval. A voila, ono to funguje :BB: . Drivery jsem nechal ty z CD, PVR jsem použil předposlední (z dubna). A funguje PVR, Radiator, Girder i ATV2000 B-) .

A už vím, v čem jsem udělal chybu - ovladače jsem upgradoval jinak než radí výrobce a tím jsem porušil vazby souborů ovladače na DirectShow.

Akorát mě překvapilo, že když jsem instaloval Experta pod Win2K, místo instalačního programu pro drivery a PVR mi to nabízelo nějakou koninu. Musel jsem najít a ručně spustit soubor, jehož jméno si přesně nepamatuju, ale končilo na NT a měl 50 MB (mám sklerózu jako prase :-E )

Takže, kdo máte podobný problém a blbě jste přeinstalovali ovladače: vraťte se k driverům z CD a nainstalujte je přesně podle návodu :-)

Lama.
Ivo Mašek (10205)|28.6.2004 12:54
Jóóó - kdyby lidi četli manuály. To by byla pohoda, to by to všechno hezky fungovalo. :-)
Doom (2331)|28.6.2004 14:03
jak říkal náš kantor na SPSE, který nás měl na elektrotechnická měření: selhaly-li všechny pokusy, je načase přečíst si návod :-)

při mých pokusech s TV kartou jsem podcenil jednu důležitou věc a to právě propojení ovladačů se systémem DirectShow. Opravdu mě v dané chvíli nenapadlo, že při instalaci driverů se kromě zkopírování souborů provádí i další operace a že propojení s DirectShow je jedna z těchto operací. Chybami se člověk učí...

:-)-